0
späť
 

diskuze k tématu: bmw e91 nebo ford mondeo mk4 že by ještě alfa 159?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, italská vozidla
camil
počet príspevkov5
dátum registrácie14.11.2010
Piatok 27.05.2016 08:48, bmw e91 nebo ford mondeo mk4 že by ještě alfa 159?
zdravím v létě si budu pořizovat "nové" auto a chtěl bych se poradit... pořád se nemůžu rozhodnout mezi těmito vozy... e91 do 2007 a mondeo mk 4 v kombiku... co se týče interiéru se mi líbí víc bmw ale exteriér zase boduje mondeo co se týká jízdních vlastností tak už sem se párkrát svezl v e90 a jako fakt super ale v mondeu sem ještě nejel... jde mi hlavně o jízdní vlastnosti, kvalitu a vzhled a tyto dva vozy u mě jasně bodujou další priorita je benzín a nad 100kw páč s mým nájezdem do 10k ročně diesel nemá cenu... na výbavě mi moc nesejde jediné podmínky co mám je mul. volant a aut. klimatizace a když budou kožené sedačky tak budu rád ale to už se dá v budoucnu klidně dodělat... s prachama se chci vejít do 220kkč i s dovozem z německa vim že to není moc ale zase se mi do auta nechce nacpat tolik peněz když klidně do týdne do mě někdo může narvat a prachy v pr*eli že :D s bmw mám zkušenost ( mám e36 323i ) a o e91 mám docela dost načteno takže tam bych věděl do čeho du i s cenami náhradních dílů atd ale u forda fakt nevím... něco sem načetl a většina je s ním spokojena ale nejraději bych chtěl slyšet názor kdo má zkušenost s oběma vozy aby se to mohlo porovnat předem děkuji za všechny názory
reagovať
PavelKeprt
počet príspevkov121
dátum registrácie28.10.2015
Sobota 28.05.2016 21:36, BMW 3 vs. Mondeo
Zdravím, podle mě srovnáváte dvě úplně nesrovnatelné věci hlavně teda co se týče ceny.

s e91 zkušeností sice moc nemám, ale před 3 měsíci jsem si koupil Mondeo MK4 kombi rok výroby 2010 s benzínovým dvoulitrem - 107 kW, který by splňoval Vaše požadavky. Stálo mě 227 000 Kč a mělo najeto 89 000 km, ale ročníky 2008 a 2009 s trochu vyšším nájezdem seženete v pohodě i pod Váš limit. Multifunkční volant a aut. klima je standardní výbava.

BMW e91 má kolega (ale v dieselu), párkrát jsem s tím jel, tak alespoň trochu to srovnat můžu.

Mondeo je nesrovnatelně - ale opravdu nesrovnatelně větší auto. Všechno - uvnitř ve všech směrech, na všech sedadlech a stejně tak i kufr. e91 je na svoji třídu fakt prďola.

Mondeo je ve všech ohledech mnohem levnější auto, ať už pořizovací cena, tak servis. BMW bude za stejnou cenu mnohem starší nebo bude v mnohem horším stavu. Náhradní díly na Mondeo jsou snadno sehnatelné a velmi levné.

Co se týče motoru, tak 2.0 Duratec (107 kW) v Mondeu je na tak velké auto poměrně slabý, když v něm člověk jede sám, tak to ještě jede celkem svižně, ale když jedu plně naložený, tak je to hrůza, je třeba ho držet pořád v otáčkách a spotřeba pak nejde pod 9l a stejně to nic moc nejede - ve srovnání třeba s 2.0 TDCi, které jsem měl předtím. S benzíňáky v BMW zkušenosti nemám, ale vzhledem k tomu, že e91 je o víc jak 100 kg lečí a např. motor 2.0 má 125 kW, tak si myslím že ta dynamika bude úplně někde jinde, o level výš.

Pokud chcete silný benzínový motor, tak bych jednoznačně doporučil Mondeo s motorem 2.5T (Volvo - 162 kW), sice jich moc není, ale v Německu ho seženete v pohodě. Je to fakt raketa - krouťák jak u dieselu a zároveň ohromný výkon. Jen spotřeba pod 11l nejde. Ten dvoulitr v Mondeu je vyloženě spíše na pohodové ježdění, v BMW už bude s dvoulitrem podle mě mnohem víc zábavy a spotřeba bude asi taky o fous lepší.

reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Nedela 29.05.2016 07:37, BMW x Ford
Zadní versus přední náhon.
Jelikož bydlím na kraji Jeseníků, mám občas divadelní představení zdarma. Myslím tím nešťastníky, kteří trolují s BMW na zasněžených cestách a zdržují ostatní, co by mohli v phodě projet. To je třeba mít taky na paměti.

Chci to na ježdění,. nebo na machrování? Ostatně, dnes už se nad B?MW nikdo nepozastaví, kvalita šla za posledních let výazně dolů, imidž už je léta v prachu, spolehlivost celkem mizerná, tak si kladu otázku, k čemu nepraktické auto? V zimě-problém. Cena servisu -problém. Místo-problém. Pořizovací cena-problém za stejný ročník, jako mondeo. Tak nevím, podle mě tato rovnice nemá řešení. Za mě - Honda Accord. Místa sice jako v BMW? ale zbytek je jasný. Od spolehlivosti až po zimní provoz...
reagovať
camil
počet príspevkov5
dátum registrácie14.11.2010
Nedela 29.05.2016 07:57, RE: BMW x Ford
Zdeny60 napísal:
Zadní versus přední náhon.Jelikož bydlím na kraji Jeseníků, mám občas divadelní představení zdarma. Myslím tím nešťastníky, kteří trolují s BMW na zasněžených cestách a zdržují ostatní, co by mohli v phodě projet. To je třeba mít taky na paměti.Chci to na ježdění,. nebo na machrování? Ostatně, dnes už se nad B?MW nikdo nepozastaví, kvalita šla za posledních let výazně dolů, imidž už je léta v prachu, spolehlivost celkem mizerná, tak si kladu otázku, k čemu nepraktické auto? V zimě-problém. Cena servisu -problém. Místo-problém. Pořizovací cena-problém za stejný ročník, jako mondeo. Tak nevím, podle mě tato rovnice nemá řešení. Za mě - Honda Accord. Místa sice jako v BMW? ale zbytek je jasný. Od spolehlivosti až po zimní provoz...


hele s tou zimou nesouhlasím hodně záleží co máš za gumy... kupoval sem na svou e36 jeté alu kola a byly na nich zimní nějaké depa nebo co to bylo a hrůza menší kopec a nemohl sem to vyjet tak sem okamžitě kupoval continentalky a úplně super pokud tam fakt nebyla ledovka tak úplně bez problému s kvalitou máš pravdu a proto chci rok výroby max 2007 kde byli ještě staré kvalitní motory a ne ty nové sračky... a co se týká servisu tak jasně origo je drahej ale tam bych nejezdil páč mám už svoje automechaniky takže s tím by taky nebyl problém a náhradní díly na bmw umím taky sehnat za hodně dobré ceny jak sem psal spíš mi šlo o o srovnání co se týká jízdních vlastností, kvality a tak...
reagovať
camil
počet príspevkov5
dátum registrácie14.11.2010
Nedela 29.05.2016 08:01, RE: BMW 3 vs. Mondeo
PavelKeprt napísal:
Zdravím, podle mě srovnáváte dvě úplně nesrovnatelné věci hlavně teda co se týče ceny. s e91 zkušeností sice moc nemám, ale před 3 měsíci jsem si koupil Mondeo MK4 kombi rok výroby 2010 s benzínovým dvoulitrem - 107 kW, který by splňoval Vaše požadavky. Stálo mě 227 000 Kč a mělo najeto 89 000 km, ale ročníky 2008 a 2009 s trochu vyšším nájezdem seženete v pohodě i pod Váš limit. Multifunkční volant a aut. klima je standardní výbava. BMW e91 má kolega (ale v dieselu), párkrát jsem s tím jel, tak alespoň trochu to srovnat můžu. Mondeo je nesrovnatelně - ale opravdu nesrovnatelně větší auto. Všechno - uvnitř ve všech směrech, na všech sedadlech a stejně tak i kufr. e91 je na svoji třídu fakt prďola. Mondeo je ve všech ohledech mnohem levnější auto, ať už pořizovací cena, tak servis. BMW bude za stejnou cenu mnohem starší nebo bude v mnohem horším stavu. Náhradní díly na Mondeo jsou snadno sehnatelné a velmi levné. Co se týče motoru, tak 2.0 Duratec (107 kW) v Mondeu je na tak velké auto poměrně slabý, když v něm člověk jede sám, tak to ještě jede celkem svižně, ale když jedu plně naložený, tak je to hrůza, je třeba ho držet pořád v otáčkách a spotřeba pak nejde pod 9l a stejně to nic moc nejede - ve srovnání třeba s 2.0 TDCi, které jsem měl předtím. S benzíňáky v BMW zkušenosti nemám, ale vzhledem k tomu, že e91 je o víc jak 100 kg lečí a např. motor 2.0 má 125 kW, tak si myslím že ta dynamika bude úplně někde jinde, o level výš. Pokud chcete silný benzínový motor, tak bych jednoznačně doporučil Mondeo s motorem 2.5T (Volvo - 162 kW), sice jich moc není, ale v Německu ho seženete v pohodě. Je to fakt raketa - krouťák jak u dieselu a zároveň ohromný výkon. Jen spotřeba pod 11l nejde. Ten dvoulitr v Mondeu je vyloženě spíše na pohodové ježdění, v BMW už bude s dvoulitrem podle mě mnohem víc zábavy a spotřeba bude asi taky o fous lepší.

díky za docela vyčerpávající odpověď něco sem už popsal v minulém příspěvku ale co se týká ještě tvého tak spotřebu nějak neřeším páč jak sem psal moc toho za rok nenajezdím a většinou sou to couračky do 10km a max o víkendu že najezdím třeba 100km když jedem na nějaký výlet nebo něco... jinak ještě k motorům tu e91 chci do 2007 110kw kdy byly ještě staré poctivé motory a u modea s motorem 2.5T jako výkon hezkej ale už je tam turbo a to já prostě nechci sem zastánce klasiky atmosfery a navíc další kurvítko v motoru navíc :D
reagovať
camil
počet príspevkov5
dátum registrácie14.11.2010
Nedela 29.05.2016 08:13, a co alfa?
ještě mě tak napadlo a co alfa 159 sw 1.9JTS, 2.2JTS ? vim že jak už se psalo porovnávám nesrovnatelné ale k alfě mě to vždycky tak nějak táhlo... už kdysi sem se právě rozhodoval jestli e36 nebo alfu 156 a nakonec zvítězilo bmw ale už od včerejška čtu hlavně na alfistech o té 159 v benzínu a vypadá to že ty keci jak se alfy serou už nejsou tak úplně pravda a co se týká vzhledu jak je to prostě úžasné auto jak píšu možná je to výstřel do tmy a proto se ptám zkušenějších tady a nechci psát na značkové fora páč přece jen se většina lidí zastává té značky co má rád a proto píšu tady kde se snad najdou realističtější odpovědi
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Nedela 29.05.2016 19:55, RE: BMW x Ford
Zdeny60 napísal:
Zadní versus přední náhon.Jelikož bydlím na kraji Jeseníků, mám občas divadelní představení zdarma. Myslím tím nešťastníky, kteří trolují s BMW na zasněžených cestách a zdržují ostatní, co by mohli v phodě projet. To je třeba mít taky na paměti.Chci to na ježdění,. nebo na machrování? Ostatně, dnes už se nad B?MW nikdo nepozastaví, kvalita šla za posledních let výazně dolů, imidž už je léta v prachu, spolehlivost celkem mizerná, tak si kladu otázku, k čemu nepraktické auto? V zimě-problém. Cena servisu -problém. Místo-problém. Pořizovací cena-problém za stejný ročník, jako mondeo. Tak nevím, podle mě tato rovnice nemá řešení. Za mě - Honda Accord. Místa sice jako v BMW? ale zbytek je jasný. Od spolehlivosti až po zimní provoz...


Zdeny kurva když jsem si kupoval tu novou trojku, říkal jsem si, dyť je to v základu, ani to není hezký, na sedmnáctkách ubohejch, to nebudu nikoho dráždit. Snad jenom ten zvuk je trochu výraznější. V Brně, kde jezdí takovejch bouráků. Leda tak hov.no. Zlatokopky se usmívají, borci si to prohlížejí, radši už to nemeju, páč jak je to nový tak to strašně křičí. Měl jsem si koupit třeba Subo, měl bych pokoj.To by si mně nikdo ani nevšim, spíš by mně litovali:)
Kamille teď jsem se vrátil ze Znojma, natankoval jsem někde u hranic a vynuloval cestovní počítač, jako po každém natankování. Volala mi manželka a prokecal jsem s ní celou cestu zpátky. Soustředil jsem se na ní, takže jsem jel nezvykle klidně. A když jsem přijel do Brna, koukám na spotřebu a svítí na mně průměrná rychlost 93 km/h a spotřeba 5,7 úplně jsem se zastyděl. Auto má 250 koní a stovku dá pod šest sekund. To jsou ty nové motory úplně na hovno... usmolenej čtyřvál.
mimochodem, co jsem četl o E90/91 tak tam čtyřválec nebyl nic moc, dvoulitr myslím...
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Nedela 29.05.2016 20:05, RE: BMW x Ford
Reno napísal:
Zdeny60 napísal:
Zadní versus přední náhon.Jelikož bydlím na kraji Jeseníků, mám občas divadelní představení zdarma. Myslím tím nešťastníky, kteří trolují s BMW na zasněžených cestách a zdržují ostatní, co by mohli v phodě projet. To je třeba mít taky na paměti.Chci to na ježdění,. nebo na machrování? Ostatně, dnes už se nad B?MW nikdo nepozastaví, kvalita šla za posledních let výazně dolů, imidž už je léta v prachu, spolehlivost celkem mizerná, tak si kladu otázku, k čemu nepraktické auto? V zimě-problém. Cena servisu -problém. Místo-problém. Pořizovací cena-problém za stejný ročník, jako mondeo. Tak nevím, podle mě tato rovnice nemá řešení. Za mě - Honda Accord. Místa sice jako v BMW? ale zbytek je jasný. Od spolehlivosti až po zimní provoz...
Zdeny kurva když jsem si kupoval tu novou trojku, říkal jsem si, dyť je to v základu, ani to není hezký, na sedmnáctkách ubohejch, to nebudu nikoho dráždit. Snad jenom ten zvuk je trochu výraznější. V Brně, kde jezdí takovejch bouráků. Leda tak hov.no. Zlatokopky se usmívají, borci si to prohlížejí, radši už to nemeju, páč jak je to nový tak to strašně křičí. Měl jsem si koupit třeba Subo, měl bych pokoj.To by si mně nikdo ani nevšim, spíš by mně litovali:)Kamille teď jsem se vrátil ze Znojma, natankoval jsem někde u hranic a vynuloval cestovní počítač, jako po každém natankování. Volala mi manželka a prokecal jsem s ní celou cestu zpátky. Soustředil jsem se na ní, takže jsem jel nezvykle klidně. A když jsem přijel do Brna, koukám na spotřebu a svítí na mně průměrná rychlost 93 km/h a spotřeba 5,7 úplně jsem se zastyděl. Auto má 250 koní a stovku dá pod šest sekund. To jsou ty nové motory úplně na hovno... usmolenej čtyřvál.mimochodem, co jsem četl o E90/91 tak tam čtyřválec nebyl nic moc, dvoulitr myslím...


A co jis mi chtěl sdělit? Že mám zítra nechat svý auta sešrotovat? A koupit si BMW? To leda, až zavedou do Jesníků metro. Kdepak hochu, vím svý a hlavěn každou zimu toho dost vidívám. Stále stejná nota - BMW, Mercedesy, Lexusy... Ostružinský kopec prověří, co a jak. Pěkně takhle po ránu, když silničáře překvapí zima, přije´d a já to vokážu zimní krásy jeseníků. Pochybuji ale, že se pak budš natřásat jako holub na báni



Napsal to, co vidím z tý druhý strany. Není to vše jen o BMW.
reagovať
camil
počet príspevkov5
dátum registrácie14.11.2010
Nedela 29.05.2016 20:42, bmw
dvoulitr je nahovno od 2007 kdy jim začal praskat řetěz do té doby cajk jinak v6 je stále supr s dobrou spotřebou i výkonem ale cenově pořád trochu jinde aby za něco stál
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Nedela 29.05.2016 20:43, Hgz vgh. Trhgghgzz
Existuje x-drive:) ale já ho nikdy nepotřeboval. Kdybych bydlel tam kde dávají lišky dobrou noc a pošta chodí od prosince do května v jedný várce, asi bych nad ním zvažoval:)
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.