0
späť
 

diskuze k tématu: Dotaz - sportovní vůz

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.01.2013 15:05, Dotaz - sportovní vůz
Dobrý den,

Rád bych se zeptal jaký vůz by byl idealní v cenové relaci do 150 000,- Kč. Jsem mladý řidič, ale mám celkem dobrý nájezd a můj současný vůz je MB W124 300D. Nebojím se tedy poháněné zadní nápravy. Problém by nebyl vůz dovézt protože bydlím u hranic. Ideálně bych si představoval výkon okolo 115-150 Kw a karoserii v provedení coupe. Radili byste koupit levnější vůz a uvézt ho do dobrého stavu, nebo pořídit vůz v cenovém stropu a jezdit? Teoreticky chápu jak motor funguje ale prakticky už tolik ne, takže bych asi volil druhou variantu, i když vím že takový vůz by vyžadoval péči. Vozy které se mi líbí jsou Honda Prelude 2.2 a Nissan 200SX od verze S14, ale u druhého zmiňovaného mám obavu z provozních nákládů.

Předem velice děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Vaňhara
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Piatok 08.02.2013 19:43, Re:
Dobrý den. Vezmeme to popořadě. Zaprvé bych Vám doporučil koupit raději dražší vůz, který bude v dobrém stavu, provést na něm údržbu a jezdit, než koupit (sice levný) ojetý vrak a poté se ho snažit uvést do dobrého stavu. Tato sportovní auta se většinou vyráběla v malých sériích, málo kdy na ně narazíte v bazaru a některé díly může být problém sehnat ( a také jsou většinou velmi drahé). Co se týče vozů, které se Vám líbí - z nich bych volil Hondu Prelude. Zejména motor o objemu 2.2 litru je technický skvost. Díky systému V-TEC se motor perfektně vytáčí ( maximální výkon 136 kW poskytuje při sedmi tisících otáček) a celkově má výborný jízdní projev. Jediným problémem tohoto motoru je vysoká spotřeba oleje. Stěny válců jsou potaženy speciálním kompozitním materiálem, který je sice odolný vůči mechanickému opotřebení, ale zároveň příliš tvrdý pro stírací pístní kroužky (ty se tak poměrně brzo opotřebují a následuje ona vysoká spotřeba oleje). Na výkonu se jejich opotřebení ale většinou neprojevuje. U těch to vozů všeobecně platí, že je nutné nešidit údržbu - při pravidelné výměně oleje, filtrů a slušném zacházení vydrží auto sloužit dlouho.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.