0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké auto mám koupit?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
navy6996
počet príspevkov4
dátum registrácie17.07.2020
Sobota 18.07.2020 19:47, Jaké auto mám koupit?
Ahoj, našel jsem si už nějaká auta, která mám vyhlídnuté, ale zajímal by mě i váš názor na tyto auta.
Vybral jsem toto:
Peugeot 3008
Hyundai Kona
Opel Crossland X
Citroen C4 cactus
Suzuki Vitara
renault Captur
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 19.07.2020 19:33, RE: Jaké auto mám koupit?
citácia:
reakce na: navy6996, 18.07.2020 19:47 (Ahoj, našel jsem si už nějaká ...)

Ahoj hodně záleží jak vůz budeš používat. Opravdu hodně. Jen příklad:

- jinak skvělé motory 1.2 Puretech v PSA vozech mají tendenci mísit olej s benzínem na krátkých trasách. Není to fatální a když se mění častěji olej, může vše fungovat. JENŽE jednu dobu a NIKOD NEVÍ KDY A JESTLI TO SKONČILO, tyto motory dostávaly(dostávají?) rozvodový řemen, který se naleptá tím benzínem v oleji kousky řemenu pak konají zkázu nejen v motoru. Trval bych na jasném vyjádření Peugeotu, že už je to vyřešené, jinak bych tento sympatický motor poslal do háje zeléneho

- U Renaultu například v Capturu první generace chyběly airbagy na zadních oknech, což mají mnohem levnější vozy segmentu A u konkurence Naštěstí Captur II dospěl, hodně se zvětšil a hlavně dostal opět NEPŘÍMOVSTŘIKOVÝ motor 1.0 TCe, který dobře snáší i krátké trasy a povšechně slibuje naprůměrnou životnost jako jeho předchůdce 0.9Tce.

- Opel Crossland X stejně jako 2008 nemá výdechy klimatizace vzadu na středovém panelu, může vadit, pokud často vozíš vzadu pasažéry

- U Peugeotu 3008 kromě motoru 1.2 PT si také raději ověř ceny servisních prohlídek. Bývají dražší ještě více, než u Korejců, počítej přes 4000kč, což je fakt moc

- Hyundai Kona - opět chybí výdechy klimatizace v druhé řadě na středovém tunelu, může vadit nemusí. Jinak zjisti si raději na kolik vyjde výměna oleje, protože dalších pět let budeš muset jezdit do Hyudaie. Není levný úplně.

- Za mě zatím nejjistější volba je Suzuki Vitara/S-Cross, byť 1.4 BoosterJet je přímovstřikový, takže opět záleží jak vůz bude jezdit.

Do výběru bych jistě přidal Mistubishi ASX 1.6 MIVEC a nebo dražší novější ASX 2.0 MIVEC, protože jde o fortelné motory staré školy, stejně tak technika.

Tož držím palec!
reagovať
roody
počet príspevkov48
dátum registrácie14.08.2013
Nedela 19.07.2020 19:56, RE: Jaké auto mám koupit?
Z toho co píšeš je nejlepsí volba Suzuki Vitara s benzínem. Je celkem jedno jakým, všechny jsou dobré. Záleží jen na tvé peněžence a požadavcích na dynamiku.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 21.07.2020 14:31, RE: RE: Jaké auto mám koupit?
citácia:
reakce na: roody, 19.07.2020 19:56 (Z toho co píšeš je nejlepsí vo ...)

Ahoj, bohužel ani Suzuki Vitara/S-Cross nemají výdechy ventilace vzadu na středovém tunelu, prakticky to musí člověk oželet, nebo koupit nový Captur či Kamiq

Nový Captur mi připadá nejdospělejší, pořádně narostl, k dispozici je nepřimovsřikový motor 1.0 TCe, vzadu výdechy a další vychytávky, přitom skladovky začínají na 400 000kč, což není špatné, viz.
https://bezcekani.renault.cz/?order_by=final_price&order_dir=asc

Na druhou stranu nechci plašit, snad PSA udělal patříčné kroky ohledně rozv. řemene holt. Pořád lepší než Ford Puma, která nemá výdechy ventilace vzadu vůbec!! To má i Dacie Logan po faceliftu..
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.