0
späť
 

diskuze k tématu: Videorecenze Ford Kuga AWD 2,0TDCi 110kW po 1,5 roku provozu a 30tkm

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní, volná diskuze
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Nedela 08.09.2019 23:04, Videorecenze Ford Kuga AWD 2,0TDCi 110kW po 1,5 roku provozu a 30tkm
Videorecenze Kugy, která má prakticky vše, co šlo obědnat a i něco navíc. Nejprve v úvodu pár fotografií a ukázka jízdy terénem, posléze ukázky výbavy a jak funguje. Nyní je to už 2 roky a má najeto 42tkm. Časem tedy vznikne určitě další recenze. Prozatím vše krásně funguje a panuje spokojenost.
https://www.youtube.com/watch?v=FRCs1SLaC-c&t=1075s
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Utorok 10.09.2019 20:07, RE: Videorecenze Ford Kuga AWD 2,0TDCi 110kW po 1,5 roku provozu a 30tkm
citácia:
reakce na: TomasB, 08.09.2019 23:04 (Videorecenze Kugy, která má pr ...)


Pokud by někoho něco zajímalo, tak třeba poradím. Zajímá vás reálná spotřeba a jak se ve spotřebě projeví nezávislé topení?
reagovať
Foxtro
počet príspevkov30
dátum registrácie28.03.2009
Streda 10.06.2020 06:20, RE: RE: Videorecenze Ford Kuga AWD 2,0TDCi 110kW po 1,5 roku provozu a 30tkm
citácia:
reakce na: TomasB, 10.09.2019 20:07 (Pokud by někoho něco zajímalo, ...)


Ahoj, jak jste s tím spokojení i dnes? Když je tam pět lidí, kufr plný, kolik si to vezme? Jede to svižně. Co automatická převodovka? Cesta na dálnici, okresky, spotřeba?
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Streda 10.06.2020 10:44, RE: RE: RE: Videorecenze Ford Kuga AWD 2,0TDCi 110kW po 1,5 roku provozu a 30tkm
citácia:
reakce na: Foxtro, 10.06.2020 06:20 (Ahoj, jak jste s tím spokojení ...)


Kupoval jsem to jako auto pro manželku, která s tím převážně jezdí a je spokojená. Já jsem spokojen také. Aktuálně najeto cca 54 tkm. Loni jsme tím absolvovali cestu 2000km na úplný jih Itálie v 5 lidech, z toho jeden téměř dvoumetrový čahoun, sedící vzadu, a přežil to. Původně jsme měli jet zcela novým Mercedesem E400d, ale dodání auta mělo asi měsíc zpoždění, takže nebyla volba. Byl jsem tehdá dost naštvaný, protože jsem se na nové auto těšil a že s ním rovnou ze salonu udělám výlet 5000km a hezky zajedu. Maximálka Kugy 2,0TDCi je někde na 200 km/h tachometrových, bez ohledu na obsazenost auta. Do cca 180km/h zrychluje dobře, pak už to trvá. I ve vyšších rychlostech si zachovává dobrou ovladatelnost. Jízdně je na tom velmi dobře a je radost s ní jezdit. Vedu si v aplikaci statistiku, zadávám data s každým tankováním, takže mám perfektní a hlavně přesná data ohledně skutečné spotřeby, dle natankovaného paliva. Kumulativně na těch 54 tkm je celkový průměr přesně 7,35 a průměrná cena paliva na 1km je 2,32 CZK a průměrná cena paliva 31,42 CZK/ litr. Maximální vzdálenost ujetá mezi tankováním je 856 km.
Tady musím upozornit, že Kuga je vybavena nezávislým topením, které cca od října do března nemálo zvyšuje spotřebu. Manželka s tím jezdí 20km do práce, tak je to schopno udělat rozdíl až 2 l/100km v zimním období. Je to krásně vidět na automaticky generovaném grafu v aplikaci, kdy je zřetelně vidět rozdíl mezi letním a zimním provozem. Dalším faktem je, že je toto konkrétní auto vybaveno prakticky vším, co se dalo objednat a ještě k tomu i nějaké věci, které se standardně nedají v CZ objednat a vynutil jsem si je přímo na centrále Fordu v USA + ještě něco navíc. Takže bude zřejmě i těžší, než je obvyklá hmotnost. S výbavou vozu roste hmotnost.
V aplikaci rovněž ve statistikách vidím, že spotřeba jiného paliva než Eurooil Optimal Diesel + aditivace VIF je o cca 0,8 l/100km vyšší. Tohle se normálně jen těžko dá posuzovat a je to spíše otázka subjektivních pocitů, ale tím, jak zadávám každé tankování do aplikace v mobilu, včetně čerpací stanice a typu paliva, tak to na větším nájezdu poskytne statisticky jasná data. Bez vlivu pocitů. V drtivé většině toto auto jezdí na Optimal od Eurooil, tedy bez MEŘO a navíc pokaždé aditivuji VIF cca 1ml/1 litr paliva. On Optimal má totiž trošku horší mazací schopnost, jak je bez MEŘO, takže doporučuji aditivaci minimálně z tohoto důvodu. Snad je odpověď vyčerpávající.
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Streda 10.06.2020 16:27, RE: RE: RE: Videorecenze Ford Kuga AWD 2,0TDCi 110kW po 1,5 roku provozu a 30tkm
citácia:
reakce na: Foxtro, 10.06.2020 06:20 (Ahoj, jak jste s tím spokojení ...)


Ještě jsem přehlédl dotaz na automtickou převodovku. Tu nemám a ani u takového auta nechci. A o to méně u Fordu. Speciálně PoweShift je noční můra z hlediska spolehlivosti a následných servisních nákladů. Zcela na rovinu, pokud automat u Fordu, tak pouze u Mustangu GT 5,0. Jinak bych od toho dal ruce pryč.
Obecně automat, pokud není spřažen s pořádným motorem, tak bych si to odpustil. V Mercedesu automat mám, ale to 400d se 250kW a 700Nm a převodovka je to skvostná.
Takové DSG či co to dneska cpou do koncernových aut, tak to je tragédie. Jel jsem s tím teď ve fungl novém Passatu a nechtěl bych to ani omylem. A to neberu v potaz vůbec spolehlivost, jen čistě to, jak to řadí. O automatech se suchou spojkou, to je ještě děsivější pohádka na dobrou noc.

A ještě ke spotřebě, absolutní limit toho 2,0 TDCi vidím někde na úrovni 5,0 litrů/100km. Ale to je eco jízda, kterou se nedá jezdit běžně a dlouhodobě. To jsem jen tak zkoušel na pár set km. V létě bez nezávislého topení spotřeba určitě pod 7. Někde po okresce 100km/h to pojede pod 6.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.