0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké auto pro studenta do 50 000Kč ?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Ujezdak
počet príspevkov3
dátum registrácie26.04.2020
Nedela 26.04.2020 11:42, Jaké auto pro studenta do 50 000Kč ?
Dobrý den, řeším klasický problém studenta s novým řidičákem, který vybírá své první auto a absolutně si nemůže vybrat. Jelikož se bude jednat o mé první auto, chtěl bych nejradši auto o obsahu 1,6 maximálně 1,7, aby mě povinné ručení nesežralo zaživa. Nejraději bych naftu, jelikož jsem od kamarádů slyšel že v začátcích hodně podrží a je lehčí se na tom vše naučit, bohužel nafta se mi ale nespojuje s mým dalším kritériem, které je aby auto bylo svižné, nejedná se mi úplně o sporťák, ale chtěl bych aby auto opravdu jelo a nebyla to nějaká Fabia 1,4 MPI (nic proti ní, pouze dávám příklad). Snad to všichni pochopíte jak jsem to myslel. Doufám že mi prosím poradíte velmi to ocenim. Děkuji
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 27.04.2020 10:25, RE: Jaké auto pro studenta do 50 000Kč ?
citácia:
reakce na: Ujezdak, 26.04.2020 11:42 (Dobrý den, řeším klasický prob ...)

Ahoj, starý levný diesel Tě nepodrží a spíše sebere vše, co je v peněžence. Za danou cenu je ve všem lepší benzín, dokonce se Ti bude líbit i dynamika, protože menší vůz nepotřebuje 100kw

Kouknul bych na toho:
1. Fiat Punto Grande 1.4 Fire - nenech se mýlit je to vydařený vůz i podvozek a motor je jeden s nejpovedenějších od Fiatu, žádná stará Octávie 1.9 TDI Ti neujede Punto má i levný servis a pozor si dej jen na servo řízení a korozi podvozku, prostě před koupí pořádně prohlédnout a projet.

2.Peugeot 207 1.4 54kw (nesmí to být VTi motor). Za mě nejlepší malý vůz té doby. Motor jede velmi dobře, dizajnově i interiér dodnes poráží lowcost vozy segmentu B. Perfetkní antikorozní ochrana z něj dělá za mě nejlepší volbu, byť chápu, že Fiat je o něco málo levnější v dílech. Já takové věcí reším kvalitními díly druhovýroby.

3.Kdyby se nedařilo najít pěkný kousek, můžeš zkusit i Peugeot 206 1.4i posledních let výroby, cca 2006+. Díly jsou levné a zkontroluj jenom servo řízení a zadní nápravu. Jinak budeš opět mile překvapen jak vůz dobře jede. Nuda s 206 prostě není a to ani na dálnici ani v zimě

Určite si projdi ojetiny u dealerů dané značky, občas jsou tam pěkně zachovalé kousky. Jinak auto pořádně zkontrolovat, projet a nechat na volnoběh přes 5min, kde sleduj teplotu motoru a rovnoměrnost otáček atd... Rovněž bych bral už vůz s klimatizací, protože každý rok jsou tropická vedra a ve městě to bez ní skoro přežít nejde

Držím palec!
PS: nenech se mýlit, staré atmosférické 1.4i jedou v malých vozech stejně dobře jako 1.6Duratec v těžkém Focusu! a zábavy je pořád dost
reagovať
Ujezdak
počet príspevkov3
dátum registrácie26.04.2020
Pondelok 27.04.2020 11:03, RE: RE: Jaké auto pro studenta do 50 000Kč ?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 27.04.2020 10:25 (Ahoj, starý levný diesel Tě ne ...)


Děkuji za radu
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.