0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinné kombi do 200 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
Greywolf
počet príspevkov1
dátum registrácie04.04.2021
Pondelok 05.04.2021 00:07, Rodinné kombi do 200 tisíc
Ahoj,

vybírám pro mladou rodinu ojeté auto s rozpočtem kolem 200 tisíc Kč. Základní požadavky jsou tři - kombi, spolehlivost a pokud možno rozumná spotřeba. Předpoklad je, aby auto vydrželo co nejdéle, nejsem příznivcem jeho častých výměn.

Dosud jsem byl vlastníkem Fordů Focus (dvakrát mk2 1,6 74 kW a momentálně na doježdění mk2 2,0 TDCi 98 kW). Po kladné zkušenosti s těmito vozy a blízkým servisem se mi nechce od značky odcházet, nicméně zcela se tomu asi nebráním.

Pokukoval jsem mimo jiné po Fabii 1.2 TSI 81 kW, ale jsme zvyklí na větší prostor. Žena se také přiklání spíše k Focusu. Problém nastává u třetí modelové řady s motorizací - trápení s ecoboosty jsou plná fóra i servisy, atmosférickou 1,6 TI-VCT si nechávám jako krajní možnost. Pořád jsem nedokázal vyřešit zásadní otázku, zda jít či nejít do naftového motoru - např. 1.5/1.6 TDCi, samozřejmě při dodržení častější výměny oleje s proplachem, tankování prémiové nafty... Nejkratší trasa, kterou jedu jen párkrát za měsíc (na nákup), je 8 km. Proměnlivě 1-3x týdně do práce 17 km tam a 17 km zpět. Zbytek jsou různé výlety či návštěvy rodin (150, resp. 310 km v jednom směru). Ročně 15-25 tisíc km. Naftový motor mi vyhovuje osobně více. Napadlo mě eliminovat studené starty instalací nezávislého topení. Jaký názor na to máte vy?

Děkuji za všechny názory a věcnou diskuzi.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.