0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Insight: Hybrid pro lid?

kategórie zaradenia témy: japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 08.04.2010 12:54, Prius a Insight
Jasně se to ukazuje - Toyota své zkušenosti zúročila a poslední Prius jasně dominuje. Paradoxně cesta k nižší spotřebě vede přes větší motor doplněný rozumně výkonným elektromotorem. Jasně - Prius je dražší, ale dostáváte dospělejší a použitelnější auto s vyšší výbavou a lepší spotřebou. Myslím si, že největší rozdíl by se projevil při dynamickýc testech.

P.S.: ach ten češtin - za všechny perla - "nabytí baterie"!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 08.04.2010 17:20, RE: Prius a Insight
Koloss napísal:
Jasně se to ukazuje - Toyota své zkušenosti zúročila a poslední Prius jasně dominuje. Paradoxně cesta k nižší spotřebě vede přes větší motor doplněný rozumně výkonným elektromotorem. Jasně - Prius je dražší, ale dostáváte dospělejší a použitelnější auto s vyšší výbavou a lepší spotřebou. Myslím si, že největší rozdíl by se projevil při dynamickýc testech.

P.S.: ach ten češtin - za všechny perla - "nabytí baterie"!!!!!
no nevím, v novém autocaru je recenze Priusu a dosažená spotřeba - 7 mimo město a 5,8 ve městě má daleko k těm reklamním pindům... ale osobně bych si pořizoval hybrida spíš kvůli o maličko nižším emisím a o hodně menšímu hluku...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 08.04.2010 21:50, RE: Prius a Insight
Reno napísal:
no nevím, v novém autocaru je recenze Priusu a dosažená spotřeba - 7 mimo město a 5,8 ve městě má daleko k těm reklamním pindům... ale osobně bych si pořizoval hybrida spíš kvůli o maličko nižším emisím a o hodně menšímu hluku...
No a četl jste tu recenzi Priusu tady? Tady to zase vyšlo na 5,6 mimo město a ve městě ještě míň. 3,7 při 20 km přes Prahu považuju sice za extrém, ale dosáhl toho snad normální člověk snad normální jízdou. Na Autorevue.cz dosáhl při 130 průměrné spotřeby pod 6 litrů, při 160 to vytáhlo na 6,7. Ve městě se dokázali pod 4 litry dostat taky, ale přes 5,5 se jim to už nedařilo. Nebo se mrkněte na Roadlook na Auto.cz - normální jízda - 5,5, extrémní šetřílek - 3,0 (teda chyběl tam údaj o průměrné rychlosti v obou případech, to by asi bylo zajímavé).

Takže - sice jsem Priusem sám nejel, ale když si přečtu recenzí víc a jedna prostě udává spotřebu o 1-2 litry větší, tak se nad tím musím zamyslet - copak s tím autem asi dělali a proč to dělali?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.04.2010 07:30, RE: Prius a Insight
Koloss napísal:
No a četl jste tu recenzi Priusu tady? Tady to zase vyšlo na 5,6 mimo město a ve městě ještě míň. 3,7 při 20 km přes Prahu považuju sice za extrém, ale dosáhl toho snad normální člověk snad normální jízdou. Na Autorevue.cz dosáhl při 130 průměrné spotřeby pod 6 litrů, při 160 to vytáhlo na 6,7. Ve městě se dokázali pod 4 litry dostat taky, ale přes 5,5 se jim to už nedařilo. Nebo se mrkněte na Roadlook na Auto.cz - normální jízda - 5,5, extrémní šetřílek - 3,0 (teda chyběl tam údaj o průměrné ry...
Přiznám se, že priuse úplně nesleduju, ale hodně jsem se zajímal o RX 400h, se stejným systémem... a zkušenosti uživatelů mluvily o dlouhodobé spotřebě okolo 8-9 litrů což je výborné... těžko říct. každopádně mi hybridy nevadí, docela jim fandím.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.04.2010 15:06, RE: Prius a Insight
Reno napísal:
Přiznám se, že priuse úplně nesleduju, ale hodně jsem se zajímal o RX 400h, se stejným systémem... a zkušenosti uživatelů mluvily o dlouhodobé spotřebě okolo 8-9 litrů což je výborné... těžko říct. každopádně mi hybridy nevadí, docela jim fandím.
No mě Prius zaujal a sleduju ho dost. Takže na první pohled identická (tvarově a prostorově) Insight mě zaujala taky. Jenže když jsem zjistil, že do Insight dávají slabý benzíňák a skoro trapný elektromotor, zájem povadl. Taky testy vypovídají o nereálnosti udávané spotřeby. V Americe Honda dokonce čelila žalobám pro klamavou reklamu, když jejich auta při dojíždění za prací, která je často 100 km daleko, prostě nebyla schopná dosáhnout udávané spotřeby.

U Priusu se projevuje praxe Toyoty v hybridech - v poslední generaci zvětšili benzíňák z 1.5 na 1.8 a spotřeba šla dolů. Zajímaly by mě výsledky předchozí generace s motorem 1.5 turbo, která se k nám nedostala.

U toho Priusu sice nejsou jednotlivé spotřeby úplně přesné, ale je to dáno divnou metodikou standartizovaného měření. Přesto v městském cyklu testující běžně dosahují spotřebu pod 4 litry, těch 3,7 není úplný extrém.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.04.2010 16:19, RE: Prius a Insight
Koloss napísal:
No mě Prius zaujal a sleduju ho dost. Takže na první pohled identická (tvarově a prostorově) Insight mě zaujala taky. Jenže když jsem zjistil, že do Insight dávají slabý benzíňák a skoro trapný elektromotor, zájem povadl. Taky testy vypovídají o nereálnosti udávané spotřeby. V Americe Honda dokonce čelila žalobám pro klamavou reklamu, když jejich auta při dojíždění za prací, která je často 100 km daleko, prostě nebyla schopná dosáhnout udávané spotřeby.

U Priusu se projevuje praxe Toyoty v hybr...
Mhm, ve článku o tom, že automobilky lžou ve spotřebě paliva byl vyhlášen jako vítěz Lexus))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 10.04.2010 18:41, RE: Prius a Insight
Reno napísal:
Mhm, ve článku o tom, že automobilky lžou ve spotřebě paliva byl vyhlášen jako vítěz Lexus))
Myslíš v AutoTIPu č. 7? Jednotlivé kategorie vyhráli:

Vyhledáváne typy Ford Focus Combi 1.6 TDCi
Vozy pro zábavu: Medvěd SL 65 AMG
Malé auta: AR Mito 1,6 JTDM
SUV: Audi Q5 2.0 TFSI
Ekologické vzory: Ford Fiesta 1.6 TDCi Econetic (v této kategorii by Lexus LS 600 h třetí)

Ale rád si řečtu i ten článek, kde to "vyhrál váš lexus".
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 11.04.2010 09:02, RE: Prius a Insight
pargi napísal:
Myslíš v AutoTIPu č. 7? Jednotlivé kategorie vyhráli:

Vyhledáváne typy Ford Focus Combi 1.6 TDCi
Vozy pro zábavu: Medvěd SL 65 AMG
Malé auta: AR Mito 1,6 JTDM
SUV: Audi Q5 2.0 TFSI
Ekologické vzory: Ford Fiesta 1.6 TDCi Econetic (v této kategorii by Lexus LS 600 h třetí)

Ale rád si řečtu i ten článek, kde to "vyhrál váš lexus".
četl jsem to tady tuším
http://www.blesk.cz/clanek/servis-auto/77572/nemecky-autobild-tvrdi-automobilky-lzou-o-spotrebe.html
ale jak tak koukám, v tom vašem článku byl Lexus druhý nejhorší ze všech, takže to máte trošku pomotané, ne třetí v kategorii
http://auto.idnes.cz/kolik-vase-auto-zere-rozhodne-vic-nez-rika-vyrobce-fsy-/automoto.asp?c=A080108_164205_automoto_fdv
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 11.04.2010 09:06, RE: Prius a Insight
Reno napísal:
četl jsem to tady tuším
http://www.blesk.cz/clanek/servis-auto/77572/nemecky-autobild-tvrdi-automobilky-lzou-o-spotrebe.html
ale jak tak koukám, v tom vašem článku byl Lexus druhý nejhorší ze všech, takže to máte trošku pomotané, ne třetí v kategorii
http://auto.idnes.cz/kolik-vase-auto-zere-rozhodne-vic-nez-rika-vyrobce-fsy-/automoto.asp?c=A080108_164205_automoto_fdv
jo, tak to je ještě jiný článek, nicméně je to asi úplně jedno... znamená to jen jedno, že to testovalo víc lidí a každý došel k trochu jiným závěrům
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.04.2010 19:17, RE: Prius a Insight
Reno napísal:
četl jsem to tady tuším
http://www.blesk.cz/clanek/servis-auto/77572/nemecky-autobild-tvrdi-automobilky-lzou-o-spotrebe.html
ale jak tak koukám, v tom vašem článku byl Lexus druhý nejhorší ze všech, takže to máte trošku pomotané, ne třetí v kategorii
http://auto.idnes.cz/kolik-vase-auto-zere-rozhodne-vic-nez-rika-vyrobce-fsy-/automoto.asp?c=A080108_164205_automoto_fdv
Nemůžu si pomoct, ale ti Němci, jak začnou něco testovat, tak to udělají co nejvíc blbě (jako u Logana). Jak je definována jízda na plný plyn? To je pedál na podlaze? Co to má společného s normálním provozem? Metodika kterou to měří automobilky, není zrovna ideální, ale alespoň je standardizovaná. Tohle co předvedli v Autobildu je ale taky blbost, jen na druhé straně extrému.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.