0
späť
 

diskuze k tématu: Spolehlivé auto pro začátečníka do 130 000,-Kč

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, italská vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní
KarelB
počet príspevkov4
dátum registrácie17.01.2016
Nedela 17.01.2016 17:00, Spolehlivé auto pro začátečníka do 130 000,-Kč
Dobrý den, jsem čerstvý majitel ŘP (od října), a rád bych si pořídil nějakou spolehlivou ojetinku na každodenní cestu do práce (cca 20 km tam i zpátky, 80%město) a nějaké ty víkendové výlety a návštěvy (do 100km, okresky) zhruba do 130 000,-Kč. Z toho plyne roční nájezd cca 7-10.000km/rok.
S ohledem na roční nájezd je mi jasné, že by to měl být asi benzín a vzhledem k tomu, že přes týden bych jezdil vesměs přes město, tak možná benzín+LPG.

Auto by mělo být hlavně spolehlivé a nenáročné na údržbu (ano, je mi jasné že u ojetiny do 130 000,-Kč to je celkem naivní představa ale přesto..), snadné na řízení, střední velikosti, ani malé ani moc velké, spotřeba do 8l/100km. Hodně se mi líbí Focus II (combi i hatchback), OII, Astra H, Stilo (combi), Fabia II, rok výroby od 2004, spíše 2005.

Ale to je jen vzhled, v motorizacích se už moc nevyznám, takže bych chtěl poradit, které z výše uvedených byste mi doporučili a hlavně v jaké motorizaci, popřípadě i jiné auto než uvedené modely pokud víte o lepším. (Ale byl bych rád kdyby to byl ten Focus :D )

Předem moc díky za odpovědi.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 17.01.2016 18:58, Focus a Astra jsou ok, Fábie určitě ne
Zdravím, Váš výběr je velmi rozumný, Focus i Astra jsou spolehlivé v benzínech, zkusil bych klidně i Golf V 1.6, který je z těchto auto nejlehčí na řízení a výhled je také nejlepší.
Focus II je i moje srdeční záležitost Volil bych určitě univerzální motor 1.6 74kw. Těm silnějším Ti-VCT se raději vyhněte, občas zlobí. U Focusu je výhodou, že je to jednoduché bytelné auto, s perfektním podvozkem, příjemným motorem. Řízení a řazení nejde tak lehce jak v Golfu ale jen o pár procent. Focus má jakéhosi ducha, který Vás vtáhne do jízdy Dal bych si jen pozor na hlučnost. Některým majitelům hučí opravdu už od novoty a nic na tom nezmění ani dodatečné odlučnění. Jednoduché řešení je, že si auto před koupí projeďte na dálnici a uvidíte, držím palec!

A teď Fábie II - měl jsem ji pár let, Jediný smysluplný motor je benzín 1.4 63kw. Podvozek není tak bytelný jako u Focusu, auto je opravdu malé, má velmi malý i rozvor i rozchod, takže na dálnici je to o neustálém korigování volantu, zejména pokud je vítr. Dále pak ceny tohoto auta jsou přestřelené a téměž 95% nemá ESP atd. Zkrátka vedle Focusu za stejnou cenu to auto nedává smysl. Rovněž spolehlivost Fábie vedle Focusu je podprůměrná a ještě se více krade...
reagovať
KarelB
počet príspevkov4
dátum registrácie17.01.2016
Nedela 17.01.2016 19:39, Kde koupit?
Moc děkuji za Vaši odpověď, jsem rád, že jste mi FF schválil. Dejme tomu, že značku, typ a motorizaci bych měl jasnou, co dále? Kde se podívat? Na internetu jsem projel stovky inzerátů a nabídek právě na Focuse, jeden hezčí než druhý, ale koupit raději z velkého prověřeného autobazaru (AAA, ESA apod.), z malého bazaru, či se radši poohlídnout po nějakém inzerátu individuálního prodejce (Bazos.cz. apod.)?

Nějaké obecné výhody a nevýhody od každého typu koupě znám, avšak osobní zkušenosti nemám absolutně žádné a rád bych slyšel názor někoho zkušenějšího.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov724
dátum registrácie13.04.2012
Nedela 17.01.2016 21:17, Ako nakupovat
Zacal by som asi tak, ze by som sa pozrel na forum fordov. Nemam s fordami skusenosti, ale na citroen c5 fore su ludia, co to auto dokazu opravit lepsie, ako v citroene a tiez ludia, co dobre auto vedia doviest. Tam sa popytat a urcite najdete minimalne niekoho, kto to pojde s vami obzriet. To je najlepsia varianta. Dalsia je kupit si to sam bez pomoci. V tom pripade si treba nastudovat, na co sa na tomto aute zamerat. Opat forum+nejake vseobecne rady. Pri hladani v inzeratoch by som sa zameral na sukromne osoby. Vyhod je hned niekolko. Ked toho cloveka stretnete, viete sa na hocico popytat, a tiez podla charakteru viete zistit, ako sa asi k auto spraval. Vacsinou vam da aj sezonne prezutie, popripade nejake diely. Tu je uz ale moznost kupit auto so skrytou vadou vyssia. No a prejdeme na bazar. Dostanete auto na najlacnejsich gumach, bez nejakych informacii o tom, ako jazdilo. Vedia ale niekedy vybavit potrebne papiere za vas a niekedy, aj ked len velmi malo, vam vedia dat aj zaruku. Volil by som asi tie vacsie autobazary. Myslim ale, ze za skusenie prvej moznosti nic nedate, a tych 20 eur za kontrolu vam moze usetrit velke investicie do buducnosti.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 17.01.2016 22:59, Kde koupit Focus :-)
Zdravím, šel bych po bazarech rovnou u dealerů Fordu. Určitě si tam něco vyhlídnete. Výběr je tak veliký, že dle mého Vám něco padne do oka, co má jasnou servisní historii. Vyžadujte určitě zkušební jízdu a vemte si sebou nějakého kamaráda, který nebude tak emočně angažovaný a řekne i svůj názor.... Dnes je normální chtít auto i zvednout a podívat se na něj vespod, dále jednejte i o slevě, chtějte do kupní smlouvy, že auto není bourané apod...
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 18.01.2016 08:08, RE: Kde koupit Focus :-)
BobanHTP napísal:
Zdravím, šel bych po bazarech rovnou u dealerů Fordu. Určitě si tam něco vyhlídnete. Výběr je tak veliký, že dle mého Vám něco padne do oka, co má jasnou servisní historii. Vyžadujte určitě zkušební jízdu a vemte si sebou nějakého kamaráda, který nebude tak emočně angažovaný a řekne i svůj názor.... Dnes je normální chtít auto i zvednout a podívat se na něj vespod, dále jednejte i o slevě, chtějte do kupní smlouvy, že auto není bourané apod...


S dealerem Fordu a záručním i pozáručním originál servisem mám tak tragické zkušenosti, že bych tazateli doporučil hledat spíše auta od soukromé osoby a servisovat ve slušném nezávislém servisu nebo ověřeného mechanika. A je dobré si připomenout, že cca rok zpátky právě Ford nechvalně proslul tím, že dealer prodával bourané auto jako "nebouraný prověřený" vůz. Při nákupu pozor na to, že focus (zejména kombík) patří k rozšířeným fleetovým vozům, která najedou klidně 80 tisíc km ročně - i na pohled pěkné auto tedy může mít řadu "neviditelných" komponent opotřebených/na výměnu.

Mně osobně by se více zamlouvala astra nebo i to stilo MW z konce výroby a zbytek peněz investovat do vstupního servisu, nových pneu apod. + si část odložit na opravy do budoucna (vč. kosmetických, neb u začátečníka lze čekat, že to nějaký šrám časem chytne).
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 18.01.2016 12:39, S Ford bazarem nemám špatné zkušenosti
Je to prodejce od prodejce... To samé co píšete jsem zažil u VW/Škoda AutoPlus. Fleetové auta se musí obejít s obloukem vždy. Výhodou auta z ČR je, že podle STK kontroly na webu (https://www.kontrolatachometru.cz/) si přibližně můžete udělat představu o ročním nájezdu a rovnou vyřadit ty 35tis.km /rok a více. Něco napoví i CEBIA. Jinak na STK kontrolách vám za pár stovek udělají prohlídku vozu, takže podvozek, brzdy apod. vám řádně otestují.
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Pondelok 18.01.2016 12:58, xxxx xxxx xxxxx
Pokud vim tak Auto Plus si auta proveruje celkem slusne, ale chyba se stat muze. To jo.
Byt zacatecnik asi se na Focus vyprdnu a koupim Toyotu Corollu z poslednich let vyroby. S 1,6 nebude problem a jezdi jen o malo hur nez Focus. A je jich mene, Focus ma kazdy jouda :D
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 18.01.2016 13:11, RE: S Ford bazarem nemám špatné zkušenosti
BobanHTP napísal:
Je to prodejce od prodejce... To samé co píšete jsem zažil u VW/Škoda AutoPlus. Fleetové auta se musí obejít s obloukem vždy. Výhodou auta z ČR je, že podle STK kontroly na webu (https://www.kontrolatachometru.cz/) si přibližně můžete udělat představu o ročním nájezdu a rovnou vyřadit ty 35tis.km /rok a více. Něco napoví i CEBIA. Jinak na STK kontrolách vám za pár stovek udělají prohlídku vozu, takže podvozek, brzdy apod. vám řádně otestují.


Auto jde na první STK po 4 letech, za tu dobu může být 1-2x stočené. Určitě je lepší mít možnost nahlédnout do servisní historie přímo v servisu, který auto servisoval - což je zase jednodušší u soukromé osoby. Bazar od prodejce je pořád bazar, z mé zkušenosti tam není žádná přidaná hodnota a i marže je klasická 20-40 tisíc nad výkupku. A naprosto nejhorší zkušenost, co jsem měl teď na podzim, byla s AutoPointem (taky dealerský bazar) - auto v otřesném stavu (inzerovaný stav "perfektní"), prodejce arogantní kretén.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 18.01.2016 16:25, Vše jde podvést
PetrT - to že Focus má každý Jouda nemění nic, že je to solidní auto
Giorgio - kolega nedávno koupil od soukromníka Alfu, kde vše sedělo, dokonce to prodával člen klubu Alfy, který často přispíva a výsledek? Perfetní zamaskovaní bouračka, obávám se, že pokud nemáte důvěru v nic, tak musíte koupit nové auto
reagovať
KarelB
počet príspevkov4
dátum registrácie17.01.2016
Pondelok 18.01.2016 17:45, Díky
Díky všem za vaše reakce.
Určitě nejprve zkusím ojeté auta přímo od Ford dealera a uvidím jak pořídím, ještě jednou díky za cenné rady.

Hezký den
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 18.01.2016 17:46, RE: Vše jde podvést
BobanHTP napísal:
PetrT - to že Focus má každý Jouda nemění nic, že je to solidní auto Giorgio - kolega nedávno koupil od soukromníka Alfu, kde vše sedělo, dokonce to prodával člen klubu Alfy, který často přispíva a výsledek? Perfetní zamaskovaní bouračka, obávám se, že pokud nemáte důvěru v nic, tak musíte koupit nové auto


V loňském roce jsem koupil 5 ojetých aut, z toho 2 pro potřeby manželky, 1 pro potřeby otce, 1 pro sebe jako fun car a 1 pro známé. 3 auta byla od soukromníků, 2 z bazaru. Opravdu nemám problém koupit ojeté auto (byť uznávám, že ano, "normální" auto jsem bral funglovku). A zmetek člověk se může najít všude. Na druhé straně je otázka, zda ten člověk o tom, že má auto po nehodě, vůbec věděl. Já třeba nemám strach koupit přiznanou bouračku, mě zajímá, co to za bouračku bylo a jak proběhla oprava.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 18.01.2016 17:49, RE: Díky
KarelB napísal:
Díky všem za vaše reakce. Určitě nejprve zkusím ojeté auta přímo od Ford dealera a uvidím jak pořídím, ještě jednou díky za cenné rady.Hezký den


To není správná cesta. Pokud nemáte důvěru v sebe a v to, že jste schopen poznat relativní kvalitu toho, co kupujete, zaplaťte si odborníka. Zde dříve publikoval Aleš Zich z Auto AZ Consulting. Zkuste využít nějakou takovou službu. Z případně uhádané slevy se vám to možná i několikanásobně vyplatí.
reagovať
KarelB
počet príspevkov4
dátum registrácie17.01.2016
Pondelok 18.01.2016 17:52, RE: Díky
Giorgio napísal:
KarelB napísal:
Díky všem za vaše reakce. Určitě nejprve zkusím ojeté auta přímo od Ford dealera a uvidím jak pořídím, ještě jednou díky za cenné rady.Hezký den
To není správná cesta. Pokud nemáte důvěru v sebe a v to, že jste schopen poznat relativní kvalitu toho, co kupujete, zaplaťte si odborníka. Zde dříve publikoval Aleš Zich z Auto AZ Consulting. Zkuste využít nějakou takovou službu. Z případně uhádané slevy se vám to možná i několikanásobně vyplatí.


Určitě si s sebou někoho vezmu, sám bych nikdy nešel, už jen kvůli tomu, že autům, co se po technické stránce týče, rozumím asi jako Rumcajs počítači.
Učitel, kterého jsem měl v autoškole nabízí právě takové možnosti konzultace jaké popisujete, takže si myslím, že se určitě na něčem dohodneme. Za tohle šetřit opravdu nehodlám.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 18.01.2016 18:05, RE: Díky
KarelB napísal:
Giorgio napísal:
KarelB napísal:
Díky všem za vaše reakce. Určitě nejprve zkusím ojeté auta přímo od Ford dealera a uvidím jak pořídím, ještě jednou díky za cenné rady.Hezký den
To není správná cesta. Pokud nemáte důvěru v sebe a v to, že jste schopen poznat relativní kvalitu toho, co kupujete, zaplaťte si odborníka. Zde dříve publikoval Aleš Zich z Auto AZ Consulting. Zkuste využít nějakou takovou službu. Z případně uhádané slevy se vám to možná i několikanásobně vyplatí.
Určitě si s sebou někoho vezmu, sám bych nikdy nešel, už jen kvůli tomu, že autům, co se po technické stránce týče, rozumím asi jako Rumcajs počítači. Učitel, kterého jsem měl v autoškole nabízí právě takové možnosti konzultace jaké popisujete, takže si myslím, že se určitě na něčem dohodneme. Za tohle šetřit opravdu nehodlám.


Specializované firmy obvykle jsou schopny vytipovat vhodné vozy napříč trhem, tzn. namísto obcházení dealerů a prohlížení jejich dvorků danému odborníkovi řekněte, co chcete koupit, ať nejdřív najde, co má vůbec smysl obcházet.

U větších bazarů mějte na paměti, že prodejce je jen zaměstnanec a nemá v tom vlastní peníze, tudíž má malou motivaci vám vyjít vstříc - o autě nic neví a má omezený prostor manévrování s cenou. U malého bazaru prodejce o autě nic neví (nebo ví a kolikrát říct nechce), má v tom vlastní peníze a vůli hýbat s cenou nulovou. Pouze soukromý prodejce na autě tratí téměř vždy (s výjimkou domácích mechaniků, co koupí vraždu, trochu ji polátají a pošlou dál, případně šmelinářů), o autě ví nejvíce, nebývá zkušený manipulátor (snáze poznáte lháře) a obvykle se auta za "rozumnou" cenu chce zbavit co nejdříve - racionální argumentací lze vyjednat adekvátní/příznivou cenu.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.