0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinný vůz- do 150 tis.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
fadp
počet príspevkov2
dátum registrácie22.03.2017
Streda 22.03.2017 21:24, Rodinný vůz- do 150 tis.
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem rodinného vozu. Čtyřčlenná rodina, 2x autosedačka, do 20.000 Km ročně, rozdpočet od120 dp 150 tis. Kč.

Požadavky:
Bezpečnost, spolehlivost, spotřeba 7-8 l, na základě najetých km pravděpodobně benzín, kombík či jiná varianta s dostatečným zavazadlových prostorem. Pokud to bude možné, byl bych rád, kdyby mělo vozidlo i nějaký výkon, abych měl z jízdy radost. Rád bych, aby vozidlo vydrželo cca 10 let.

Prosím o názor k niže uvedeným vozidlům:
Ford Mondeo, Seat Exeo, Ford Focus, Volkswagen Golf, Citroën C5, Renault Mégane

Momentálně vlastním Chevrolet Aveo, první majitel, rok výroby 2008, najeto 75.000,- Kč. Do vozidla se naskladáme, je bezporuchové, ale nejsem si úplně jistý bezpečností a samozřejmě mě trápí prostor. Za kolik se dá toto vozidlo prodat?

Děkuji všem.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 23.03.2017 00:09, kombi
s vaším nájezdem bude vhodnější benzín

Ford Focus nebo C-max - osvědčený motor 1.6

VW Golf/Š.Octavia - atmosférické motory 1.4 a 1.6


Ještě bych se na vašem místě kouknul po japoncích

Toyota Avensis nebo Corolla verso

Mazda 6, Mazda 5
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 23.03.2017 09:34, RE: Rodinný vůz- prosím o radu
fadp napísal:
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem rodinného vozu. Čtyřčlenná rodina, 2x autosedačka, do 20.000 Km ročně, rozdpočet od120 dp 150 tis. Kč. Požadavky:Bezpečnost, spolehlivost, spotřeba 7-8 l, na základě najetých km pravděpodobně benzín, kombík či jiná varianta s dostatečným zavazadlových prostorem. Pokud to bude možné, byl bych rád, kdyby mělo vozidlo i nějaký výkon, abych měl z jízdy radost. Rád bych, aby vozidlo vydrželo cca 10 let.Prosím o názor k niže uvedeným vozidlům:Ford Mondeo, Seat Exeo, Ford Focus, Volkswagen Golf, Citroën C5, Renault Mégane Momentálně vlastním Chevrolet Aveo, první majitel, rok výroby 2008, najeto 75.000,- Kč. Do vozidla se naskladáme, je bezporuchové, ale nejsem si úplně jistý bezpečností a samozřejmě mě trápí prostor. Za kolik se dá toto vozidlo prodat?Děkuji všem.


Ahoj, rozpočet není velký, pokud preferuješ bezpečnost, tak pro mě je to robustní Ford Focus kombi 1.6 ben nebo Golf Variant 1.4/1.6 ben nebo možná i Škoda Octvávie - ale tam asi neseženeš s ESP a 6xairbag za tu cenu. Určitě bych nevynechal i VW Jettu 1.6 ben - skvělý kvalitní sedan, komfortem deklasuje i nová auta

Ford Focus II 1.6 - téměř vždy seženeš s ESP, 6xairbag, samozřejmě klimatizace. Focus s touto motorizací je spolehlivý, díly jsou trochu dražší, než u Octávie. Spotřebu mám na okreskách 6-6,5l, na dálnici 6,5-8l, město 7-8l. Obecně Ford se dobře řídí, jen si zkus ho projet, některým vadí, že není tak tichý ve větších rychlostech jako Golf , Jetta nebo Megane.

Gofl Variant/Jetta - má kvalitnější interiér než Focus, je lépe odhlučněný, ve tvé cenové relaci už bude ale problém sehnat ESP, 6xairbag, budeš muset více hledat. Jinak velmi spolehlivé auta.

Octávie - ve tvé cenové relaci slabá výbava, často ve špatném stavu přetočené více než je zdrávo .Podvozek vzadu jen torzní tyč, takže ničím nevyniká nad Golfem a Focusem, jedině cenou dílů, ale není to tak slavné jak se vykládá

Zkusil bych i Renault Megane kombi 1.4/1.6 ben - po faceliftu už by neměl zlobit, jednoduché auto, ale opět problém sehnat ESP,6airbag atd.. Jinak podvozek je jednoduchý jako v Oct I, ale je plavnější. Antikorozní ochrana špičková jako u VW.
reagovať
fadp
počet príspevkov2
dátum registrácie22.03.2017
Piatok 24.03.2017 18:24, RE: Rodinný vůz- prosím o radu
BobanHTP napísal:
fadp napísal:
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem rodinného vozu. Čtyřčlenná rodina, 2x autosedačka, do 20.000 Km ročně, rozdpočet od120 dp 150 tis. Kč. Požadavky:Bezpečnost, spolehlivost, spotřeba 7-8 l, na základě najetých km pravděpodobně benzín, kombík či jiná varianta s dostatečným zavazadlových prostorem. Pokud to bude možné, byl bych rád, kdyby mělo vozidlo i nějaký výkon, abych měl z jízdy radost. Rád bych, aby vozidlo vydrželo cca 10 let.Prosím o názor k niže uvedeným vozidlům:Ford Mondeo, Seat Exeo, Ford Focus, Volkswagen Golf, Citroën C5, Renault Mégane Momentálně vlastním Chevrolet Aveo, první majitel, rok výroby 2008, najeto 75.000,- Kč. Do vozidla se naskladáme, je bezporuchové, ale nejsem si úplně jistý bezpečností a samozřejmě mě trápí prostor. Za kolik se dá toto vozidlo prodat?Děkuji všem.
Ahoj, rozpočet není velký, pokud preferuješ bezpečnost, tak pro mě je to robustní Ford Focus kombi 1.6 ben nebo Golf Variant 1.4/1.6 ben nebo možná i Škoda Octvávie - ale tam asi neseženeš s ESP a 6xairbag za tu cenu. Určitě bych nevynechal i VW Jettu 1.6 ben - skvělý kvalitní sedan, komfortem deklasuje i nová auta Ford Focus II 1.6 - téměř vždy seženeš s ESP, 6xairbag, samozřejmě klimatizace. Focus s touto motorizací je spolehlivý, díly jsou trochu dražší, než u Octávie. Spotřebu mám na okreskách 6-6,5l, na dálnici 6,5-8l, město 7-8l. Obecně Ford se dobře řídí, jen si zkus ho projet, některým vadí, že není tak tichý ve větších rychlostech jako Golf , Jetta nebo Megane.Gofl Variant/Jetta - má kvalitnější interiér než Focus, je lépe odhlučněný, ve tvé cenové relaci už bude ale problém sehnat ESP, 6xairbag, budeš muset více hledat. Jinak velmi spolehlivé auta.Octávie - ve tvé cenové relaci slabá výbava, často ve špatném stavu přetočené více než je zdrávo .Podvozek vzadu jen torzní tyč, takže ničím nevyniká nad Golfem a Focusem, jedině cenou dílů, ale není to tak slavné jak se vykládá Zkusil bych i Renault Megane kombi 1.4/1.6 ben - po faceliftu už by neměl zlobit, jednoduché auto, ale opět problém sehnat ESP,6airbag atd.. Jinak podvozek je jednoduchý jako v Oct I, ale je plavnější. Antikorozní ochrana špičková jako u VW.


Děkuji rady, zatím vítězí focus, nicméně, bude 1.6 stačit? Nerad bych se trápil tak jak se současným chevroletem, ten prostě nejede. Jedná se o 1.4. Nevíte, za kolik by se dal ten chevrolet prodat?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 28.03.2017 13:13, 1.6 Stačí :-)
Ahoj, Focus 1.6 74kw na běžné ježdění i s celou rodinou bohatě stačí. Jeden doma mám, takže neteoretizuji...
Jezdil jsem i s Megane II 1.6 - tam platí to samé, na běžné ježdění i s klimou a vozíkem stále stačí
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.