0
späť
 

diskuze k tématu: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
jiri h.
počet príspevkov4
dátum registrácie05.07.2019
Nedela 03.11.2019 14:49, Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
Dobrý den,
počítal jsem, že ročně najezdím cca 15 - 17 tisíc km, převážně do kopečků, kde je často potřeba předjíždět kamiony. Rozhoduji se, že bych si koupil novější auto, které bude ještě v záruce a max. 3 roky staré. Přijde mi trochu nesmyslné kupovat zcela nové, jelikož svoji hodnotu rychle ztrácí a luxus nového auta si nemohu dovolit, navíc se obávám nových technologií v rámci přeplňovaných motorů, které budou mít pravděpodobně nižší životnost. Proč záruka, Původně jsem měl Mercedes A r. 2001 za 40k, do kterého jsem v opravách vložil jednou tolik a možná i více. Chtěl bych se proto zeptat, zda máte někdo zkušenosti s Hyundai i20 55kw (není to málo?), jelikož má i20 čtyři válce, přijde mi to jako jistější technologie. Popřípadě, zda nemáte jiný typ v této kategorii menších rodinných automobilů, kde jsou sedačky ve vyšší poloze, či se mám raději poohlédnout po nějakém starším kousku, kde se mohu obávat větších skrytých nákladů. U Hyundai je lákavá nabídka v podobě nulového navýšení v případě, že bych se rozhodl pro vybavenější a novější typ. U Kia, je možné sehnat něco staršího co má také ještě záruku. Můj finanční rank je cca 180 000,- či 250 000 s financováním.

Po čem ještě koukám: Dacia Sandero, Kia Rio/venga, Hyundai Ix20, Suzuki Ignis
Starší vozy: Škoda Roomster, Yeti (poměrně dost drahé s horší výbavou), Ford Fusion

Děkuji za odezvu a jakékoliv tipy, které mi pomohou s výběrem.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 04.11.2019 14:06, RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: jiri h., 03.11.2019 14:49 (Dobrý den,počítal jsem, že roč ...)

Ahoj, sympatická i20 55kw nemá toho moc, v čem by ji nepřekonala ojetina segmentu C, která je ve všech ohledech robustnější, počínaje motory, konče konstrukcí. Kdysi jsem takhle přesně uvažoval a koupil Fábii kombi Elegance s tím, že si ji nechám "na dojetí", jenže slabý motor a po pěti letech provozu i časté opravy mě daly jasně najevo, že tady pšenka nepokvete.

Pak jsem koupil vlastně stejně starý Focus II facelift 1.6 Duratec a nestačil jsem se divit jak obrovský rozdíl je výdrží podvozku, ale i ostatních dílů v segmentu C. Inu od kompatku se už očekává, že musí něco vydržet a že nejezdí jen po městě.

Proto bych se velmi přimlouval k těmto ojetinám:
- Suzuki Vitara 1.6 VVT >> vyšší posed, nadstandardní spolehlivost, skvělý a spolehlivý motor
- Ford Focus III 1.6 Ti-VCT cca 2015+ >> bytelný podvozek a spolehlivý motor
- Honda Civic 1.4/1.8 IVTEC >> auto, které bude sloužit ještě tvým dětem
- Toyota Auris 1.3/1.6 VVT >> opět vůz, co se dědí v rodině
- Opel Astra 1.4 74kw 2015+>> univerzální vůz deklasující motorem i kvalitou i prostorem i20
55kw
- Hyundai i30 1.4/1.6i >> daleko bytelnější vůz vyrobený v ČR a ne v Turecku jako i20, zkus se projet a uvidíš. Motory jsou spolehlivé, technika drží.
- Kia Ceed 1.4 CVVT >> opět, kdo jej má, včetně mého kamaráda, nedá na ní dopustit.
- Škoda Rapid 1.2 TSI / 1.0 TSI >> jde sice o přímý vstřik, ale jinak velmi spolehlivý motor. Výhodou je nejen dynamika, ale i spotřeba, ikdyž v kopcích je každý benzín krátký na diesel.
Praktičnost Rapidu je skvělá, většina vozů má pětiletou záruku a je z čeho vybírat.

Pokud ale toužíš po skoro novém a menším autě, pak bych zvážil
- Renault Clio Grandtour 0,9Tce >> nenech se zmást, tohle je spolehlivé pohodlné auto, kde motor je nepřímostřikový a obecně s dobrou spolehlivostí plus nemá filtr pevných částic.. Antikorozní ochrana deklasuje konkurenci.
V kopcích by se hodil všemi deseti spíše diesel, ale chápu, že údržba je někdy až likvidační
reagovať
jiri h.
počet príspevkov4
dátum registrácie05.07.2019
Nedela 10.11.2019 18:43, RE: RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 04.11.2019 14:06 (Ahoj, sympatická i20 55kw nemá ...)

Děkuji za tipy na typy. Celkem by se mi zamlouvala Auris či Honda, ale bojím se té údržby, že když se něco podělá, bude to pěkný balík peněz. Můj servisák říkal ať nekupuji Japonce.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov721
dátum registrácie13.04.2012
Nedela 10.11.2019 22:23, RE: RE: RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: jiri h., 10.11.2019 18:43 (Děkuji za tipy na typy. Celkem ...)

To hovori vacsina. Najme preto, ze najlepsie sa zaraba na koncerne... A tiez preto, ze by sa, chudacisko, musel nieco nove naucit. Osobne by ma ani nenapadlo davat do jednej odpovede skodu 1.2/1.0 TSI spolu s hondou 1.8. A tiez nechapem tym reciam o atmosfere vs diesli v kopcoch. Je to pochopitelne, ak porovname 1.2 benzin vs 2.0 biturbo. Ale ak berieme podobne vykonne motory, benzin v atmosfere (napr ta honda) sa vytoci rychlejsie, a pri vyssich otackach s tym dieselom bude minimalne drzat krok. Tiez ma diesel nevyhodu v davkovani vykonu, kedy uz od nizkych otacok ma max krutiaci moment. To je sice pekne, ale take silne rany pocas celeho zivota urcite nebudu prospievat ani poloosiam, ani podvozkovym castiam. Za mna je to jasne. Honda, najlepsie z 1.8 vtec.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Pondelok 11.11.2019 10:31, RE: RE: RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: jiri h., 10.11.2019 18:43 (Děkuji za tipy na typy. Celkem ...)


Změn servisáka! ještě si nevšiml, že se píše rok skoro 2020 a motory moderních aut (tzn. 20 let staré do dneška) jsou tak nabité technologiemi, že je jedno, zdali jde o japonce, francouze, či němce. Servisák je pako. Platit budeš všude a navíc stejně, protože cenu opravy neurčuje náhradní díl, alébrž hodinová sazba. ND dnes stojí ++/- stejně a na benzínovém motoru není co měnit. Ba ani rozvody, pokud vybereš auto, které je má - na rozdíl od koncernu - zvládnuté a dělané opravdu bezúdržbovým řetězem. Svíčky stojí pakatel a olej se leje všude včetně filtrů. Díly na nápravy jsou jediné, co díky budeš muset dělat díky našemu zvyjebenému systému oprav silnic a dálnic a tam si cenu můžeš moderovat sám výběrem výrobce- od dílů z Auto Kelly téměř zdarma po opravdu značkové originální japonské díly, které stojí logicky více. Pneumatiky máš všude stejné a tsejně drahé. Tak co ti ten tvůj mechanik valí za klíny do hlavy? S tím bych se už dávno rozloučil.... Já bych si spíše kladl otázku, co od auta čekám: chci dojet bezpečně z A do B? Chcic honit vodu : Chci závodit? A pro mě zcela stěžejní otázka - jak dlouho si auto nechám? Pokud víc jak 5 let, tak se zajímám zcela intenzívně o to, jak má auto řešenu ochranu proti korozi. Nedělej si iluze o tom, že koupáš nový Hyundai a vydrží ti 20 let. proto koje volba je už desítky let tak 2-3 roky stará ojetina, kde propad ceny ve výši 40-60% zaplatí někdo jinej. A dodnes nelituji. Mohu si tak pořídit vůz za menší cenu z daleko vyšší třídy, než jsou současné usmrkané dojebaniny, sice mající zrcadlení telefonu na palubním PC, ale zbytek je k zaplakání. A protože se mám rád a život mě baví, kupuji auta z vyšší třídy, která při svém stáří jsou řešena s důrazem na bezpečnost a také jízdní pohodlí. proto za 200 papírů vybírám například Ford Mondeo a pod, ale nějaké mršby jako i2 a pod, to nechám bohatým...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 11.11.2019 10:54, RE: RE: RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: jiri h., 10.11.2019 18:43 (Děkuji za tipy na typy. Celkem ...)

Ahoj, je to jak píšou chlapi, servisák je lenoch a kecka
Rodiče kamaráda si uržují starší Civic skrze malý autoservis bez problémů, cenově už je to stejné, protože spousta dílů stačí kvalitní druhovýroba.
Navíc u Toyoty a Hondy v benzínu zrovna toho moc měnit člověk nebude, to může potvrdit moje kolegyně.
Auris 1.6 Val. je po všech stránkách stará japonská škola, jede dobře, nemá velkou spotřebu a vydrží často více, než průměrný diesel
reagovať
jiri h.
počet príspevkov4
dátum registrácie05.07.2019
Pondelok 11.11.2019 12:33, RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
Díky za rady, já jezdím celkem pohodově, nikam se extra nehoním a neriskuji, ale na cestě kterou jezdím každý den jsou hrozný hovada, proto volím spíše bezpečnější variantu aut. Ještě jsem se chtěl zeptat, co si myslíte o Suzuki ? Koukám, že je celkem dobrá nabídka SX4, slyšel jsem o nich, že jsou to také držáci a líbí se mi celkem variabilní kufr a vysoký podvozek. Jsem pro kratší auta, ale s dobrým kufrem. Mají i 1.6, ale to zas asi vyleze povinné.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 15.11.2019 09:31, RE: RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: jiri h., 11.11.2019 12:33 (Díky za rady, já jezdím celkem ...)

Ahoj, SX4 má menší kufr, něco zachraňuje jeho výška, ale pokud jsem tam dal složený kočárek(musíš sundat i kola a dát na výšku), tak už tam nic nedáš, jen pár tašek.

Jinak ale je to skvělé auto, které se nechce kazit , teda mluvím o legendárním motoru 1.6 VVT, který ve vyšších otáčkách jede jak drak a při klidné jízdě umí i s SX4 jezdit za 6l, ale hlavně je to neuvěřitelně spolehlivý motor!! Sranda je, že někde v roce 2010 jsme jej koupili v akci téměř v plné výbavě za 366000kč, a to včetně 4X4, ESP 6 airbagů, aut. klimy. Když jsem pak ukazoval kamarádovi bezkličkové otevírání a startování, vyhřívaní sedadel, redukci 4X4, kožený volant s ovládáním a další věci, chtěl svou Octvávii II facelift 1.6 MPI bez ESP, bez aut. klimy, bez vyhř. sedadel za 480 000kč!!!!! vyhodit a nazval českou Škodu zloději
A to není vše, kolega má tuto Octávii dodnes a my v rodině také SX4. Zde je porovnání oprav:
Octávie II fl. 1.6 MPI
- čídlo ABS
- prasklá zadní pružina
- netěsnost chladiče = celá výměna
- tlumič výměna
- ložisko kola výměna
- občasné kolísání motoru na volnoběh(neřešeno, Škoda neví )
- nyní se bude měnit spojka při 150tis.km

SX4
- nic
- funguje klima, esp, 4x4 i vyhř. sedadel
- ložiska původní, čidla původní
- motor přede jak kočka po jídle, nekolísají otáčky a je kultivovaný
- neustále se někdo ptá jestli ho nebudem prodávat
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 15.11.2019 10:13, RE: RE: RE: Auto do 3 let v záruce anebo starší technologii?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 15.11.2019 09:31 (Ahoj, SX4 má menší kufr, něco ...)


Ještě bych doplnil, že po 10 letech Suzuki SX fullšrot, Octavia z hlediska koroze napůlšrot
Něco, jako Mitsubishi ASX, které hnily před očima.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.