0
späť
 

diskuze k tématu: Honda CR-V vs Suzuki SX4 vs Ford C-Max

kategórie zaradenia témy: poradna, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 06.12.2015 19:49, Honda CR-V vs Suzuki SX4 vs Ford C-Max
Dobrý den,

mám vybrány 3 benzínové kandidáty v ceně cca 150.000,- Kč, ale nemohu se stále rozhodnout. Roční nájezd max. 10.000 km. 80% silnice , 20% polní cesty, žádný těžký terén. Z 80% jízda ve dvou + občas horská kola nebo něco odvézt.
A: upřednostňuji volbu mezi Hondou CR-V (2 generace) a Suzuki SX4 4x4 1,6. Jde mi především o jízdní vlastnosti, bezpečnost a spolehlivost, včetně cen náhradních dílů a servisu.
B: v případě, že by mi nevyšla varianta A z důvodu malého výběru vhodných kandidátů, rozhoduji se mezi Suzuki SX4 1,6 (ale už ne 4x4) a Ford C-Max 1,8. Zde platí opět kritéria pro výběr jak jsou uvedena v bodu A. Rád bych znal Váš názor jak k bodu A, tak i k bodu B. A dále, která z variant A nebo B by v této cenové hladině byla lepším řešením. PS: spotřeba ani rozdílný design není prioritní. Děkuji za Vaše názory.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 10.12.2015 21:49, Suzuki SX4 4x4 1.6
Zdravím, mám velmi dobré zkušenosti se Suzuki SX4 4x4 1.6 VVT. Uvádíte 20% polní cesty a to není málo. Obávám se, že byste C-Maxe trápil, je to klasické cestovní MPV a ne SUV.
SX4 je velmi kvalitní spolehlivé auto s nejlepším podvozkem mezi menšími SUV.
Ráno s ním zajedete pro dřevo do velkého svahu a odpoledne jedete 130 po dálnici a to opravdu velmi komfortně a co navíc na okreskách za 6l, na dálnici kolem 7l, pro mě zázrak.
Auto je stavěné, že už něco musí vydržet, taže pro mě volba číslo 1. Bohužel CR-V neznám, tak nemůžu soudit.
Jinak jediná vada na kráse SX4 je malý kufr, ale kola nedáte ani do C-Maxe, budete muset koupit stejně stojan, např. na tažné....
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Štvrtok 10.12.2015 22:05, xxxx xxxx xxxxx
CRV ma prakticky nefunkcni 4x4, takze kupovat ho kvuli tomu je zbytecne. Ale jinak v benzinu dobra volba, prostorne auto.

SX4 je opravdu mala, na aktivni dovolenou maximalne ve dvou. Rozhodne bych ho nenazival SUV.

Za ty penize bych hledal RAV4 druhe generace nebo Vitaru, mozna starsi Forester nebo Legacy.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.