0
späť
 

diskuze k tématu: prosím, poraďte!!! koupit hyundai santa fé?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2014 23:04, prosím, poraďte!!! koupit hyundai santa fé?
milá redakce, drazí spolumotoristé,

zvažuji koupi tohoto vozu (z důvodu nedostatku financí spíše starší ročník, cca 2002, 2003), ale nevím, jak je na tom se spolehlivostí... vím, že starší ročníky mají fatální problémy se spojkou, někdy i brzdami... chtěl jsem se zeptat, jestli se problém se spojkou dá nějakým způsobem vyřešit? např. výměnou staré \"špatné\" spojky za spojku z mladších ročníků, u kterých problém není (tedy pokud jsou na tom lépe) nebo za úplně jinou spojku... to samé brzdy... po kolika km se provádí rozvody u tohoto vozu s motorem 2,4 (107kw)? Mohli byste mi, prosím, sdělit více informací o tomto autíčku? všechna pro a proti, důležité informace, na co si dát pozor nebo i navrhnout lepší alternativu... chci koupit větší automobil pro rodinu do cca 100 000,-kč, nejlépe s pohonem 4x4, ale není podmínkou... Pro mě je důležitá spolehlivost, prostornost (proto kombi či SUV), nízké provozní a servisní náklady, bezpečnost, dlouhá životnost... myslíte si, že tento vůz to splňuje? četl jsem několik článků, odborných či uživatelských recenzí apod. a až na neduh spojky a brzd je prý \"santa\" na tom se spolehlivostí velmi dobře... kromě ESP a jen čtveřice airbagů má více méně vše podstatné, co bych si představoval... čert to vem, že se mi interiér nelíbí nebo že mu chybí pár vychytávek, které člověku spoustu věcí usnadní (jako např. vyhřívání čelního skla atd.)... prosím všechny - poraďte, pište (třeba i na mail), pokud možno co nejvíce informací a zda jít či nejít do tohoto vozu, popř. navrhnout jinou alternativu splňující alespoň částečně výše uvedená kritéria... mnohokrát děkuji
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 13:26, re:
Dobrý den. Dieselové verze do roku 2002 často trpí na úniky nafty z vysokotlakého čerpadla. Závada se projevuje zejména do roku 2002 a její nebezpečí spočívá také v tom, že unikající nafta teče do spojky, kterou pak následkem toho snadno spálíte. Benzínový dvoulitr je velmi spolehlivý, pokud Vám nevadí spotřeba okolo 10 litrů na 100 km, bude te s ním spokojen. Pouze je potřeba být šetrný při rozjezdech - ani zde není spojka nijak zvlášť nadimenzovaná.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.