0
späť
 

diskuze k tématu: Mondeo či Vectra

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 13.01.2013 20:41, Mondeo či Vectra
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor. V současné době mám ford Mondeo combi r.v 2005 2,0 107kw benzín. Vzhledem k tomu, že jsem jsem zatoužil po naftovém autě(z důvodů předpokládaých větší ročních nájezdů + tahání vleku) řeším dilema, zda koupit opět Mondeo, ale tentokrát 2,0 TDCI či zda radči Opel Vectra C po faceliftu 1,9cdti. V obou případech chci urcitě combi. U Fordu se trochu obávám motoru a u Vectry zase podvozku. Finanční částku kterou bych chtěl uvolnit je tak 140 000kč, neni pevně daná ale víc se mi za auto dávat nechce. Případně zda vás napadá nejaká lepší varianta.
Děkuji
reagovať
donald
počet príspevkov30
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 14.01.2013 10:03, TDCi Puma
Motory Duratorq se vstřikováním Delphi si vysloužily oprávněně špatnou pověst. Od roku výr. 2001 do 2003 jim selhával vstřikovací systém (zejména čerpadlo bylo máloé odolné a choulostivé konstrukce, zadíralo se vinou málo mazivé nafty). Po roce 2003 jsou TDCi motory konstr. řady Puma přibližně stejně spolehlivé jako jiné common raily. Je třeba se k nim chovat jako k jiným dieselům a přidávat aditiva. Používám VIF a nemám problémy. Navíc fordy jsou díky špatné pověsti dieselů velmi levné.
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 14.01.2013 10:43, RE: Mondeo či Vectra
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor. V současné době mám ford Mondeo combi r.v 2005 2,0 107kw benzín. Vzhledem k tomu, že jsem jsem zatoužil po naftovém autě(z důvodů předpokládaých větší ročních nájezdů + tahání vleku) řeším dilema, zda koupit opět Mondeo, ale tentokrát 2,0 TDCI či zda radči Opel Vectra C po faceliftu 1,9cdti. V obou případech chci urcitě combi. U Fordu se trochu obávám motoru a u Vectry zase podvozku. Finanční částku kterou bych chtěl uvolnit je tak 140 000kč, neni pevně daná ale víc se mi za auto dávat nechce. Případně zda vás napadá nejaká lepší varianta.Děkuji


Hm, tohle je klasické řešení problému stylem "nechci slevu zadarmo".
Než projezdí současným Mondeem 140 tisíc v rozdílu spotřeb, uplyne v potoce hodně vody.
Snad jedině ten vlek je jakýsi argument.
reagovať
Negr86
počet príspevkov11
dátum registrácie14.01.2013
Pondelok 14.01.2013 11:42, - text bol skrytý administrátorom -
- text bol skrytý administrátorom -
reagovať
vaclav.ziegler.3FB
počet príspevkov1
dátum registrácie14.01.2013
Pondelok 14.01.2013 21:55, RE: Mondeo či Vectra
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor. V současné době mám ford Mondeo combi r.v 2005 2,0 107kw benzín. Vzhledem k tomu, že jsem jsem zatoužil po naftovém autě(z důvodů předpokládaých větší ročních nájezdů + tahání vleku) řeším dilema, zda koupit opět Mondeo, ale tentokrát 2,0 TDCI či zda radči Opel Vectra C po faceliftu 1,9cdti. V obou případech chci urcitě combi. U Fordu se trochu obávám motoru a u Vectry zase podvozku. Finanční částku kterou bych chtěl uvolnit je tak 140 000kč, neni pevně daná ale víc se mi za auto dávat nechce. Případně zda vás napadá nejaká lepší varianta.Děkuji


Dobrý den ,
řeším podobné téma , ale s rozpočtem 140 000 lepsi mondeo neseženete. Nevím kolik ma najeto to vaše benzinové a v jakém je stavu , ale pokud by jste ho dal sekvencni LPG , tak jezdite asi za 60% současných naklad'ů. a zbyde vám 110 000 na servis . Vaše staré auto znáte a hlavně víte , co jste kdy servisoval. Pokud nejste zastáncen LPG ,tak stejně než projedete 140 000....

2,0 TDCI do 140 000 bude auto, kde bude motor pred velkým servisem kdy do nej bude s nejvetsi pravdepodobnosti muset dalsi desetitisíce nalit .

reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 24.01.2013 22:32, Re:
Dobrý den. Vzhledem k tomu, že již Mondeo máte a tudíž znáte jeho jízdní vlastnosti (pravděpodobně nejlepší ve své třídě), klidně bych Vám doporučil i s naftovým motorem. Vybírejte ale vozy od roku 2004 a mladší, motory TDCi od tohoto roku jsou již spolehlivé a nebývají žádné jiné závady, než které mají i ostatní výrobci. Pokud máte možnost, svezte se i ve Vectře - není lepšího doporučení, než poznat rozdíly mezi vozy na vlastní kůži. Já Vám ale doporučím Mondeo. Dieselové motory Opelu nevynikají jízdním projevem a ani spolehlivostí, jízdní vlastnosti nedosahují kvalit Mondea ani zdaleka.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.