0
späť
 

diskuze k tématu: Ford, Mazda nebo Peugeot?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.11.2013 15:42, Ford, Mazda nebo Peugeot?
Dobrý den, vybírám ojeté auto r.v.cca 2005, naj. do 150km v ceně kolem 100 tisíc. Nejezdím nijak dlouhé vzdálenosti, většinou město, dálnice opravdu jen někdy, proto jsem z lákavé spotřeby nafty změnil rozhodnutí na benzínový motor, který je méně náročný na údržbu. Byl jsem proto pevně rozhodnutý pro Ford Focus II hatchback 1.6 74kW, na kterém mě opravdu hodně přitahují jeho opěvované jízdní vlastnosti, navíc jsem nenašel snad žádnou špatnou zkušenost od majitelů tohoto benzínového vozidla. Teď jsem se, ale dostal do fáze, kdy přehodnocuji svůj výběr a otevírám opět předchozí varianty. Láká mě i Mazda 3 1.6 v sedanu, které vypadá sportovně, ale tu jsem vyřadil kvůli údajně vyšší spotřebě, avšak názory se docela rozchází a teď mám pocit, že od benzínového Focusu není její spotřeba až tak rozdílná, navíc přestože mívá problémy s korozí bych od ní jako japonského vozidla čekal spolehlivost a minimální poruchovost. Dalším favoritem je Peugeot 407 také v sedanu nejspíš 1.8 nebo 2.0 také benzín.Tohle auto se mi vždycky moc líbilo, protože mě přitahoval jeho elegantní vzhled, ale trochu se bojím francouzských vozidel, navíc nevím jestli není až zbytečně velké, ale motory si uživatelé tohoto vozu docela pochvalovali nějakou častou závadu jsem nikde neobjevil. Pořád si ale myslím, že Focus je z těchto variant asi nejlepší volbou. Bylo by prosím možné nějak objektivně zhodnotit tyto 3 možnosti a doporučit mi, která by byla nejlepší? Děkuji
reagovať
xtrox
počet príspevkov233
dátum registrácie01.11.2012
Pondelok 25.11.2013 14:40, RE: Ford, Mazda nebo Peugeot?
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, vybírám ojeté auto r.v.cca 2005, naj. do 150km v ceně kolem 100 tisíc. Nejezdím nijak dlouhé vzdálenosti, většinou město, dálnice opravdu jen někdy, proto jsem z lákavé spotřeby nafty změnil rozhodnutí na benzínový motor, který je méně náročný na údržbu. Byl jsem proto pevně rozhodnutý pro Ford Focus II hatchback 1.6 74kW, na kterém mě opravdu hodně přitahují jeho opěvované jízdní vlastnosti, navíc jsem nenašel snad žádnou špatnou zkušenost od majitelů tohoto benzínového vozidla. Teď jsem se, ale dostal do fáze, kdy přehodnocuji svůj výběr a otevírám opět předchozí varianty. Láká mě i Mazda 3 1.6 v sedanu, které vypadá sportovně, ale tu jsem vyřadil kvůli údajně vyšší spotřebě, avšak názory se docela rozchází a teď mám pocit, že od benzínového Focusu není její spotřeba až tak rozdílná, navíc přestože mívá problémy s korozí bych od ní jako japonského vozidla čekal spolehlivost a minimální poruchovost. Dalším favoritem je Peugeot 407 také v sedanu nejspíš 1.8 nebo 2.0 také benzín.Tohle auto se mi vždycky moc líbilo, protože mě přitahoval jeho elegantní vzhled, ale trochu se bojím francouzských vozidel, navíc nevím jestli není až zbytečně velké, ale motory si uživatelé tohoto vozu docela pochvalovali nějakou častou závadu jsem nikde neobjevil. Pořád si ale myslím, že Focus je z těchto variant asi nejlepší volbou. Bylo by prosím možné nějak objektivně zhodnotit tyto 3 možnosti a doporučit mi, která by byla nejlepší? Děkuji


taková drobnost - 407 je o číslo větší než focus a díky tomu bude chroupat trochu víc. velikostně focusu je p307/308

jinak bych se francouze nebál, ač mi více vyhovují auta od lidového koncernu.
kromě naftové p406 jsem měl půl roku k dispozici p307 kombi (tuším 2003, 1,8 benzín 80 kw) a dalo se s ním za 6,5 - 8 litru podle toho, jak jsi pospíchal

edit: s focusem jsem nikdy nejel "od tankování k tankování", ale taky bych se nebál, mazda také není špatné auto, ale obecně se na japonce nedělá druhovýroba = dražší díly, dražší pojistky
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 17:36, re:
Dobrý den. Jako první bych z vozů z výběru odstranil Peugeot 407. Ne proto, že by byl nějak špatný, ale je to vůz o třídu výše než Focus nebo Mazda 3, proto jej s nimi nelze příliš porovnávat. Co se týk á Mazdy 3, o její spolehlivost se nemusíte bát, koroze se jí ale nevyhýbá. Focus je prakticky sázkou na jistotu, řízení je skutečně výborné a neobjevují se u něj žádné vážné problémy.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.