0
späť
 

diskuze k tématu: Hyundai vs. Ford vs Opel, aneb auto do 180tis.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, volná diskuze
PRoman
počet príspevkov4
dátum registrácie17.04.2020
Streda 20.05.2020 11:38, Hyundai vs. Ford vs Opel, aneb auto do 180tis.
Dobrý den,

jelikož se moc nevyznám v autech, rád bych si tudíž nechal poradit a znát názor zkušenějších o výběru ojetého auta, s ročním nájezdem cca. 30 tis. km.
Auto by pro mě sloužilo hlavně jako dojíždění do práce, převážná část ježdění by byla po dálnici.
Nejdůležitější je pro mě spotřeba a spolehlivost vozidla.

Zaujali mě tyto tři auta:

- Hyundai i30 combi 1.6 CRDi (2. generace)
- Ford Mondeo Mk4 2.0 TDCi
- Opel Astra J combi 2.0

Osobně se mi nejvíce zamlouvá právě Hyundai.

Děkuji za názor případně tipy na jiné značky.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 20.05.2020 12:49, RE: Hyundai vs. Ford vs Opel, aneb auto do 180tis.
citácia:
reakce na: PRoman, 20.05.2020 11:38 (Dobrý den,jelikož se moc nevyz ...)

Dobrý den,
máte docela slušný nájezd a tak roli hraje každý detail, jako například odhlučnění a sedačky.
Bohužel i30 II genreace obojí má průměrné, takže bude dobré se ve voze projet a to nejlépe na dálnici. Slušný prodejce nabízí zkušební jízdu bez reptátní, já bych doporučil vybírat ojetinu přímo u Hyundaie, s jasnou servisní historíí. Jinak dieslové motory jsou u korejců spolehlivé, jen si ověřte stav filtru pevných částic, stojí totiž tak trojnásobek, co u konkurence Jinak mě připadá 1.6 tak tak na dálnice, není suverénní jako dvoulitry u konkurentů.

Ford Mondeo Mk4 2.0 TDI je vůz o třídu výš, konkurent i40 a je to znát. Kvalitní podvozek, dobré odhlučnění, odolný interiér a snad nejlepší dvoulitrový diesel z té doby. Když připočítám nepředražený servis a dostupnost kvalitních náhr. dílů z druhovýroby, tak mi u středně staré ojetiny dává daleko větší smysl, než i30/Ceed. Ostatně můj tchán měnil v Kia turbo s stálo 2x více než na koncernový motor. Po delší trase budete daleko méně unavený v Mondeu, než v i30.

Opel Astra J má dvoulitrový diesel povedený, jen se vyhněte automatické převodovce, ta se občas bez varování odporoučí a stojí hodně. Za mě je to opět dospělejsí vůz, než i30 II genreace, odhlučnění i naladění podvozku je nadprůměrně dobré, náhradní díly dostupné a nepředražené.

Co bych přidal do výběru za sebe?
1.Peugeot 508 2.0 HDI - nenechte se mýlit, tohle auto vyjma pružin je spolehlivé, zlobí maximálně maličkosti. Motor se Vám bude líbít má dost síly i v kopci, neprotestuje ani plně naložený.

2. Citroen C5 .2.0 HDI - bratránek 508, opět pohodlný koráb na dálnice.

3. VW Golf VI, VII s 2.0 TDI CR, o Goflu toho bylo napsáno hodně, výborné sedačky, kvalitní odhlučnění, tady se korejci moc nechytají bohužel...Pokud byste narazil na zachovalý kus, máte vyhráno, samozřejmě Passat je ještě o kus dál s jistotou na dálnici

4. Pokud nemusíte mít naprůměrný výkon, doporučil bych i Renault Megane III 1.5/1.6Dci, kde ten druhý jede skvěle i na dálnici, je spolehlivý a komfort v Meganu je velmi dobrý,.Vy si můžete dovolit poslední ročníky 2015+. Až na pár drobností a méně odolné pružiny jde o spolehlivý vůz, které nerezne a často jej lze sehnat v dobré výbavě.

Tož držím palec!
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Streda 20.05.2020 13:29, RE: RE: Hyundai vs. Ford vs Opel, aneb auto do 180tis.
citácia:
reakce na: BobanHTP, 20.05.2020 12:49 (Dobrý den,máte docela slušný n ...)


Pozor, GDI je benzín a ne chrochták. Myslím, že CRDi je zkratka pro korejské chrochty.
reagovať
PRoman
počet príspevkov4
dátum registrácie17.04.2020
Streda 20.05.2020 14:25, RE: RE: Hyundai vs. Ford vs Opel, aneb auto do 180tis.
citácia:
reakce na: BobanHTP, 20.05.2020 12:49 (Dobrý den,máte docela slušný n ...)


Dobrý den, děkuji za tipy, určitě kouknu.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.