0
späť
 

diskuze k tématu: Golf nebo BMW? První auto.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
henridelicious
počet príspevkov2
dátum registrácie23.09.2019
Pondelok 23.09.2019 21:35, Golf nebo BMW? První auto.
Dobrý večer všem,

jako čerstvý držitel řidičáku hledám starší auto v nejlevnější kategorii (+-50.000 se všemi prvotními náklady). Využití najde především na delší víkendové meziměstské cesty (do města minimálně). Pokud bych mohl vůbec mít na vůz nějaké požadavky, byla by to levná údržba (opravy), naděje na výdrž bez větších investic alespoň dva roky a jízdní vlastnosti vhodné pro začínajícího řidiče. V rámci možností samozřejmě také bezpečnost.

Vím, že v této cenové kategorii jde především o technický stav vozidla, ale přeci jen jsem našel několik tipů na konkrétní značky a modely. Mezi nimi mám pár favoritů.

Za situace, že se mi podaří najít zachovalý kus, které z aut níže byste mi doporučili? Nebo alespoň, které určitě nebrat? Či máte jiný "zaručený" tip?

Volkswagen Golf 1.6 (doporučovaný skoro ve všech diskuzích)
BMW řady 3 (E46) 1.8 (malichernost kvůli vzhledu, mám pro bavo slabost:)
Ford Focus 1,6
Peugeot 206 1.4i
Toyota Corolla 1.4
Mazda 3 (1. generace) 1.6i
Volvo V40 1.6i

Předem upozorňuji, že se v autech vůbec nevyznám:) Stav vozidla budu obhlížet s profesionálem.

Děkuji za případné postřehy!
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 24.09.2019 09:08, RE: Golf nebo BMW? První auto.
citácia:
reakce na: henridelicious, 23.09.2019 21:35 (Dobrý večer všem,jako čerstvý ...)


Zkus zapátrat ve starších tématech.
Hledáš vozidlo v nákupní ceně cca 30tkč, nemá smysl se orientovat podle konkrétních modelů, ale hledat nějaký zachovalý kousek.
Ale kdybych měl projít tebou vybrané modely:
Golf a koncern obecně si u nás nesmyslně drží cenu. V tvojí cenové hranici to budou převážně vraky před smrtí.
Pro E46 mám taky slabost - opět ale nepůjde najít kus v rozumném stavu
Jedničkový Focus, pokud najdeš neshnilý kus může posloužit dobře. Stejně povedená jako 1,6 je i 1,8. Jedničkový fíkus s 1,8i byl právě auto, které jsem si jako první koupil za svoje peníze. Do té doby jsem jezdil felicíí rodičů.
206 může být dobrá volba, pozor na zadní nápravu.
Corolla - o ty jsem se nikdy moc nezajímal, ale ta auta vydrží hodně. Mohl by jít najít nějaký zachovalý kus po důchodci a podobně.
Mazda 3 za tyhle peníze bude tak shnilá, že ji za rok zameteš a v kyblíku odneseš do sběrnýho dvora.
K volvu nic nevím.
Do výběru bych přidal Clio druhé generace. Nerezne, má spolehlivé benzínové motory. Stejně tak Mégane II generace. Za ty peníze by se mohl najít hezky zachovalý mégane I. generace, ten může mít po čase problémy s korozí.
Třeba benínová honda civic za tyhle peníze bude mít (nejspíš) problémy s korozí, ale motory vydrží nesmysl. Navíc komunita hondařů je celkem živá, na spoustu věcí najdeš návody a třeba se na autě naučíš dělat něco sám...
Posloužit může i Fiat Punto II nebo Fiat Stilo.
Obecně s tímhle rozpočtem platí, že se nesmíš koukat na věk auta, na nájezd, ale pouze na aktuální stav. Budou to povětšinou vylítaný vrány, na kterých může odejít kdykoliv cokoliv. Představa, že do toho za dva roky nic nenasypeš je mylná.
Já koupil v dubnu 2017 Alfu romeo 147 1,6 Twinspark za 27000.Kč. Dnes jsem v celkových nákladech bez paliva (ale včetně nákupní ceny) na částce 97650Kč. S tím, že něco zvládnu sám, něco po známých a pod. Najeli jsme s ní cca 4 tisíce. Jenom za pojištění jsem zaplatil skoro 14 tisíc. A řekněme, že za takových 15-20 tisíc se dělaly věci, které byly způsobeny nešikovností mechanika, nebo to byla oprava kosmetiky, na kterou auto nejezdí...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 24.09.2019 11:17, RE: Golf nebo BMW? První auto.
citácia:
reakce na: henridelicious, 23.09.2019 21:35 (Dobrý večer všem,jako čerstvý ...)

Ahoj v dané ceně bohužel nebrat ani Golf natož BMW, první servis by tě zruinoval
Všechno má svůj čas a pro začínajícího řidiče je nejlepší staré auto, protože Tě nebude tolik bolet pokřivený plech atd...

Koobas už tu napsal pěknou škálu fajn vozů, které ale musíš důkladně prohlédnout. Koroze býva nejvíce od spoda, takže zvednout vůz(ve slušném bazaru s tím nemají problém). Vůz projet a vyzkoušet základní funkce - od světel, blinkrů, až po bez. pásy, okna atd...
Po zkušební jízdě nechej vůz stát na volnoběh a sleduj teplotu chladící kapaliny - měla by se udržovat na konstatních cca 90st... Otáčky motoru by neměly kolísat atd..

Za mě bych volil také něco jako
- Ford Fiesta 1.3i cca 2005+, výborné malé auto, kazí se toho málo a servis je levný
- Renault Clio 1.2/1.4 2006+ , nerezne, pohodlné a relativné bezpečné na svůj věk
- Peugeot 206 1.1/1.4i - není špatný, občas zlobí hlouposti, které často opravíš sám. Zkontroluj určite stav zadní nápravy(celkový repas 6000kč) a ze spodu často teče vana(stačí silikon k tomu určený). Jinak příjemný vůz i na delší cesty(sám jsem pár let 206 1.1 užíval na denní ježdění 2x40km po dálnici).
reagovať
henridelicious
počet príspevkov2
dátum registrácie23.09.2019
Streda 25.09.2019 19:17, RE: RE: Golf nebo BMW? První auto.
citácia:
reakce na: KoobaS, 24.09.2019 09:08 (Zkus zapátrat ve starších téma ...)


citácia:
reakce na: BobanHTP, 24.09.2019 11:17 (Ahoj v dané ceně bohužel nebra ...)


Moc díky za rady!
Nejspíš tedy zúžím rozhled na 206, Clio II, Fiestu a Mégane II a budu si dávat pozor na korozi.-)
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.