0
späť
 

diskuze k tématu: Hyundai Lantra - proč není jiskra na svíčkách?

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 06:40, Foto
Jen bych tipnul, že podle roku výroby a motoru 1.5 by měla být na fotce ještě lantra hranatá - předcházející této kulaté.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 07:33, Palec v rozdělovači a Španělsko :)
Dobrý den! Šťastlivci jsou ti, kterým se palec rozsype doma při nastartování, nebo někde nedaleko od rodné hroudy... Šineme si to takle plně naloženým (5 lidí+batožina+20l vína) Formanem řady Solitaire r.v.: 94 serpentinami nedaleko španělského El Chorra a... najednou ticho a Formič "usnul" :). Máme obrovské štěstí, projíždí zrovna kolem guardia civil (policie) a velmi ochotně nás odtáhnou o 2 km dále na odpočívadlo. Po velmi krátkém zjišťování "que pasa, hombre?!" je jasno - rozsypal se palec. Amátersky se nám povedlo ho pomocí rozstříhaného víčka a drátků dát do kupy, ale asi jen na 3 vterřiny chodu po nastartování :)... Nutno říct, že domů jsme to měli odtud už jen 3.125 KM. ...tak na tohle bychom daleko nedojeli. Jelikož mi má mladická nerozvážnost zabránila v tom mít rezervní palec, postup byl jasný - telefonát do ČR. Cena palce 45,- Kč, cena expresního balíku 1.670,- :). Navíc nejmenovaná balíková služba se dvěmi pé a jedním el má jaksi problém zajet do horské vesnice, kde na balík u hotelu čekáme, natožpak zatekefonovat, že balík už je v Malaze, 55 km od místa kde trčíme. Takže místo toho, aby služba dostála svému účelu, musíme jet pro palec různými způsoby sami. :(

Formičovi nemám ale vůbec nic za zlé... během 5 měsíců odlouskal ve Španělsku 17.500 KM a bezpečně nás dovezl zpět domů na Moravu. LPG v něm bylo taky k nezaplacení, i když v celém Španělsku je asi jen 30! stanic s LPG (výhradně Repsol).

...čest jeho památce! :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 08:10, RE: Palec v rozdělovači a Španělsko :)
Wasserfort napísal:
Dobrý den! Šťastlivci jsou ti, kterým se palec rozsype doma při nastartování, nebo někde nedaleko od rodné hroudy... Šineme si to takle plně naloženým (5 lidí+batožina+20l vína) Formanem řady Solitaire r.v.: 94 serpentinami nedaleko španělského El Chorra a... najednou ticho a Formič "usnul" :). Máme obrovské štěstí, projíždí zrovna kolem guardia civil (policie) a velmi ochotně nás odtáhnou o 2 km dále na odpočívadlo. Po velmi krátkém zjišťování "que pasa, hombre?!" je jasno - rozsypal se palec. ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 08:54, RE: Foto
Giorgio napísal:
Jen bych tipnul, že podle roku výroby a motoru 1.5 by měla být na fotce ještě lantra hranatá - předcházející této kulaté.
na fotce je Hyundai Lantra vyráběná od roku 1995 (v ČR v prodeji od listopadu - měl jsem první kus prodaný v mém kraji ;) ) do roku 1998. Dále pak v roce 1999 proběhl facelift, kdy se změnily přední a zadní světla a maska (přední nárazník). V roce 2000 byla nahrazena novějším modelem Elantra. Tu Hyundai co je na fotce jsem měl v počtu dvou kusů a s každým jsem najel cca 100 tis. km.
Tazatel má Hyundai Lantra první generace, tedy typ J1 vyráběný v letech 1990 - 1995.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 09:09, RE: Foto
free78 napísal:
na fotce je Hyundai Lantra vyráběná od roku 1995 (v ČR v prodeji od listopadu - měl jsem první kus prodaný v mém kraji ;) ) do roku 1998. Dále pak v roce 1999 proběhl facelift, kdy se změnily přední a zadní světla a maska (přední nárazník). V roce 2000 byla nahrazena novějším modelem Elantra. Tu Hyundai co je na fotce jsem měl v počtu dvou kusů a s každým jsem najel cca 100 tis. km.
Tazatel má Hyundai Lantra první generace, tedy typ J1 vyráběný v letech 1990 - 1995.
Vím, ale v redakčním systému jsem straší fotku nějak nemohl najít.
Alespoň vidím, že to všichni bedlivě sledujete.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 12:51, RE: Palec v rozdělovači a Španělsko :)
Wasserfort napísal:
Dobrý den! Šťastlivci jsou ti, kterým se palec rozsype doma při nastartování, nebo někde nedaleko od rodné hroudy... Šineme si to takle plně naloženým (5 lidí+batožina+20l vína) Formanem řady Solitaire r.v.: 94 serpentinami nedaleko španělského El Chorra a... najednou ticho a Formič "usnul" :). Máme obrovské štěstí, projíždí zrovna kolem guardia civil (policie) a velmi ochotně nás odtáhnou o 2 km dále na odpočívadlo. Po velmi krátkém zjišťování "que pasa, hombre?!" je jasno - rozsypal se palec. ...
Forman a Španělsko - to mohl být docela odvaz Předloni jsem "poletoval" po Chorvatsku Kadettem a třeba na rakouské dálnici jsem docela jistě patřil mezi skoro veterány. Každopádně všechno odjel bez problémů a brzdou provozu nikde nebyl ani náhodou. Už to má chudák ale taky "za sebou". Každopádně to dokazuje že pokud se někdo o auto stará, není problém jet "starým" autem kamkoli a zase se v pohodě vrátit
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 15:40, RE: Foto
David V napísal:
Vím, ale v redakčním systému jsem straší fotku nějak nemohl najít.
Alespoň vidím, že to všichni bedlivě sledujete.
Článek je pěkně napsaný...pochvala
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.03.2012 23:27, RE: Foto
Joska napísal:
Článek je pěkně napsaný...pochvala
Dík.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.