0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Accord automat nebo manual

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, dovoz vozidel, automobilky, japonská vozidla
Jan Kellner
počet príspevkov1
dátum registrácie17.04.2015
Piatok 17.04.2015 10:18, Honda Accord automat nebo manual
Dobry den uvazuji o Honde accord r.v.2003 a vys cena kolem 150000 v sedanu. Motor jsem vibral 2,4 140kw a libyl by se mi spise v automatu. Rocne najedu cca 2o-25 tisic km, auto bude jezdit denne, jak kratke cesty do prace po okrskach cca 10 km, tak jezdim i tak dvakrat do tydne po dalnici do mesta. Napadla me jeste myslenka prestavet Hondu na lpg recenzi tohoto auta na tento pohon jsem jeste nikde nenasel. Popripade dat prednost v mem pripade Accordu na naftu? Dekuji
reagovať
HoNZA
počet príspevkov248
dátum registrácie28.04.2008
Piatok 17.04.2015 16:14, LPG
Co jsem slyšel, tak LPG hondám moc nechutná, ale brácha šváry má hondu HRV přestavěnou na plyn a zatím jezdí bez problémů asi dva roky. Diesel jede krásně a koupil bych ho, kdyby byl v pořádku, což při ceně 150 000 asi nebude /jen filtr pevných částic je drahý jako pes - cca 80 000,-/ 2.4 benzín je z hlediska servisu jistotou a svezení je excelentní. Nekazil bych ho plynem a užíval si ho a automatu bych se nebál, Honda je má výborné, ani spotřeba s nimi nejde nahoru tak jako u jiných značek
HoNZA
reagovať
alekas
počet príspevkov9
dátum registrácie06.06.2014
Piatok 17.04.2015 20:35, Nafta/LPG
2,2 i-ctdi neměla filtr pevných částic, tedy aspoň né v ČR takže z dovozu mít mohou. Takže toho by jsem se nebál. Jinak znám hodně lidí co mají hondu na plyn a bez problémů. I já sám mám accorda ale předchozí generace a s plynem mam za sebou 40 tkm a bez jediného problému.

http://www.honda-club.cz/forum/

Tady se dozvíte vše o hondách :)
reagovať
sympatico
počet príspevkov54
dátum registrácie04.03.2014
Piatok 17.04.2015 21:21, LPG
Relevantní zkušenost kterým Hondám plyn nechutná ?

Moje zkušenost : Honda Shuttle 2.3, '98, v roce '07 osobní dovoz z německa, montáž LPG, máme jí dodnes jako třetí auto v rodině.

Honda Accord 2.0, kombi, automat, LPG, prodána s nájezdem 290tkm, jezdí bez problémů dodnes.

Kolega ve firmě - Honda Accord 2.4 LPG, sedan, automat, prodána s nájezdem 255tkm, jezdí bez problémů dodnes.

Honda Legend KB1, rok '07, kupoval jsem jí v roce 2013 se 180tkm, montáž LPG, nyní 300tkm, žádný problém. Každých 30tkm kontrola ventilových vůlí a komprese v motoru, ten je pořád ve špičkové kondici.

Osobní zkušenost z autorizovaného servisu- Honda CRV, 2.0, 108kw, najeto 230tkm, na plyn od novoty, žádný problém.

Loni v lednu jsem jezdil měsíc s kolegovo Accordem 2.4, automat ,LPG. Spotřeba byla okolo devíti litrů plynu, auto neskutečně živé, motor proti Legendu jde mnohem rychleji do otáček. Určitě doporučuji automat, Honda umí perfektní automaty- můj 17ti letý Shuttle řadí naprosto neznatelně, jak nové auto. LPG bych se nebál už vůbec, nádrž místo rezervy, OBD řídící jednotku na plyn, přimazávání flash-lube, je to čtyřválec, cena zástavby do 22.000,- a budete jezdit okolo 1,50 Kč za kilometr. Nechte si vypnout vstřikování LPG nad 4.000 otáček- to nedělá žádnému motoru na plyn dobře, jelikož se spaluje za mnohem vyšší teploty a odpadní teplo z nespotřebovaného benzínu v tomto případě neochlazuje ventily...a ten motor najede v klidu x set tisíc kilometrů. A samozřejmě měnit olej max po 10tkm, olej v motoru na lpg degraduje mnohem rychleji, i když paradoxně zůstává vizuálně zdravější.

Musím uznat, v dnešní době za tyto peníze je to perfektní volba. Určitě bych volil automat, nevím jak se to Hondě povedlo, ale v tomto autě funguje dokonale. Sedan bude určitě v lepší kondici než kombík ze stejného roku. Po zástavě lpg a dnešní ceně plynu okolo 15,- Kč bude spotřeba úsměvná...dálky budete jezdit okolo 8 litrů plynu, mluvím z vlastní zkušenosti, najel jsem s ní za měsíc přes 5tkm.

Celkově bych Accorda 2.4 hodnotil jako velmi povedené auto, velikost kufru mě u sedanu proti Legendu přímo šokovala- je snad o polovinu větší. Auto lehce ovladatelné, příjemné na jízdu, s dotykovou obrazovkou vypadá přímo luxusně. Hodně štěstí při výběru a budu rád, když se pak pochlubíte v recenzi.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 20.04.2015 15:10, RE: LPG
sympatico napísal:
Relevantní zkušenost kterým Hondám plyn nechutná ?Moje zkušenost : Honda Shuttle 2.3, '98, v roce '07 osobní dovoz z německa, montáž LPG, máme jí dodnes jako třetí auto v rodině.Honda Accord 2.0, kombi, automat, LPG, prodána s nájezdem 290tkm, jezdí bez problémů dodnes.Kolega ve firmě - Honda Accord 2.4 LPG, sedan, automat, prodána s nájezdem 255tkm, jezdí bez problémů dodnes.Honda Legend KB1, rok '07, kupoval jsem jí v roce 2013 se 180tkm, montáž LPG, nyní 300tkm, žádný problém. Každých 30tkm kontrola ventilových vůlí a komprese v motoru, ten je pořád ve špičkové kondici.Osobní zkušenost z autorizovaného servisu- Honda CRV, 2.0, 108kw, najeto 230tkm, na plyn od novoty, žádný problém.Loni v lednu jsem jezdil měsíc s kolegovo Accordem 2.4, automat ,LPG. Spotřeba byla okolo devíti litrů plynu, auto neskutečně živé, motor proti Legendu jde mnohem rychleji do otáček. Určitě doporučuji automat, Honda umí perfektní automaty- můj 17ti letý Shuttle řadí naprosto neznatelně, jak nové auto. LPG bych se nebál už vůbec, nádrž místo rezervy, OBD řídící jednotku na plyn, přimazávání flash-lube, je to čtyřválec, cena zástavby do 22.000,- a budete jezdit okolo 1,50 Kč za kilometr. Nechte si vypnout vstřikování LPG nad 4.000 otáček- to nedělá žádnému motoru na plyn dobře, jelikož se spaluje za mnohem vyšší teploty a odpadní teplo z nespotřebovaného benzínu v tomto případě neochlazuje ventily...a ten motor najede v klidu x set tisíc kilometrů. A samozřejmě měnit olej max po 10tkm, olej v motoru na lpg degraduje mnohem rychleji, i když paradoxně zůstává vizuálně zdravější. Musím uznat, v dnešní době za tyto peníze je to perfektní volba. Určitě bych volil automat, nevím jak se to Hondě povedlo, ale v tomto autě funguje dokonale. Sedan bude určitě v lepší kondici než kombík ze stejného roku. Po zástavě lpg a dnešní ceně plynu okolo 15,- Kč bude spotřeba úsměvná...dálky budete jezdit okolo 8 litrů plynu, mluvím z vlastní zkušenosti, najel jsem s ní za měsíc přes 5tkm. Celkově bych Accorda 2.4 hodnotil jako velmi povedené auto, velikost kufru mě u sedanu proti Legendu přímo šokovala- je snad o polovinu větší. Auto lehce ovladatelné, příjemné na jízdu, s dotykovou obrazovkou vypadá přímo luxusně. Hodně štěstí při výběru a budu rád, když se pak pochlubíte v recenzi.


Dobrý den, můžete prosím vaše zkušenosti rozepsat zde? Díky moc http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.