0
späť
 

diskuze k tématu: Kombi do 550tis (Mondeo vs Audi A4 vs A6 vs BMW 5)

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Štvrtok 11.06.2020 16:22, Kombi do 550tis (Mondeo vs Audi A4 vs A6 vs BMW 5)
Ahoj všichni,

tak jsem projel Mondeo, Superb, Golfa, A6 C7, A4 B9 Mazdu 6, Focuse, Passata a už ani nevím co ještě.... Podmínka je tiché, pohodlné, SPOLEHLIVÉ, vhodné ke spaní (cesty do zahraničí), nájezd do 100tis.

Nakonec mi zbylo:

Audi A4 B9 2.0 TDI 140KW 2016+
- líbí se mi exteriér a hodně interiér, automat je takový tupý, nejse si jistý podvozkem.

Audi A6 C7 2.0 TDI 140KW 2015+
- exteriér se mi líbí víc, interiér míň, ale zas jsou defakto všechna v kůži a v solidní výbavě. Automat tupý jak u A4 (navíc jsem se dočetl že mají problémy s Mecha), přišlo mi míň svižné

BMW 520d F11 140KW 2015+
- mile mě překvapila automatická převodovka, auto se mi díky ní zdálo svižnější. Nejsem uplně fanda lesklých plastů, takže se mi výběr zužuje na M-packet, případně nějaký alu packet. Podvozek dobrý, exteriér a interiér se mi asi líbí víc u audin.

Ford Mondeo Kombi 1.5 EcoBoost 2017+ (nájezd do 50tis)
- pro mě obrovské překvapení. Interiér ani exteriér nedosahuje k bmw ani audi. Ale je překvapivě pohodlné, jelo docela svižně, měl jsem půjčený manuál, takže řadil skvěle ( ), podvozek se mi zdál dobrý, uvnitř ticho... Navíc člověk koupí mladší s menším nájezdem a ušetří 100tis.


Tak a teď mi řekněte co myslíte. Ve všem jsem se projel a tak nějak nevím.

PS: Mám BMW Z4 3.0si E86, takže mi líný přijde všechno.
reagovať
coocot
počet príspevkov12
dátum registrácie20.05.2017
Nedela 14.06.2020 21:41, RE: Kombi do 550tis (Mondeo vs Audi A4 vs A6 vs BMW 5)
citácia:
reakce na: Volt, 11.06.2020 16:22 (Ahoj všichni,tak jsem projel M ...)


Upřímě,šel bych do nového,teď se dá koupit O3,Leon končící generace a spoustu podobných aut za tuhle cenu.Kupovat ojetou "premiovku" může být slušnej finanční tunel.Snad to Mondeo by šlo,ostatní budou kasičky.
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Nedela 14.06.2020 21:49, RE: RE: Kombi do 550tis (Mondeo vs Audi A4 vs A6 vs BMW 5)
citácia:
reakce na: coocot, 14.06.2020 21:41 (Upřímě,šel bych do nového,teď ...)


Mondeo už není co bývývalo. Kvalita nových Fordů šla dolů. Ale to i u jiných značek. Ford byl na špici kvality tak někdy 2013-2014 a od té doby to postupně upadá. Momentálně bych bez obav snad šel jen do Mustangu.
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 15.06.2020 07:50, RE: RE: Kombi do 550tis (Mondeo vs Audi A4 vs A6 vs BMW 5)
citácia:
reakce na: coocot, 14.06.2020 21:41 (Upřímě,šel bych do nového,teď ...)


Castecne s tebou souhlasim, ze za ty prachy se da sehnat nove, nebo predvadecka docela peknych aut. Ale nesouhlasim s tim, ze by premiovka mela byt financni tunel. Bavime se o autech 4 - 5 let starymi, ktery velmi casto maji za sebou prodlouzene zaruky, tedy do posledniho kilometru kvalitni servis s dolozitelnou historii. Pan poptaval vcelku absolutne standardni motory, bezne pro Passat, Superb, kterych tu jezdi dostatek, A kdo ma na auto za pul milionu tak ocekavam, ze servis za 10 - 20 tis mu prijde normalni a financne na to ma. Ja osobne kupoval ojetou C5 a bezny servis s rozvody, obcas neco podvozek atd mam taky treba kolem 10 tis. Ono treba servisovat 2 lety auto v prodlouzene zaruce v original servisu muze byt treba drazsi servisovat audi mimo origo servis. Ono se staci podivat na cenu garancni prohlidky, ktera je treba 8 - 12 tis a pritom vam tam maximalne vymeni olej a "odborne" zkontroluji auto, pritom olej vam vymeni jiny servis ve stejne kvalita treba za 2 tis a prohlidku vam take udelaji....
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 15.06.2020 09:27, RE: Kombi do 550tis (Mondeo vs Audi A4 vs A6 vs BMW 5)
citácia:
reakce na: Volt, 11.06.2020 16:22 (Ahoj všichni,tak jsem projel M ...)

Ahoj, za mě bych vzal skladovku nový Golf VII 1.5 TSI, vyjde do 500tis.kč v kombíku:
- Nové pohodlné auto, možnost pětileté plné záruky!
- Prostorný na přespání
- Parádní interiér, dobré odhlučnění
- Za mě výborný ben. motor
- Za pět let to nebude auto na odpis

Audi jsou skvělá, Passat je skvělý, naprosto souhlasím,ale jako ojetinu bych bral v manuálu, protože každa DSG bude chtít investici, nejdříve spojky, ale pak i předrahá mechatronika.
Jinak motoru 2.0 TDI aktuální generace není co vyčítat..

Tož držím palec!
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Pondelok 15.06.2020 11:13, Díky všem za příspěvky.
Díky všem za příspěvky.

Já oktávku nechci, plasty uvnitř hrůza, celkový jízdní komfort mě vrací k pocitu mého bmw z 97, nebo spíš je ještě horší.

Běžně kupuju jetá auta, když člověk umí vybrat dělá jen údržbu a leje olej. Takhle jsem to měl zatím bohudík vždycky.

Co se týká servisu, mám kamaráda co vlastní autoservis a jak díly, tak práci mám za méně než půlku... (a to není tak drahý jak autorizáky).

Manuál bych bral popravdě radši. Ještě mrknu na ten passat, ale golf na mě moc dojem neudělal, nebo spíš vůbec.

Navíc mi přijde, že proti novému autu hraje brutální pád jeho hodnoty. Přitom třeba Mondeo nebo Passat se dá koupit v téhle ceně jako předváděčka, jak už zmiňoval mufik.martin...

Jak bych to řekl, chci auto v kterém budu jezdit rád. A když už se musím vzdát sportovních vlastností, tak chci aspoň pořádný komfort.
reagovať
Cendas
počet príspevkov4
dátum registrácie15.11.2019
Pondelok 15.06.2020 19:20, Podobný problém
Ahoj,
řeším aktuálně podobný výběr, takže budu zvědavý, co tě nakonec osloví.
Nedávno jsem projížděl A4 a za mě musím říct, že mě ten podvozek nenadchnul - čekal jsem určitě větší "plavnost". Byla to 3,0Tdi se staviteným podvozkem a i na "comfort" to po cestě poskakovalo.

Ze Superbu jsem taky nebyl nějak unešený (standardní podvozek), Passat jsem ještě nejel.

Je to už sice trochu nad uvedený rozpočet, ale naprosto mě nadchlo BMW 530d G30.
To auto mělo všechno, co bych od auta chtěl. Luxusní odhlučnění i komfort na našich cestách, nadmíru výkonu (možná by mi stačila i 520d), skvělé sedačky atd.
Je tomu pár dní co jsem ho řídil, ale pořád na něj vzpomínam a bojím se, že jiskra přeskočila

V tvojem případě by tím pádem přicházela v úvahu spíše G31 - kombajn a ty už jsem okolo 700k na bazaru viděl.
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Utorok 16.06.2020 11:27, RE: Podobný problém
citácia:
reakce na: Cendas, 15.06.2020 19:20 (Ahoj, řeším aktuálně podobný v ...)


Tak já jsem se zařekl a neprojíždím na co nemám :D Teď mě vypadl příjem půl milionu za 3 měsíce, takže už tak mám našponovanej rozpočet. Kupuju navíc ještě motorku... A na G31 prostě nemám.

Postupně se kloním víc a víc k BMW / Mondeo. Zkusím ještě toho Passata... U BMW je ten automat výrazně lepší a shánět manuály je prostě nereálný. U mondea bych bral manuál.

Audiny se mi asi líbí víc, ale A6 byla líná a A4 nějak s tím podvozkem nenadchla stejně jako Tebe. Možná si ji zkusím ještě na den půjčit...
reagovať
Cendas
počet príspevkov4
dátum registrácie15.11.2019
Pondelok 29.06.2020 14:19, Nějaká novinka?
Ahoj, nejsou nějaké novinky ve výběru nového kočáru?
A abych tady jenom neplevelil, tak dám i jeden tip - BMW 3GT - zajímavý kompromis co se týká prostornosti i komfortu.
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Utorok 30.06.2020 14:57, RE: Nějaká novinka?
citácia:
reakce na: Cendas, 29.06.2020 14:19 (Ahoj, nejsou nějaké novinky ve ...)


Ahoj, jsou. Paradoxne na BMW 3 GT jsem narazil predevcirem a zacinam sledovat. Je to asi finalni volba, navic se da sehnat v manualu coz preferuju. Interier subjektivne podle me neni zrovna zazrak, ale je v pohode, z venku parada, na spani delsi nez kombik (viz stranka space4dreams), tzn 200cm.

Kazdopadne dekuju za tip, tohle bude asi ono. Jeste sleduju vedle toho BMW 4 GC.
reagovať
Cendas
počet príspevkov4
dátum registrácie15.11.2019
Utorok 30.06.2020 15:16, RE: RE: Nějaká novinka?
citácia:
reakce na: Volt, 30.06.2020 14:57 (Ahoj, jsou. Paradoxne na BMW 3 ...)


Já jsem v té 3GT (konkrétně 320d Xdrive, AT) jel asi před půl rokem a měl jsem z toho dobrý pocit. Sice to není klasická obratná trojka, ale co se týká pohodlí (i odhlučnění) to bylo fajn.
Měl bych v tom jet znovu tento víkend, takže jestli to klapne, napíšu čerstvé dojmy.

Jinak na netu jsem četl nějaký srovnávací test 3GT a 4GC a o té 4 psali, že je celkově tužší, co se týká podvozku a tím i méně pohodlná. Nicméně zase na oplátku vypadá líp
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Utorok 30.06.2020 15:23, RE: RE: RE: Nějaká novinka?
citácia:
reakce na: Cendas, 30.06.2020 15:16 (Já jsem v té 3GT (konkrétně 32 ...)


Mam Te Z4 coupe s podvozkem jak kamen, pro me je pohodli vsechno. :D

Kazdopadne budu moc vdecny, pokud dojmy z te 3ky posdilis.
reagovať
RSko
počet príspevkov3
dátum registrácie06.07.2020
Pondelok 06.07.2020 21:15, Moje skúsenosti.
Je zaujímavé že človek stretne viac osôb s rovnakými prioritami. Ja aktuálne vyberám miesto stávajucej Octavia Rs TDi,ktoré ostane manželke druhé auto pre seba hlavne na dlhé cesty. V Octavii mi vadí hlavne hluk komplet či od kolies či od aerodynamiky motora a podobne. Aktuálne som už bol vyskúšať Audi A4.Interier je super ale z vonku nič moc.Odhlucnenie mala celkovo veľmi dobre. Superb nový po facelifte je tiež ako tak tichý ale interiér v podstate to samé ako Octavia.Nuda. Skúšal som aj Mercedes C220d 2019 model. Ten šiel pekne kvalita dobrá len sa mi zdalo malo miesta na kolena pre šoféra a celkovo som sa v ňom cítil veľmi stiesnene. Dnes som bol ešte na novom passate 2.0 TDi Evo sa previesť a ten má celkom prekvapil. Tichší od podvozka ako superb bol určite..A hlavne motor na 110 kW ťahal celkom slušne a údajne má aj výbornú spotrebu. Chystám sa ešte na BMW 5 od 2017 tak som zvedavý na to auto. Zatiaľ na mna dojem urobil len nový passat tak uvidíme nakoniec ako to dopadne.
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Pondelok 06.07.2020 22:33, RE: Moje skúsenosti.
citácia:
reakce na: RSko, 06.07.2020 21:15 (Je zaujímavé že človek stretne ...)


Myslím, že budeš příjemně překvapený. Z BMW 5 jsem měl asi nejlepší pocit.

Nicméně o víkendu jsem jel v BMW 420D GC a je to pro mě jasná volba. Podvozek akorát tvrdý akorát tlumí, v autě docela klid, příjemný nízký posez, podvozek v zatáčkách super. Motor na sport i docela jede. V zádu rovná plocha, po sklopení a přisunutí sedaček bych řekl 2m (mám 186cm a měl jsem opravdu velkou rezervu...
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Pondelok 06.07.2020 22:33, RE: Moje skúsenosti.
citácia:
reakce na: RSko, 06.07.2020 21:15 (Je zaujímavé že človek stretne ...)


Myslím, že budeš příjemně překvapený. Z BMW 5 jsem měl asi nejlepší pocit.

Nicméně o víkendu jsem jel v BMW 420D GC a je to pro mě jasná volba. Podvozek akorát tvrdý akorát tlumí, v autě docela klid, příjemný nízký posez, podvozek v zatáčkách super. Motor na sport i docela jede. V zádu rovná plocha, po sklopení a přisunutí sedaček bych řekl 2m (mám 186cm a měl jsem opravdu velkou rezervu...
reagovať
Cendas
počet príspevkov4
dátum registrácie15.11.2019
Piatok 21.08.2020 14:11, RE: RE: RE: RE: Nějaká novinka?
citácia:
reakce na: Volt, 30.06.2020 15:23 (Mam Te Z4 coupe s podvozkem ja ...)


Ahoj, tak se mi konečně podařilo projet tu 3 GT a hned na úvod musím říct, že je to auto, které bych si dokázal představit v garáži .
Jel jsem verzi 320d GT 135KW v automatu, xdrive. Auto je fajn prostorné a to i vzadu, oproti klasické trojce. Na dálnici je pohodlné, dobře filtruje nerovnosti i na 18 palcových kolech a hlavně neposkakuje jako třeba již zmíněná A4. Cesta tak nějak dobře utíká. Odhlučnění je taky solidní, i na delší cesty. Překvapila spotřeba, která šla bez větších problémů pod 6 litrů.
Převodovka řadila hladce, plynulé rozjezdy, žádné cukáni nebo něco podobného. Dvoulitr stačí, na normální ježdění je dynamika v pohodě, akorát na volnoběh má trošku hrubší chod (prostě 4vál v naftě).
reagovať
Volt
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2020
Utorok 25.08.2020 07:30, RE: RE: RE: RE: RE: Nějaká novinka?
citácia:
reakce na: Cendas, 21.08.2020 14:11 (Ahoj, tak se mi konečně podaři ...)


Tak já nakonec pořídil tu 420d GC (12/2015, 140KW). Jsem spokojenej. Najel jsem cca 4tis, v autě jsem už asi 2x spal. Spaní v pohodě, jízda příjemná, odhlučnění solidní. Ergonomie interiéru mi vyhovuje. Spotřebu mám kombinovanou 5,7. Výkon je tak tak, chtělo by to ještě aspoň 20 koníků. Oproti trojce mi to přijde aspoň zvenku trochu míň humpolácký. Moc se mi ta velikost trojky GT nelíbí. Takže, aspoň já můžu 420d GC jen doporučit.

Navíc jsem ho koupil se 100tis najetejma za 400tis, což mi přijde jako dobrá cena.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.