0
späť
 

diskuze k tématu: Kombi do 300 tis. - Civic, Auris, Mégane?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
Filip F.
počet príspevkov3
dátum registrácie16.04.2016
Streda 06.03.2024 06:44, Kombi do 300 tis. - Civic, Auris, Mégane?
Zdravím vás, hledám nějaké kombi do 300tis. Mám pár kandidátů a rád bych znal vaše názory.
Zaujaly mě tyto tři vozy a to: Honda Civic 9g (1.8), Toyota auris (1.6) a Renault megane (1.6 sce).

S všemi těmito vozy bych se do cenové hladiny měl vejít, avšak u meganu bych za tyto peníze dostal novější auto s nižším nájezdem.

Co jsem tak koukal, tak do 300tis bych mohl pořídit Hondu od roku 2014-2016 s nájezdy tak 100-150tis. Auris by na tom byl tak nějak podobně. Každopádně když jsem koukal na ty megany, tak bych za ty peníze dostal novější model rv. 2017+ s nájezdy klidně od 60tisíc km.

Auto by sloužilo na krátké vzdálenosti, cca 10km do práce, 10km z práce +občasné víkendové výlety. Ročně najedu tak maximálně 8tisíc km.

Japonce bych bral kvůli spolehlivosti, ale pak si říkám, zda není lepší koupit si něco novějšího s nízkým nájezdem, když najedu takovou malou porci km.

Prosím o nějaké rady ohledně mého výběru.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Streda 06.03.2024 13:58, RE: Kombi do 300 tis.
citácia:
reakce na: Filip F., 06.03.2024 06:44 (Zdravím vás, hledám nějaké kom ...)


Jako příznivce Renaultů doporučím z tohoto výběru megane vyřadit.
Bavíme se o čtvrté generaci meganu, ve které je motor 1,6 původem z nissanu. Normu Euro6 zvládá s velkými obtížemi a ty lákavý nabídky na mladý auto s malýám nájezdem můžou mít svůj důvod - motor který bere olej...
Na krátké trasy se moderní spalovací motory moc nehodí. Za těch 300kkč se dá najít hybridní Auris kombi - to je bezpochyby nejlepší volba z vašeho výběru pro krátké trasy...
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 07.03.2024 17:19, RE: Kombi do 300 tis. - Civic, Auris, Mégane?
citácia:
reakce na: Filip F., 06.03.2024 06:44 (Zdravím vás, hledám nějaké kom ...)


Moje volba Honda. Sám mám doma jako druhéauto Civica 9g s 1,8iVTEC, je to klasika nepřímý vstřik, bez truba a jiných prasáren, řetěz, držák. Spotřeba zcela v klidu do 6/100, město kolem 7,5. podvozek je sice tvrdší a poměrně dost je toho slyšet, ale naladění je takové, že to ještě neotravuje a dá se s tím i trošku jet. Paradpxně ale můj tip je jiný: Clio IV s motorem 1,2 54kW, které mám jako třetí auto vyloženě na práci - město, hory na přecpaná parkoviště, zima v soli, prostě každodenní dřina. Mám r.v. 2018, je to nesmrtelný motor a prověřený po X desetiletí, kterému stačí měnit olej a svíčky. Ač tomu někdo nebude věřit, tak má vskutku výtečně naladěný podvozek, který je jistý, čitelný a navzdory motorizaci to auto dokáže v zatáčkách poměrně dost. Absolutní bonus je vysoká odolnost proti korozi, nízké provozní náklady (spotřeba za zimu je u mě 5,7/100), v autě není nic moc, co by se mělo kazit - tedy turbo, přímé vstřikování, nějaké hybridy a jiné nesmysly. S Cliem se dá zcela bez potíží jet i delší trasa, v zimě, když nakydali tuny soli jsme s tím jezdil každý týden trasu ŠPK-OVA, absolutně v pohodě, mimo město to jede na pohodu 100, spotřeba po této trase byla kolem 5,5. Má to tempomat, klimu, poměrně velmi dobře topí, místa za volantem královsky (mám 186 a musím si sedačku posunovat dopředu), volant stavitelný ve 2 osách. Prostě pohoda.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Sobota 09.03.2024 15:43, RE: RE: Kombi do 300 tis. - Civic, Auris, Mégane?
citácia:
reakce na: Zdeny60, 07.03.2024 17:19 (Moje volba Honda. Sám mám doma ...)


S tím Cliem se dá se Zdenym jen souhlasit. Na takový druh provozu Clio v pohodě stačí a s 1,2kou je skutečně nesmrtelné.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.