0
späť
 

diskuze k tématu: Koupě auta. výběr mezi dvěmi

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.01.2014 11:02, Koupě auta. výběr mezi dvěmi
Dobrý den,mám dotaz ohledně koupě vozidla.Chci koupit MPV,ale nemohu se rozhodnout mezi Citroën C4 Picasso a Ford S-Max.Potřeboval bych poradit jaké vozidlo a motorizace je nejlepší ohledně spotřeby a spolehlivosti.NECHCI VOZIDLO Z NAFTOVÍM MOTOREM!!!!!Předem děkuji za odpověď.
reagovať
pavel1193
počet príspevkov1
dátum registrácie13.01.2014
Pondelok 13.01.2014 15:23, RE: Koupě auta. výběr mezi dvěmi
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den,mám dotaz ohledně koupě vozidla.Chci koupit MPV,ale nemohu se rozhodnout mezi Citroën C4 Picasso a Ford S-Max.Potřeboval bych poradit jaké vozidlo a motorizace je nejlepší ohledně spotřeby a spolehlivosti.NECHCI VOZIDLO Z NAFTOVÍM MOTOREM!!!!!Předem děkuji za odpověď.


" NAFTOVÍM", to mi stačí.
reagovať
Arthuro
počet príspevkov82
dátum registrácie11.06.2013
Pondelok 13.01.2014 19:48, RE: Koupě auta. výběr mezi dvěmi
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den,mám dotaz ohledně koupě vozidla.Chci koupit MPV,ale nemohu se rozhodnout mezi Citroën C4 Picasso a Ford S-Max.Potřeboval bych poradit jaké vozidlo a motorizace je nejlepší ohledně spotřeby a spolehlivosti.NECHCI VOZIDLO Z NAFTOVÍM MOTOREM!!!!!Předem děkuji za odpověď.


"Z NAFTOVÍM MOTOREM" je opravdu perla

Jinak 2.0i 16v Duratec mám v Mondeou combi a není to rozhodně špatný motor při spotřebě okolo 8 l/100km. Ve vyšším a těžším S-Maxu si vezme odhadem o min.1l /100km více a žádný závodník to jistě také nebude...

Ciao,
Arthuro

reagovať
David K
počet príspevkov9
dátum registrácie06.01.2011
Pondelok 13.01.2014 20:06, RE: Koupě auta. výběr mezi dvěmi
Arthuro napísal:
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den,mám dotaz ohledně koupě vozidla.Chci koupit MPV,ale nemohu se rozhodnout mezi Citroën C4 Picasso a Ford S-Max.Potřeboval bych poradit jaké vozidlo a motorizace je nejlepší ohledně spotřeby a spolehlivosti.NECHCI VOZIDLO Z NAFTOVÍM MOTOREM!!!!!Předem děkuji za odpověď.
"Z NAFTOVÍM MOTOREM" je opravdu perla Jinak 2.0i 16v Duratec mám v Mondeou combi a není to rozhodně špatný motor při spotřebě okolo 8 l/100km. Ve vyšším a těžším S-Maxu si vezme odhadem o min.1l /100km více a žádný závodník to jistě také nebude... Ciao, Arthuro


Měl jsem C-maxe s benzinem 1,8 a průměrně jsem jezdil za 9l. Myslím si, že s S-maxem min. 10l na 100km, záleží na provozování auta (město, dálnice,....) a stylu jízdy.
reagovať
roth21cz
počet príspevkov12
dátum registrácie06.02.2010
Utorok 14.01.2014 08:15, S-Max
nepíše jak stará auta, nebo tedy resp. kolik peněz se má vložit - do S-Maxů se montuje i 2.0 EcoBoost a 2.3 Duratec a ty by mohly bejt taky zajímavý. Ale je to celkem těžký auto a spíš bych doporučil silnější motor, aby to nebylo utrápený a jelo se v pohodě, holt když se chce benzín je třeba počítat s potřebou, za 4-5 to nepojede.
reagovať
_jouda
počet príspevkov1
dátum registrácie14.01.2014
Utorok 14.01.2014 10:02, Spotreba S-max 2.0 Duratec
Vlastnim S-max 2.0 duratec (107kw) jako rodinne auto (na jezdeni delsi vzdalenosti do prace mam starou naftu) a co se tyka spotreby, tak podle ocekavani dost zalezi na stylu jizdy, Nevidel bych to, ale tak tragicky jako panove prede mnou. Je tam zkratka vetsi rozptyl nez u nafty a musite se trochu mirnit. U takto velkeho a tezkeho auta to leti dost nahoru jakmile to zacnete trochu honit. Ja osobne nejezdim moc po meste a snazim se jezdit lehci nohou (statovky 100 a dalnice 125-130 tachometrovych a hlavne plynule). Obcas ze zvedavosti vedu zaznamy a za nejakych 1.5 roku mam dlouhodoby prumer cca 8.5 (http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/528165.html) najel jsme cca 25tkm. Musite take pocitat s tim, ze pocitove to auto nijak zvlast nejede. Takze pokud chcete citit zatah motoru kupte si treba 2.5T benzin od volva, nejaky novejsi benzin nebo tu naftu. Intenzivnejsi predjizdeni znamena typicky o dve rychlosti dolu. Nicmene na bezne poklidne jezdeni je ten motor absolutne dostacujici. Nemam zkusenost s C4, ale S-max je podle me velikosti idealni auto pro peticlenou rodinu (tri detske autosedacky jsou bez problemu). C4 bude patrne malinko uzsi. Skoda taky, ze zadni dvere neudelali posuvne. Auto je trochu sirsi, dvere jsou velke,tak je to pri parkovani nekdy trochu problem:(. Bohuzel je ojetych benzinu dost malo, tak se hure shaneji za rozumnou cenu ve slusnem stavu
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 16:03, re:
Dobrý den. S ohledem na spolehlivost doporučuji zvolit Ford S-Max. Benzínové motory zde sice mají o něco vyšší spotřebu v porovnání s citroenem, na druhou stranu jsou ale velmi spolehlivé a nebývají s nimi žádné vážnější problémy. Ford má také jedny z nejnižších cen servisních prací a náhradních dílů.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.