0
späť
 

diskuze k tématu: VW Passat Vs Ford Mondeo

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, ostatní, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, americká vozidla, ostatní, zábava, život za volantem, typ vozidla, osobní, volná diskuze
Martin88
počet príspevkov1
dátum registrácie06.10.2019
Nedela 06.10.2019 11:54, VW Passat Vs Ford Mondeo
Ahoj, už několik týdnů vybírám a dumám a jsem v koncích.

Přemýšlím nad VW passat (2006 - 2009) 2.0 FSI nebo 2.0TSI/TSFI. Nebo Ford Mondeo Mk4 2.0i duratec.

Vím, že Passat bude v rámci TSI/TSFI dynamičtější. Spíš mi jde o o to, zdali mi tu prosím někdo neporadíte ohledně motorů. Slyšel jsem mnoho názorů ohledně TSI/FSI/ TSFI motorů u VW. Podle někoho katastrofa, podle někoho jiného obstojné motory. Jak jsou na tom prosím spolehlivostí? Co se případnmě kazí, na co se připravit? Rád bych si auto nechal dlouho, zatím se přikládním k atmosférickému dvoulitru u Mondea. Prý ty motory VW jsou stejný jak u Škodovky a tam to není žádná výhra, dle zkušeností.

Díky moc, budu vděčný za jakékoliv rady, jsem už v koncích :)
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 07.10.2019 16:13, RE: VW Passat Vs Ford Mondeo
citácia:
reakce na: Martin88, 06.10.2019 11:54 (Ahoj, už několik týdnů vybírám ...)

Ahoj, FSI a TSI první generace je jeden problém za druhým bohužel. Mondeo 2.0i je na tom lépe o řád. Pravdou je, že z doby 2005-2009 vyhrává na celé čáře Honda Accord 2.0VTEC a basta
Lepší motor, interiér a hlavně spolehlivost, dynamika i spotřeba!
Accord je ale dražší a tak přemýšlím dál, že nejpovednější benzín v Evropě byl patrně v Laguně III 2.0T, který má můj kamarád s 250tis.km bez závad..
Kdybys "přežil" i vůz segmentu C, tak Honda Civic 1.8VTEC deklasuje vše z té doby a žádně TSI jen tak neujede Jinak Civic se dá sehnat i v sedanu a pořád vypadá elegantně.
reagovať
gottak
počet príspevkov206
dátum registrácie10.06.2010
Utorok 08.10.2019 15:13, RE: VW Passat Vs Ford Mondeo
citácia:
reakce na: Martin88, 06.10.2019 11:54 (Ahoj, už několik týdnů vybírám ...)


Tak jednoznačně Duratec spotřeba sice +- 8 litrů, ale spolehlivé, až na klapky v sání, nechej preventivě vyměnit...
TSI dynamicky super, ale omezená životnost a přes 400 tkm se těžko podívají....
FSI se nepovedlo vůbec, od toho ruce pryč - úplně nejhorší volba, karbonuje atd...

Tož tak...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.