0
späť
 

diskuze k tématu: Bouraná Honda Accord?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
DavidC
počet príspevkov9
dátum registrácie16.01.2016
Štvrtok 11.02.2016 20:15, Bouraná Honda Accord?
Dobrý večer,

už jsem zde jednou žádal o pomoc při koupi ojetého auta do 300 000 Kč.
Padlo zde Ford Mondeo nebo Honda Accord. Důvod byl v dobré spolehlivosti a komfortu, který u dalšího vozu žádám. U obou modelů sháním benzínový motor v automatu ( roční nájezd do 20 tis.km) ale najít ho je nad lidský úkon. Ford Mondeo jsem v benzínu nenašel a když, tak s mnoha kilometry. A co se týče Hondy, do 100tis. km jsem našel v ČR jen dvě. Jednu u Áček a druhou u Toyoty v Praze. Když už jsem se rozhodl, zkontroloval jsem dle VIN čísla servisní historii a obě byly bourané

Ta u Áček, výše škody 1062 Euro ( LAKOVÁNÍ PP BLATNÍK,PP DVEŘE,PZ DVEŘE,PZ BOK+BOČNICE,P PRÁH
D+M ZADNÍ NÁRAZNÍK + BOČNÍ DRŽÁK, D+M PZ LAMPY, D+M STŘEŠNÍ LIŠTY,
ODSTROJENÍ + NASTROJENÍ PP + PZ DVEŘÍ PRO LAK, D+M TĚSNĚNÍ DVEŘÍ
2x, D+LIŠTA OKNA, D+M PŘ. NÁRAZNÍK ČÁST, D+M NADKOLÍ PVC, D+M PP
SVĚTLOMET, SPASOVÁNÍ PRAVÉ STRANY VOZU + NÁRAZNÍKŮ, DIAGNOSTIKA
HDS)

http://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/accord/16672143?goFrom=list

Ta druhá u prodejce Toyoty, 1.škoda 2938 Euro, 2. škoda 2787 Euro.

http://www.tipcars.com/honda-accord/honda-accord-27761201.html

Má smysl tu u Áček ještě řešit nebo prostě hledat dál? Měsíc jsem hledal, vybíral a nakonec je to zřejmě pasé.
Díky za každou radu.
reagovať
ctverak
počet príspevkov255
dátum registrácie01.08.2007
Štvrtok 11.02.2016 22:44, Acco
Tak je pravda že sehnat Accord není snadné a zvlášť 8g měla aspoň u nás na rozdíl od 7g mizerné prodeje.
Co se týká pojistných událostí, tak u auta typy Accord je škoda 1000 Eur v podstatě lehce poškrábaný nárazník a blatník, pokud je to dobře nastříkané tak bych to moc neřešil, celkový stav je mnohem důležitější.
Pokud po accordu toužíte, tak nezbude než se podívat v německu, ale řekl bych že 300tis na top stav stačit nebude.
reagovať
A4
počet príspevkov134
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 12.02.2016 12:49, nehavarované
"Dobrý" je, že prodejce toyoty inzeruje auto jako nehavarované. Zkrátka podvodníci jsou všude...
Vlastně měl napsat nyní už nehavarované ....
reagovať
Albi1
počet príspevkov91
dátum registrácie26.01.2009
Piatok 12.02.2016 13:48, cena opravy
Kde jste sehnal přímo cenu opravy a v áčkách jste byl osobně nebo jak jste sehnal VIN. Na inzerátech mají jen část čísla a vždy s tím dělají hrozné tanosti. Do telefonu mi ho nikdy neřekli. Díky.
reagovať
DavidC
počet príspevkov9
dátum registrácie16.01.2016
Piatok 12.02.2016 15:05, Bourana Honda Accord
Ja do Acek napsal email a VIN mi ochotne zaslali. Na cetelem.cz je prvni overeni VIN zdarma a tam jsem vse v historii vozu nasel. Jak se rika, duveruj ale proveruj. I kdyz o duvere uz to dnes taky neni...
reagovať
Albi1
počet príspevkov91
dátum registrácie26.01.2009
Piatok 12.02.2016 15:37, RE: Bourana Honda Accord
DavidC napísal:
Ja do Acek napsal email a VIN mi ochotne zaslali. Na cetelem.cz je prvni overeni VIN zdarma a tam jsem vse v historii vozu nasel. Jak se rika, duveruj ale proveruj. I kdyz o duvere uz to dnes taky neni...


Já si běžně volám do autorizovaných servisů dané značky. Dnes je většinou vše on-line po celé ČR, takže je jedno, kde bylo servisováno. Někde jsou ochotní více, někde méně. Např. ve škodovce mi většinou poslali poslední datum servisu a údaj km. V Hondě mi paní poslala detailní výpis servisních prací. Párkrát jsem zkoušel napsat i do servisu v Itálii, odkud bylo vozidlo dovezené, ale nikdy se nikdo neozval. Z neměcka občas někdo zareaguje
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 12.02.2016 18:02, Acccord
Jsem loni sháněl a nesehnal nic, co bny odpovídalo mým představám. Proto jsem skončil u jiné značky. Accordům jsem se věnoval dost detailně, když jsem vybíral. Proto vím, že 1000EUR za opravu je jen něco škráblého a to bez výměny dílů, ovšem záleží na tom. Uatímco zančkový servis za 30 litrů nalakuje dveře, tak nějaký obecný servis bez zaměření na zančku dokáže za 30 litrů divy. Vymění dveře, blatník a práh, protože je vezme z bouraček. Nalakuje a hurá. Ale nechtěl bych vidět, co je pod lakem. Accordů s eprodlo staršně málo jak 7g tak 8g (těch ještě daleko méně) ,a le třeba v PL lze dost věcí sehnat. Díly nejsou nejlevnější, ale z vrakáče sehnat jdou. A těm, kdo se chětji bořeného Accroda zbavit, jiná cesta nezybývá. Byl bych maximálně opatrný. Mohu li přidat vslj názor na toto auto, tak je to auto pro dva a max. dvě děti. 4 dospělí v něm trpí, je to vzadu strašně malé. Kufr v 8g je o podstataný ksu menší, než v 7g. Uvbitř auto působí luxsním dojmem, je spolehlivé, výborně provedené, poctivé japonské auto, s výbornými motory. Ale, co se mi nelíbí: provedení zadního ukončení prahu a navázání na lem. Tam je zrada a může to tam hnít, chce to prověřit. Sice Accordy nehnijí ani náhodou tak, jako Mazdy, ale zejména, bylo li cokoliv děláno kolem prahů a lemů je nutno prověřit. Jinak Accord jako celek ano. Chce to zjistit, kdo to kde opravoval a dle toho si udělat úsudek, co za tu cenu bylo měněno a stříkáno. Asi bych radši nakupoval v D, protože Accord do 100tkm bude za 350-400 litrů, bude li v top stavu. Tu z AAAA nebo nedej bože od ESA bych nechtěl ani omylem. Nikde ikod Accora nenabííz, jen tyhle dva bazoše ano.A to ej podezřelé a navíc tam hnijí dost dlouho, stále po nich koukám, tak vím.
reagovať
ivan2
počet príspevkov118
dátum registrácie11.11.2010
Piatok 12.02.2016 21:12, Na Vašem místě
bych hledal na mobile.de a potom si auto z německa dovezl s nějakým známým. Není to takový problém, když jsem to zvládl i já, jsem jazykový antitalent. U nás je žalostný výběr, když člověk nechce tuctový auto v naftě. A dál bych koukal spíš na stav než na tachometr, ukázal bych vám moje mondeo a místo na 240tis.km vypadá tak na třetinový nájezd.
reagovať
gravestone
počet príspevkov105
dátum registrácie14.02.2016
Utorok 16.02.2016 11:06, Bezplatné prověření historie vozu
Prověření vozů u Cetelem resp. u Cebia není rozhodně zdarma. Teprve až u nich uzavřete smlouvu o půjčce, tak vám poskytnou bezplatné kupóny na prověření vozu.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.