0
späť
 

diskuze k tématu: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
Pampalini
počet príspevkov9
dátum registrácie07.10.2018
Nedela 07.10.2018 20:08, Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
Dobrý večer všem,
tak jako mnozí jiní bych i já rád požádal o radu zkušenější motoristy. Vybírám pro rodinu se dvěmi dětmi (třetí snad brzy) a občasným vozením i našich tchýní, suma sumárum, pravidelní 4 pasažéři, 2-3 občasní, leč nelze je opominout. Roční nájezd a styl tak nějak klasika, cca 20k, po městě i delší trasy, standartní vzdálenost 40 km tam a 40 km zpět, občas větší rodinné dovolené, tedy na rozhraní nafty a benzínu, ten bych asi preferoval více, v naftě je však více nabídek. Cenově do 150 000, což jsem původně považoval za slušnou částku, ale už je mi jasné, že to zas takové terno není. Nejsem motorista, auto je pro mě jen dopravní prostředek a je mi v podstatě jedno, jak vypadá, nicméně nejsem z kamene a určité antipatie občas také nastanou.
Ležím ve výběru už poměrně dlouho a přijde mi, že jsem snad více zmaten, než na začátku, poprosil bych Vás tedy o vyjádření k mým favoritům, zda nejsem úplně mimo, co od nich čekat a případně navrhnout motory.. No budu rád za každou radu.
Původně jsem chtěl cílit hledání na Ford Galaxy (novější generace) nebo S-max, s Galaxy jsem jeden čas jezdil a to auto jsem měl dost rád. Bohužel jsem usoudil, že za 150k koupím spíš šunku a bude mě stát spoustu úsilí a peněz dát auto do pořádku...

Takže mám takovéto (mě známé) možnosti..
1) Starší typ Fordu Galaxy, motor asi 2,3 benzin , za cenu cca 80-90k a pak do něj dalších 30 investovat a mít jistotu, že to nějakou chvíli vydrží. Prostorné auto, pohodlí, nejmladší však 12 let staré.
2) Ford Tourneo Connect - obrovské uvnitř, i 8-mi místné verze, motor asi 1.8 nafta. Moc se mi nelíbí, ale přijde mi praktické, cenovka kolem 100-150k.
3) Citroen C4 Grand Picasso - líbí se mi, přijde mi velikostně akorát, ale co jsem se dočetl, benzínové motory nic moc, ideálně HDi 2,0. Cenovka se slušným nájezdem spíše přes 150k.
4) Peugeot 5008 - dost podobné Picassu, včetně motorů.
5) Opel Zafira - motor nevím, jinak mi přijde spíš menší, ale neměl jsem možnost ho v reálu prozkoumat.
6) Citroen Berlingo a Peugeot Partner Teepee, Fiat Doblo - v cenové relaci spíše 5-ti místné, nic moc krabice, ale praktické, motor asi zase diesel..
7) Renault Grand Scénic - přijde mi kompromis mezi velikostí, spotřebou a pohodlím, motor asi 1,5 Hdi 78kW, bez filtru. Cenově kolem 80k, ale také spíše starší kousky.
8) Fiat Ulysse - velké auto, celkem pěkné, jen ten vnitřek mi přijde celkem plastový a ne úplně útulný. Motor asi 2.0 JTD, který se zdá spolehlivý. Cena cca 100-120 z nájezd kolem 100 000 + km. Zatím mě láká asi nejvíce.
9) Fiat Multipla - za nižší cenovku lepší kilometry, celkem velké auto.
10) Dacia Lodgy - píšu ji spíše pro úplnost, nelíbí se mi, přijde mi jak z papíru, ale je to relativně nové auto za pěknou cenu.
Jak je vidět, moc jasno v tom nemám, chtěl bych tedy poprosit o nějaké nakopnutí, staré auto už je asi úplně v kelu a trochu to spěchá. Osobně bych se klonil k benzínu, ale jak jsem psal, větší výběr mi přijde v naftě a pokud bych vzal motor bez FAP, snad by to bylo v pohodě.
Díky všem za reakce a tipy.

PS: Původně jsem chtěl zkusit (nechat) dovézt auto z Německa, ale asi to nebude spásné, je to daleko, v Německu se určitě také stáčí a cenově příznivější jen o trochu.
Vhodnější cesta mi přijde dealer dané značky. Je to skutečně tak, že auta od dealera jsou v lepším stavu, ač trochu dražší, či je to jen další blud?
reagovať
Pampalini
počet príspevkov9
dátum registrácie07.10.2018
Nedela 07.10.2018 20:19, RE: Výběr 7-mi místného rodinného auta - až příliš kandidátů
https://www.tipcars.com/fiat-ulysse/mpv/nafta/fiat-ulysse-2-0jtd-100kw-7mist-100t-km-dph-862286.html
https://www.tipcars.com/fiat-ulysse/mpv/nafta/fiat-ulysse-2-2-jtd-120000km-serviska-47070115.html
Jen těch 170k mi přijde trochu přestřelené, ten druhej má zas 2,2 JTD motor, o kterém jsem četl spíše kritiku.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 08.10.2018 12:49, RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: Pampalini, 07.10.2018 20:08 (Dobrý večer všem,tak jako mnoz ...)


Ahoj, za mě dobře udržovaný Ford S-MAX 2.0 TDCi. Tento vůz je opravdu robustně navržený, v práci ho mají kolegové a můžu jen potvrdit, nájezd 200tis.km neznamená nic, pokud se o vůz někdo staral. To platí i pro interiér. S-MAXu toho moc vyčíst nejde, za mě je to daleko lepší MPV, než Touran, vlastně je to MPV na špici pelotonu. S-MAX je trefa do černého ohledně toho mít krabici na velkou rodinu a zároveň hbitý podvozek, kterému nevadí ostrá jízda na okresce. Když k tomu přičtu nadstandardní spolehlivost, nadčasový dizajn, spolehlivou elektroniku, moc alternativ mě nenapadá

Citroen C4 Picasso - spousta drobností, co zlobí. Např. i displeje od klimatizace apod. Benzínové motory po větším nájezdu zlobí, často berou olej, moc smysl nedávají, takže opravdu nejosvědčenější je 2.0 HDI, ale u novějších ročníků může být i 1.6 HDI s 8 ventily myslím. U Picassa si člověk musí zvyknout, že řidič je nepřirozeně posunutý dozadu a místo ciferníků má jeden velký středový displej, který ale funguje dobře. Celkově se ale vůz řídí dobře, pedály i řazení jdou lehce, řízení nevybočuje ze standardu. Mě připadal vůz i dobře odhlučněný, takže dálniční přesun nepotřebuje megafon jako u Renaultu Scenic II 1.6 ben.

Peugeot 5008 - ohledně motorů platí to samé, co pro Picasso, ale jinak jde o kvalitativní posun výš. Navíc klasická koncepce budíků a jednoho displeje pro klimatizaci. Můj soused po pěti letech provozu musel dát opravit jen kompresor klimatizace, ale jinak vše funguje.

Renault Scenic III - v benzínu 1.6 hlučný, ale i základní diesel 1.5 Dci není špatný, pořebuje sice dobrou a pravidelnou péči, ale odmění se nízkou spotřebou a kultivovaností. Jinak ve verzi Grand bych sám o něm přemýšlel nebýt S-MAXe Scenic III má opět tachometr typu displej na středu. Dle mého je to jen o zvyku, v Picassu mi to nepřipadalo jako špatné řešení.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 08.10.2018 17:26, RE: RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
Kamarád teď zrovna za 155 tis. Smaxe koupil, 2.0 benzín 2007
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Pondelok 08.10.2018 19:29, Pozor
Ne kazdy Smax je 7mi mistny. U Smaxu to narozdil proti Galaxy bylo za priplatek....
reagovať
Corlis
počet príspevkov135
dátum registrácie14.03.2007
Pondelok 08.10.2018 23:49, RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: Pampalini, 07.10.2018 20:08 (Dobrý večer všem,tak jako mnoz ...)




už jsem to tu asi jednou psal. Mám Zafiru 1.9 cdti 74kw. rv 2008. Asi pujdu do crosslandu nebo něčeho takového, ještě uvidím. Nasypal jsem do ní desetisíce, mám UPLNE vše hotovo /rozvody, olej, olej převodovka,dvojhmota, spojka, vstřiky, dpf zánovní atd/. Pokud ji jednou budu prodávat, tak hluboko pod sto. 7místné auto pro rodinu neskutečně dobře vymyšlené, vše funguje, flexibilní interier, děti chtějí jezdit zásadně vzadu....jezdím za osm, ale spotřebu neřeším, jezdí krátké trasy, umí i za 6,2 dálky. Kupoval jsem ji přesně u důvodů, co uvádíte, pak to u mne ztratilo smysl, mám to v rodině mírně složitější, prostě původní zámysl vyhasl. A jdu do benzínu, cena servisu bude někde jinde než u nafty. Takže pokud hledáte 7místné auto, svezte se i v tomto. Nejlepší je 88kw verze.
reagovať
Pampalini
počet príspevkov9
dátum registrácie07.10.2018
Utorok 09.10.2018 10:17, RE: RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: BobanHTP, 08.10.2018 12:49 (Ahoj, za mě dobře udržovaný Fo ...)


Ahoj, díky za reakci. No ten S-max mi vrtá hlavou, ještě víc ta Galaxy, ale nabyl jsem dojmu, že se jedná o jedny z nejvíce stáčených a šmelených aut.. Rád bych se pletl. Za 150k seženu rok 06/07 (což by mi nevadilo), ale asi by to chtělo dalších cca 30k na servis. Což ale asi bude potřeba všude. V tomto případě by se asi dovoz z Německa vyplatil, což?

Největším kandidátem asi zůstává Ulysse, ale nejsem si jist motorem.. Nejvíce se mi pozdává 2,0 JTD 100kW, 2,2 JTD méně.
Jinak mě ještě napadla Toyota Avensis verso, ale moc jich není.

Grand Scenic mě zaujal tento:
https://www.tipcars.com/renault-grand-scenic/mpv/nafta/renault-grand-scenic-1-5-dci-7-mist-47720477.html
reagovať
Pampalini
počet príspevkov9
dátum registrácie07.10.2018
Utorok 09.10.2018 10:20, RE: RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: Corlis, 08.10.2018 23:49 (už jsem to tu asi jednou psal. ...)


Díky, na tu Zafiru kouknu, na fotkách na mě působí, že je poměrně malá, ale nechám se inspirovat. Původní záměr byl v tom i na dovolené spát, ale nutností to není, stan a spacák postačí.
PS: Jaký benzín byste v Zafiře zvolili?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 09.10.2018 12:50, RE: RE: RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: Pampalini, 09.10.2018 10:20 (Díky, na tu Zafiru kouknu, na ...)


Ahoj, v rodině máme Zafiru I 1.8i a je to skvělý motor. V Zafiře II ještě stále nebude přiškrcený natolik, aby ztratil příjemnou charakteristiku. Jinak ten motor funguje dobře i po 18 letech provozu a pozor - kultivovaností strčí do kapsy můj Megane 2009 1.6 74kw

Jinak soused o pár domků vedle má Peugeot Expert Tepee 2.0HDI a je maximálně spokojený. Jezdí furt někde na kolech po ČR a nedá na tohle auto dopustit.
Ten Fiat je skoro to samé, ale Peugeot má příjemnější palubku a klasické ciferníky za volantem.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Streda 10.10.2018 05:04, RE: RE: RE: RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: BobanHTP, 09.10.2018 12:50 (Ahoj, v rodině máme Zafiru I 1 ...)


Boha jeho, to jsou zase bobanoviny. Ne, ani jeden z těch fiatů není jako Peugeot Expert Teepee. To by byl Fiat Scudo. A ten by měl dokonce stejnou palubní desku se stejnými budíky. Problém je, že je to ve výchozím stavu dodávka - užitkové auto. Jen se podle výbavy a určení liší míra "civilizovanosti".

Fiat Multipla je od základu postaven jako normální osobní auto na malém půdorysu, akorát poněkud zvláštní. Ale má to techniku a celkové pojetí osobáku (vždyť to je základní idea toho auta - postavit ho okolo posádky!) a právě díky atypickému designu i možnost nějaké užitkovosti (vyndání sedadel a naložení palety). Fiat Ulysse je jedním ze čtveřice sourozenců postavených jako čistokrevná MPV, opět žádné užitkáče.
reagovať
yeeyee
počet príspevkov6
dátum registrácie01.04.2019
Pondelok 01.04.2019 09:28, VW sharan
Osobně bych šel do vw sharana. Má spolehlivé motory 2.5 TDI 125kw popřípadě 2.0 TDI 103kw
jen zkontrolovat klasické vrtochy (turbo, vstřiky)
reagovať
yeeyee
počet príspevkov6
dátum registrácie01.04.2019
Pondelok 01.04.2019 09:32, Dacia lodgy
Nedoporučuji . a z bazaru už vůbec ne
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 01.04.2019 12:56, RE: RE: RE: RE: RE: Výběr 7místného rodinného auta - až příliš kandidátů
citácia:
reakce na: Giorgio, 10.10.2018 05:04 (Boha jeho, to jsou zase bobano ...)

Ahoj chybička se vloudila
Ciferníky uprostřed má trojice Fiat Ulysse, Peugeot 807 a Citroen C8, bohužel nemá nikoho kdo tyhle vozy vlastní.

Můj doporučený vůz Peugeot Expert Tepee má bratříčky Fiat Scudo a Citroen Jumpy, kde pozor jsou i první generace a ty už mají své za sebou.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.