0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, automobilky, česká vozidla, japonská vozidla
zdepapepa
počet príspevkov9
dátum registrácie30.10.2016
Pondelok 22.01.2018 21:22, Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly
Zdravím
,rozhodují se mezi koupí Hondy jazz 1,4 (r.v 2009, 73kw) a Škoda Fabia 1.2 TSi (r.v 2012,63 kw ) . Nechci řešit subjektivní pocity z těchto vozů jako design,prostornost,komfort,výbavu interiéru ani spotřebu paliva, která je téměř totožná.

Ale chtěl bych poradit, které z těchto aut bude levnější na údržbu a provoz ,a hlavně cenu náhradních dílů atd. Pokud ho budu servisovat u známého ("garážisty") ,který díly kupuje v Auto Kelly.

Děkuji za každou odpověd.
reagovať
ctverak
počet príspevkov255
dátum registrácie01.08.2007
Utorok 23.01.2018 08:06, RE: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly
zdepapepa napísal:
Zdravím,rozhodují se mezi koupí Hondy jazz 1,4 (r.v 2009, 73kw) a Škoda Fabia 1.2 TSi (r.v 2012,63 kw ) . Nechci řešit subjektivní pocity z těchto vozů jako design,prostornost,komfort,výbavu interiéru ani spotřebu paliva, která je téměř totožná.Ale chtěl bych poradit, které z těchto aut bude levnější na údržbu a provoz ,a hlavně cenu náhradních dílů atd. Pokud ho budu servisovat u známého ("garážisty") ,který díly kupuje v Auto Kelly.Děkuji za každou odpověd.


Honda Jazz je nedoceněné auto, i když je to malé autíčko, tak je v něm honě místa a to i ve druhé řadě se v pohodě posadí dospělí což u Fabky se říct nedá, spolehlivost Jazzu je na 1*, motor ten koncernový zázrak 1.2TSi z roku 2012 přežije dvojnásobně :)
Pokud se ale ptáte na cenu náhradních dílů a možnost servisu u garážisty tak berte raději Fabku, o ceně náhradních dílů se nemá cenu moc bavit, spotřební materiál je ještě přibližně srovnatelný, ale všechno ostatní je na Hondu někdy i násobně dražší.
Jazz se vyráběl v Japonsku což je pro kvalitu montáže super ale cena karosařiny je vysoká, havárii by mohlo vyřešit havarijní pojištění ale zde je riziko že i při lehčí havárii lehce cena opravy přesáhne cenu auta a pojišťovna s toho udělá totálku.

reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 23.01.2018 08:45, RE: RE: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly
citácia:
reakce na: ctverak, 23.01.2018 08:06 (Honda Jazz je nedoceněné auto, ...)


Díly z druhovýroby, např. třeba to kelly, jsou na podobné úrovni, stačí porovnat ceníky z jejich eshopu. Originální díly budou dražší u Hondy, ale vzhledem k vyšší kvalitě vozu bych bral ji.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 23.01.2018 10:28, RE: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly
zdepapepa napísal:
Zdravím,rozhodují se mezi koupí Hondy jazz 1,4 (r.v 2009, 73kw) a Škoda Fabia 1.2 TSi (r.v 2012,63 kw ) . Nechci řešit subjektivní pocity z těchto vozů jako design,prostornost,komfort,výbavu interiéru ani spotřebu paliva, která je téměř totožná.Ale chtěl bych poradit, které z těchto aut bude levnější na údržbu a provoz ,a hlavně cenu náhradních dílů atd. Pokud ho budu servisovat u známého ("garážisty") ,který díly kupuje v Auto Kelly.Děkuji za každou odpověd.


Ahoj, opravdu porovnáváš nebe a dudy. Honda Jazz bude sloužit ještě tvým dětem, bez přehánění, je to skvělé a prostorné malé MPV. Má asi nejlepší malý motor co kdy kdo vyrobil, myslím atmosféru.

Fábie 1.2 TSI 2012 je motor, který bude dělat problémy. Ikdyž necháš předělat rozvody na ten širší řetěz(10000kč), tak vůz celkem špatně topí a hlavně trpí mícháním oleje s benzínem na krátkých trasách. Rovněž se ukazuje, že životnost turba není nekonečná.

Fábii II jsem měl 6 let, na Škoda foru většina z nás řešila toto(pokud pominu problémový motor): nalomené kable vedoucí do předních dveří, voda v kufru v místě náhr. kola, prakticky odchází základní díly přední nápravy, výfukové tlumiče se občas rozsypou, celkově se rychle unaví silentbloky motoru a převodovky, na výměnu to není, ale budeš mít vůz hlučnější. Celkem často se mění žárovky. Kupodivu u i má Elegance verze vrzala v palubce na horší cestě.

Co je tristní je výbava, často chybí ESP, jen 4xaribag, když si projedeš ceny např. Fordu Focus II fl, nebo C-Maxu, tak za stejnou cenu nabízí v benzínu nejen větší spolehlivost, ale také více místa a výbavy a lepší motor. Nevím jak je na tom Honda Jazz, ale většínou nabízela ESP a 6xairbag...

Fábie II má rovněž problémy s trakcí. Jsem z Beskyd, kde se nesolí v zimě a to je pak FaII tragédie, dokonce Peugeot 206 tak neskáče zadkem na sněhu, protože má těžiště více dole. Na dálnici Fa2 při bočním větru je nudržítelná v trakci, prakticky volant držím jak opratě splašeného koně, abych nevypadal, že mám 3 promile Brzdy jsou slabé, velmi připomínají Fa1. Sumasumárum nebral bych ani náhodou. Opravdu i ten Ford by ti udělal lepší službu, natož povodená Honda Jazz

Pokud je ti Fa2 sympatická, ber motor 1.4 16v nebo 1.6 MPI, ten druhý má dokonce EDS, což je v zimě velký pomocník. Určitě ber po faceliftu s co největší výbavou, ať vůz s rozčarováním do roka neprodáváš Můj otec měl Roomster 1.4 16v a na svou dobu to nabízelo mnohem lepší povozek, protože zadní náprava je širší a o více jak 10cm je delší rozvor. Roomster jde rovněž sehnat s 1.6 MPI a to už v dobré výbavě je dospělejší vůz. Přitom délka 4,25m je pořád ok na parkování i ve městě.
reagovať
Tomi71
počet príspevkov20
dátum registrácie10.08.2014
Utorok 23.01.2018 20:38, RE: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly
Tak tak Boban má pravdu, Fabii jen 1.4 16 V, ale podle mne má oproti Hondě a vlastně oproti dalším japoncům v základu chudou výbavu a to včetně bezpečnostních prvků, jeden dovozce mi při dotazu napsal, že má Jazz sice držší díly, ale že je nebudu potřebovat Kormě bohatého vnitřního prostoru a úžasných sedaček magic seat vzadu má taky úžasnou spotřebu. Já budu pořizovat na jaře ojetinu a stále váhám mezi Hondou jazz a Toyotou Auris (a to s motorizací 1.6, protože 1.3 je na Auris slabá a motorizace osvědčenější ze zkušeností), protože už máme doma Toyotu Corollu Verso, což je jeden z důvodů a že je Toyota rozšířenejším autem i sítí servisů. Auris se mi líbí víc vnitřním designem, posezem a prý možná jízdními vlasntostmi, nemám z vlastní zkušenosti. U Jazze mně lálá to rozkládání sedadel (sllopení zadních sedadel nahoru a vložení kola na sojáka nebo rozložení celého zadku a máte malý stěhovák + ta spotřeba. Nevím ale, jestli bych u jazze raději nevolil motorizaci 1.33 než 1.2.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.