0
späť
 

diskuze k tématu: Hyundai Coupé - jako první ojeté auto/ jiné varianty

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
Rubufaso
počet príspevkov2
dátum registrácie15.01.2015
Štvrtok 15.01.2015 14:18, Hyundai Coupé - jako první ojeté auto/ jiné varianty
Dobrý den,
zvažuji koupi prvního automobilu (řidičák mám asi 7 let, ale do teď jsem téměř nejezdil), budu s ním jezdit do práce (cca 15km denně), mám na něj 70-100 tisíc, ale rád bych, aby mi zbylo na případné opravy (pokud koupím v březnu, budu mít těch 100 tisíc :D). Nejčastěji budu jezdit sám nebo ve dvou lidech.
Vzhledově se mi líbí asi nejvíce Hyundai Coupé, ale obávám se omezeného počtu kusů v nabídce v ČR, tedy aby se dal vybrat použitelný kus a ne totální vrak (předpokládám r.v. 2002-2005). Dále aby mě nezruinoval svou spotřebou a cenou oprav, nejrozumnější volbou se zdá být dvoulitr, šestnáctistovka je slabá a 2.7 na první auto se mi zdá až moc, z počátku budu rád, že se do ježdění znovu dostanu, tak to na nějaké závodění moc nevidím.
Jako výhodnější mi dle přečtených článků vychází manuální převodovka a kusy z roku alespoň 2003, kdy byl modernizován motor a snížila se o něco spotřeba.

Prosil bych o radu, jestli stojí tento automobil za dané peníze a jestli se mi opravdu hnedka nerozsype, přece jen už to nebude zrovna žádný nový kus.
Případně prosím o doporučení alternativ, jako praktická/rozumná volba mi vychází Ford Mondeo, který bych měl za ty peníze asi s novějším datem výroby a rozumnější spotřebou, případně mě ještě zaujala Honda Civic 7. generace s 1.6 VTEC motorem ve sportovní verzi.
Každopádně nebudu náročný řidič, jelikož mi chybí zkušenosti.

A ještě drobná otázka na závěr, kolik budu mít zhruba povinné ručení s tím 2 litrovým Hyundaiem, případně 1.6 Hondou jako úplně nový řidič ?

Předem mnohokrát děkuji za rady :)


reagovať
eTeflon
počet príspevkov173
dátum registrácie04.11.2008
Štvrtok 15.01.2015 23:43, Velikost
Určitě bych Ti nedoporučoval Mondeo, je dost velké. Takže na začátek to není úplně ideální, navíc pokud budeš jezdit sám, tak je i zbytečně velké. V Tvém případě cenové rozvahy bych hledal auto kolem 70-75tkč a těch 25tkč si nech na 1. servis, pojistku atd. Civic není špatná volba, je to nenáročné auto. Hodně oblíbené auto na začátek (kolega má autoškolu) bývá Fabia 1,4i nebo 1,9SDi, nebo VW Polo, popřípadě auta této kategorie, ale je to rozumová volba, nikoli emoční A určitě chválím, že na začátek nechceš žádnou 5,0 V8
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Piatok 16.01.2015 00:24, RE: Velikost
eTeflon napísal:
Určitě bych Ti nedoporučoval Mondeo, je dost velké. Takže na začátek to není úplně ideální, navíc pokud budeš jezdit sám, tak je i zbytečně velké. V Tvém případě cenové rozvahy bych hledal auto kolem 70-75tkč a těch 25tkč si nech na 1. servis, pojistku atd. Civic není špatná volba, je to nenáročné auto. Hodně oblíbené auto na začátek (kolega má autoškolu) bývá Fabia 1,4i nebo 1,9SDi, nebo VW Polo, popřípadě auta této kategorie, ale je to rozumová volba, nikoli emoční A určitě chválím, že na začátek nechceš žádnou 5,0 V8


Mondea jako prvniho auta bych se nebal. Ja si koupil jako prvni auto 2.0i Mazdu 626 za 60 tisic a byl jsem s tim autem celkem spokojeny.
reagovať
Sámo
počet príspevkov13
dátum registrácie09.12.2011
Piatok 16.01.2015 09:49, Civic
Na Kundaj se vykašli. Honda civic - benzín ti určitě udělá největší radost a ještě zbyde na nanuk.
reagovať
Rubufaso
počet príspevkov2
dátum registrácie15.01.2015
Piatok 16.01.2015 12:55, reakce
Děkuji za rady,
vidím to ještě na to rozmýšlení do března, tak budu sledovat inzeráty a brát všechny pro a proti :)
Hyundai je prostě trochu srdcovka, ale věřím, že ten Civic nebo Mondeo by udělal možná lepší službu...
ještě co říkáte třeba na tento inzerát ?
http://www.tipcars.com/hyundai-coupe/20-autklima-tempomat-5372578.html
Je trošku podezřele pod cenou, ale zase by zbylo dost na případné opravy.
Ještě jednou děkuji :)

a co myslíte to povinné ručení ? :)
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Sobota 17.01.2015 17:52, POV
Povinný nebude tak strašný, zvlášť u 1,6. U dvoulitru počítej, že to bude dost. Já mám na 1,6 POV s maximálníma bonusama (trochu šizený, je mi 28) 2200 Kč ročně. To bych řekl docela jde. Prostě uzavírej povko přes net a zkus tam uhádat nějakej bonus (prostě si ho vylži, nikdo to beztak neověřuje). Klidně bych zkusil zadat bonusy za 7 let a mělo by to vyjít. Použij třeba takový ty srovnávací portály apod.
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Pondelok 19.01.2015 15:35, Ford - Honda
Určite se nedá říct, kup si tohle nebo tohle. Je potřeba si obě auta projet a porovnat, ani jedno auto nebude chyba, takže je to jen na srdci.
Co se týče pojistek, tak velký rozdíl při dnešních cenách nebude. Tipuju tak 2000,- mezi 2,0 v Mondeu a 1,6 v Civicu. Chce to dobrého pojišťováka a nenechat se okrást
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.