0
späť
 

diskuze k tématu: Nemám tušení, co vybrat :-(

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.05.2013 13:57, Nemám tušení, co vybrat :-(
Dobrý den, jezdíme v Renaultu Scenic, r.v.2000,1.6. 16V, najeto má 78000 km. Musím se tedy připojit k tomu, že je to velmi pohodlné auto a nemáme s ním ani žádné zásadní problémy. Brzdy, rozvody, jediné co zazlobilo bylo vstřikování (navzdory kvalitnímu benzínu, tohle fakt zlobí). Jinak běžná údržba. Myslím si, že to vždycky záleží kus od kusu. Na co člověk trefí. Mám známé, kterým nesmí přes práh dokonce Mercedes či BMW. Ale k dotazu - rádi bychom ho vyměnili za něco novějšího. Cena do 250 - 270 tis. Kč. Najezdíme tak 15 tis. ročně, takže benzín. Projeli jsme nový Focus, novou Merivu (ta mě velmi zklamala), ale pořád máme ten pocit, že jsou to horší auta než v čem jezdíme teď. S Focusem se mi tedy jelo výborně, ale cítím se tam jak sardinka. Docela často jezdíváme po vlastech českých i slovenských. Takže opravdu problém - co vybrat, aby to bylo pohodlné a zároveň spolehlivé? Stáří max. 3-4 roky. Občas jezdíme v autě 4 dospělí. Po čem by bylo nejlepší kouknout?
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 26.06.2013 23:00, Re:
Dobrý den. Pokud jste byla spokojena s jízdou ve Focusu, ale vadil Vám nedostatek místa, zkuste větší Mondeo. Nabídne rovněž perfektní jízdní vlastnosti a výborný zážitek z řízení, pro Váš roční nájezd doporučuji benzínový motor (všechny jsou velmi spolehlivé). Vnitřního prostoru je v Mondeu hodně, verze kombi má i obrovský zavazadelník. Myslím, že za peníze, které máte k nákupu automobilu k dispozici, by neměl být problém najít nějaký zachovalý vůz v dobrém stavu.
reagovať
hilda
počet príspevkov9
dátum registrácie31.03.2012
Štvrtok 27.06.2013 05:36, RE: Re:
Karel - TipCars.com napísal:
Dobrý den. Pokud jste byla spokojena s jízdou ve Focusu, ale vadil Vám nedostatek místa, zkuste větší Mondeo. Nabídne rovněž perfektní jízdní vlastnosti a výborný zážitek z řízení, pro Váš roční nájezd doporučuji benzínový motor (všechny jsou velmi spolehlivé). Vnitřního prostoru je v Mondeu hodně, verze kombi má i obrovský zavazadelník. Myslím, že za peníze, které máte k nákupu automobilu k dispozici, by neměl být problém najít nějaký zachovalý vůz v dobrém stavu.


Uvedenou odpověď bych doplnil o možnost koupě vozu Ford C-Max, který svými jízdními vlastnostmi, spolehlivostí a vnitřním prostorem rozhodně nezklame a je k dispozici s motorizací od 1,6 do 2,0.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 27.06.2013 13:13, větší možnosti
Abych měl přehled, zadal jsem si tyto požadavky: stáří od 2010 (když už novější, tak co nejnovější, ne?), palivo benzín, a cena 260 - 280 000 Kč (usmlouvat desítku dolů nebývá problém). A pokud Vám Focus přišel stísněný, ale nepotřebuje nic hogofogo, jen aby to dobře sloužilo, napadly mně tyto možnosti: Mitsubishi Lancer nebo Toyota Auris. Obecně jsou tato auta chválená. Obě potovala i na americký trh, takže by nemusely působit tak ponorkově jako Focus. Projeďte se a zvažte to. A když nic nevyberete, nevadí. Pojezděte ještě nějaký ten rok v Scéniku, trochu pošetřete a koupíte třeba roční Octavii 3, nebo nějaké Hjondéé.
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 27.06.2013 14:26, RE: větší možnosti
Paul napísal:
Abych měl přehled, zadal jsem si tyto požadavky: stáří od 2010 (když už novější, tak co nejnovější, ne?), palivo benzín, a cena 260 - 280 000 Kč (usmlouvat desítku dolů nebývá problém). A pokud Vám Focus přišel stísněný, ale nepotřebuje nic hogofogo, jen aby to dobře sloužilo, napadly mně tyto možnosti: Mitsubishi Lancer nebo Toyota Auris. Obecně jsou tato auta chválená. Obě potovala i na americký trh, takže by nemusely působit tak ponorkově jako Focus. Projeďte se a zvažte to. A když nic nevyberete, nevadí. Pojezděte ještě nějaký ten rok v Scéniku, trochu pošetřete a koupíte třeba roční Octavii 3, nebo nějaké Hjondéé.


Souhlasím s tím závěrem. Co je tomu Scéniku s tímto směšným nájezdem?
reagovať
stanikk
počet príspevkov61
dátum registrácie06.05.2013
Štvrtok 04.07.2013 11:41, Pokud Rencek slouží...
tak si ho nechte. Pokud nemusíte řešit image popř. velikost vozu, tak bych si daný automobil nechal. Bude tak nejspíše ochuzen o slova jako turbo, dvouhmota... atd.. a ušetříte si nejen peníze, ale hlavně nervy.
reagovať
A4
počet príspevkov134
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 30.08.2013 07:53, známí
V čem jezdí ti známí, kterým nesmí přes práh Mercedes ani BMW? V Maybachu? Nebo Veyronu?
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 30.08.2013 09:42, RE: větší možnosti
David V napísal:
Paul napísal:
Abych měl přehled, zadal jsem si tyto požadavky: stáří od 2010 (když už novější, tak co nejnovější, ne?), palivo benzín, a cena 260 - 280 000 Kč (usmlouvat desítku dolů nebývá problém). A pokud Vám Focus přišel stísněný, ale nepotřebuje nic hogofogo, jen aby to dobře sloužilo, napadly mně tyto možnosti: Mitsubishi Lancer nebo Toyota Auris. Obecně jsou tato auta chválená. Obě potovala i na americký trh, takže by nemusely působit tak ponorkově jako Focus. Projeďte se a zvažte to. A když nic nevyberete, nevadí. Pojezděte ještě nějaký ten rok v Scéniku, trochu pošetřete a koupíte třeba roční Octavii 3, nebo nějaké Hjondéé.
Souhlasím s tím závěrem. Co je tomu Scéniku s tímto směšným nájezdem?


Podle mě je za požadavkem na "nové auto" jen pocit, že jezdím ve "starém a chci novější".
Tazatelce bych poradil podívat se po současném scenicu s motorem 1,6 benzin 81kw (má 6°předodovku). Jinak se moc nedivím, že se ve focusu cítili stísněně. Po přesednutí z MPV tak působí každé "obyčejné" auto.
reagovať
Xyron
počet príspevkov4
dátum registrácie08.06.2012
Piatok 30.08.2013 19:53, A co zůstat u značky?
Jestli byla majitelka spokojena se starším Scénicem, tak proč prostě nekoupit nový? Scénic r.v. 2011 se do 270 000 vklidu vleze. A kdyby se současná generace Scénicu nelíbila, tak dalších možností je mnoho. Ford C-Max, Citroen C4 Picasso, Hyundai i30SW nebo třeba originální Nissan Cube.
reagovať
Kojot027
počet príspevkov111
dátum registrácie02.01.2011
Utorok 03.09.2013 15:38, RE: známí
A4 napísal:
V čem jezdí ti známí, kterým nesmí přes práh Mercedes ani BMW? V Maybachu? Nebo Veyronu?


Vůbec bych se tomu nedivil. Lidi jsou různí. Asi budeme mít společné známé. :o) David jezdí zásadně v Jaguaru XK i když je asi 6 let starý měnit ho nehodlá. BMW je pro něj naleštěná bída a MB není to co bývalo měl snad 4. Prostě němce ne. A když měnit bude tak jen zas za Jaguar. Chce specifický image atd.. A další kamarád vlastní jen Defíka.. (Landrover - Defender) Nic to nemá tak se to nemůže pokazit. Zatímco BMW a MB ma vše a to co se může rozbít se rozbije. takže co člověk to trochu jiný pohled na věc..
Jinak za nástupce scenika bych viděl u paní třeba novějšího Scenika nebo C4 picaso, když má pozitivní zkušenost s francouzkými auty.
reagovať
bitner
počet príspevkov216
dátum registrácie19.06.2012
Piatok 06.09.2013 09:11, Tise zavidim
Taky bych se chtel jednou dozit toho, ze budu mit fungujici auto, se kterym budu spokojen a k tomu 250-270 papiru na nove.
V takovem pripade bych asi sel do Roomstera Fresh 1,4 16V za 250 v novote.
Protoze nahradit neco, co funguje, ojetinou (je upne jedno, jak starou), mi pripada jako bud neuveritelne naivni pocin, nebo naproste silenstvi.
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Piatok 06.09.2013 10:11, RE: Tise zavidim
bitner napísal:
Taky bych se chtel jednou dozit toho, ze budu mit fungujici auto, se kterym budu spokojen a k tomu 250-270 papiru na nove.V takovem pripade bych asi sel do Roomstera Fresh 1,4 16V za 250 v novote.Protoze nahradit neco, co funguje, ojetinou (je upne jedno, jak starou), mi pripada jako bud neuveritelne naivni pocin, nebo naproste silenstvi.


Ano, pro to existuje také české přísloví.: "Pálí ho dobré bydlo".
A pro autora: z jalové krávy se tele mámí a ne mlátí. Takže je: Vymámit z jalové krávy tele.
reagovať
0007
počet príspevkov29
dátum registrácie31.07.2012
Piatok 06.09.2013 12:35, RE: Tise zavidim
bitner napísal:
Taky bych se chtel jednou dozit toho, ze budu mit fungujici auto, se kterym budu spokojen a k tomu 250-270 papiru na nove. V takovem pripade bych asi sel do Roomstera Fresh 1,4 16V za 250 v novote. Protoze nahradit neco, co funguje, ojetinou (je upne jedno, jak starou), mi pripada jako bud neuveritelne naivni pocin, nebo naproste silenstvi.


Tak si to sesumírujeme: nájezd 6000 km/rok (pokud auto bylo nové), auto spolehlivé, pohodlné, minimálně jeté.
Podle mě pořizovat si v této situaci ojetinu za 250 000 je šílenost. Dobře prachy jsou, pokud po tom tak toužím koupím si nové a mám klid.
Pokud to budu brát čistě z finančního hlediska - je koupě čehokoliv jiného nesmysl...
reagovať
gablenz
počet príspevkov137
dátum registrácie12.01.2009
Piatok 06.09.2013 22:39, 13 roku je málo
Ve třinácti letech je auto teprve dobře zajeté, nýty měkce povolené, ložiska na klikovce pěkně usazené, plechy teprv chytají ten správný tvar, který... abych tak řekl...., opouští nepřirozenost mu danou designérem a strojem a chytá ten správný přírodní tvar. Auto ve třinácti je dotvarované rukou přírody, takže by teoreticky mělo i jet lépe. Když zatáčíte často doleva, tak se mírně prohne karosérie doleva (to je vlastně primitivnější samonatáčecí funkce narozdíl třeba od starých japonců, kterým se otáčela zadní náprava - tzv chod kraba na parkovišti) a ve 13 letech bude ještě lépe zatáčet doleva. Znám to u svých aut. Já rád zatáčím doprava a moje auta vždycky krásně zatáčela doprava. To ale až tak v době, když jima bylo 17, 18 a více let. Nemluvě o cestě po dálnici. Auto hned z výroby je taková žížala. Ještě neví kam by chtělo jet. Svíji se na cestě jak žížala, které jste šlápli na hlavu. A když jezídte po dálnici dlouhodobě rovně, tak ono se v tom rovinném procesu celkově zablokuje, abych tak řekl technickou frazeologií ztuhne, komplet se to ztopoří po celé délce karoserie, a pořád bude chtít ten přímý směr a bude dobře jezdit rovně po dalších dvacet let. Prostě auto si je třeba vychovat... A to nejde po deseti letech. Čas ani objem ničím nenahradíš, jak říkal V.I. Lenin nebo někdo.
reagovať
bitner
počet príspevkov216
dátum registrácie19.06.2012
Piatok 06.09.2013 23:42, RE: 13 roku je málo
gablenz napísal:
Ve třinácti letech je auto teprve dobře zajeté, nýty měkce povolené, ložiska na klikovce pěkně usazené, plechy teprv chytají ten správný tvar, který... abych tak řekl...., opouští nepřirozenost mu danou designérem a strojem a chytá ten správný přírodní tvar. Auto ve třinácti je dotvarované rukou přírody, takže by teoreticky mělo i jet lépe. Když zatáčíte často doleva, tak se mírně prohne karosérie doleva (to je vlastně primitivnější samonatáčecí funkce narozdíl třeba od starých japonců, kterým se otáčela zadní náprava - tzv chod kraba na parkovišti) a ve 13 letech bude ještě lépe zatáčet doleva. Znám to u svých aut. Já rád zatáčím doprava a moje auta vždycky krásně zatáčela doprava. To ale až tak v době, když jima bylo 17, 18 a více let. Nemluvě o cestě po dálnici. Auto hned z výroby je taková žížala. Ještě neví kam by chtělo jet. Svíji se na cestě jak žížala, které jste šlápli na hlavu. A když jezídte po dálnici dlouhodobě rovně, tak ono se v tom rovinném procesu celkově zablokuje, abych tak řekl technickou frazeologií ztuhne, komplet se to ztopoří po celé délce karoserie, a pořád bude chtít ten přímý směr a bude dobře jezdit rovně po dalších dvacet let. Prostě auto si je třeba vychovat... A to nejde po deseti letech. Čas ani objem ničím nenahradíš, jak říkal V.I. Lenin nebo někdo.


Co takhle si misto grafomanske onanie precist puvodni dotaz a z toho pak vychazet?

reagovať
Sturma
počet príspevkov1
dátum registrácie16.09.2013
Pondelok 16.09.2013 13:47, Scenic 1,6
Stojím před naprosto stejnou otázkou, jen ten můj Scénic je z roku 1998 a má najeto 260000 km. Taky mám 1,6 ale osmiventil. Kdybych měl na něm najeto 78000 km, za nic na světe bych se ho nezbavoval. Je to skvělé a hlavně pohodlné, praktické auto a ikdyž tomu někteří nevěří, tak i spolehlivé. Dlouhodobou spotřebu mám 7,0 l. Takové auto již dneska nekoupím. Zvažoval jsem Caddy, ale WW nenabízí žádný dobrý motor. Ford C-max se mi líbí ze všech nejvíc, ale mám k Fordu averzi, jako zastánci koncernu vůči frantíkům. Nový Scénic mi moc nesedí, takže zatím bezkonkurenčně vyhrává Toyota Verso 1,8.
reagovať
padre1
počet príspevkov1
dátum registrácie10.10.2013
Štvrtok 10.10.2013 22:13, Scenic 1.6
Dobrý den, jestli jste ještě Vašeho Scenica neprodala, kontaktujte mě. O takový vůz bych měl zájem.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.