0
späť
 

diskuze k tématu: Jak vybrat ojeté auto cca do 70 tis.?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, korejská vozidla, zábava, život za volantem, typ vozidla, osobní
Michael1994
počet príspevkov1
dátum registrácie13.05.2017
Sobota 13.05.2017 21:42, Jak vybrat ojeté auto cca do 70 tis.?
Dobrý den, vlastním Hyundai Atos z roku 1998, obsah 1000 ccm 40 kw. Denně najezdím cca 20 km, jednou až dvakrát za týden jedu nakoupit. Auto používám do práce, nákupy. Jezdím převážně po městě a uvažuji o koupi ojetého auta, cenově do cca 70 tisíc korun. Přemýšlel jsem o novějším Hyundai Atos Prime 1.0 43 kw, 1.1 46 kw. Také jsem koukal na Kiu Picanto to je hodně podobné auto, má lepší výbavu a nižší spotřebu. Od auta očekávám nízké nároky na údržbu, nízká spotřeba max do 6 litrů,
levné náhradní díly. Ocenil bych ve výbavě ABS, klimatizaci, posilovač řízení, popřípadě 2 a více airbagů, přední mlhovky. Na značce mi tolik nezáleží ale hlavně na parametrech auta.

Ocenil bych Vaše názory, rady. Děkuji.
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Nedela 14.05.2017 11:22, RE:
Pokud současný Atos vyhovuje tak do něj běž klidně zase. K čemu proboha na 20km potřebuješ mlhovky?
reagovať
Mirek
počet príspevkov31
dátum registrácie01.01.2016
Nedela 14.05.2017 17:50, bravo
to je ale rada,,mohlo by se i napsat,k čemu auto na 20km?,,prosím tě,i na přejezd z jedné strany silnice na druhou v mlze musíš mýt zaplé mlhovky,,asi k tomu mýt mlhové světla,,a ze zákona musí být zadní,,,,jinak jestli je chlap spokejený z daným autem,tak proč nejít zase do stejného,ale mladšího?
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 14.05.2017 18:26, Hsz fkennc kkwccja
Ja teda asi delam neco spatne,ale mlhovky pred prejizdenim silnice vetsinou nemeju...
reagovať
driver111
počet príspevkov528
dátum registrácie13.03.2013
Pondelok 15.05.2017 10:02, RE: Hsz fkennc kkwccja
Jura napísal:
Ja teda asi delam neco spatne,ale mlhovky pred prejizdenim silnice vetsinou nemeju...


JJ, souhlasím, já je taky nemyju , ale mít je není na škodu
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 15.05.2017 10:30, Něco pohodlnějšího a bezpečnějšího
Michael1994 napísal:
Dobrý den, vlastním Hyundai Atos z roku 1998, obsah 1000 ccm 40 kw. Denně najezdím cca 20 km, jednou až dvakrát za týden jedu nakoupit. Auto používám do práce, nákupy. Jezdím převážně po městě a uvažuji o koupi ojetého auta, cenově do cca 70 tisíc korun. Přemýšlel jsem o novějším Hyundai Atos Prime 1.0 43 kw, 1.1 46 kw. Také jsem koukal na Kiu Picanto to je hodně podobné auto, má lepší výbavu a nižší spotřebu. Od auta očekávám nízké nároky na údržbu, nízká spotřeba max do 6 litrů, levné náhradní díly. Ocenil bych ve výbavě ABS, klimatizaci, posilovač řízení, popřípadě 2 a více airbagů, přední mlhovky. Na značce mi tolik nezáleží ale hlavně na parametrech auta. Ocenil bych Vaše názory, rady. Děkuji.


Ahoj, určitě bych Tě přemluval k pohodlnějšímu a bezpečnějšímu vozu, přitom díly z druhovýroby nejsou dražší pro žádnou z běžných značek a rozdíl komfortu mezi Atosem a např. Peugeotem 206 je nebetyčný, nic proti Atosu, ale je to opravdu nouzovka a provoz vyjde stejně jako jiné auto.
Za mě bych určitě alespoň zkusil projet tyto auta:

1. Peugeot 206, 2005+, motor 1.1 44kw - máme v rodině model 2002 a nic vážného se nekazí, komfort deklasuje mnohé nové malé auta Díly z druhovýroby jsou levnější než pro Fábii I !
206 má pozinkovanou karosérii.

2. Citroen C3 také s motorem 1.1 44kw, je to bratříček 206, je dělaný trochu více do města, ma vyšší posez, lehčí servo, celkově příjemné autíčko, které opět komfortem ale i bezpečností deklasuje Atos...

3. Renault Clio/Thálie/Twingo 2006+, v podstatě všechny ben. motory jsou bezproblémové, vozy mají pozinkovanou karosérii. Opěz zkus to projet, i malé Twingo je fajn!

4. Fiat Punto Grande 1.2/.1.4 - ano je to Fiat, jenže se vlastně prodává dodnes a žádné poruchové skandály ala HTP nebo 1.2 TSI se nekonají, navíc opět díly z druhovýroby občas i originál jsou levné, motor držák

Tož přeji šťastnou ruku. Napadá mě, že moje známa je spokojená také s Hyundaiem Getz, takže pokud máš rád tuto značku, možná tudy vede také cesta k lepší bezpečnosti a komfortu
Vzhledem k dnešnímu provozu a možností, že tě může ťuknout kdejaký klučina ve starém Golfu, který omylem popil či potáhl marihuhanu, bych o úplně malém autu neuvažoval

reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.