0
späť
 

diskuze k tématu: Ford Focus - auto se náhodně klepe, houpe

kategórie zaradenia témy: poradna
Joffrey
počet príspevkov5
dátum registrácie14.09.2014
Štvrtok 28.10.2021 16:47, Ford Focus - auto se náhodně klepe, houpe
Zdravím,
při rychlosti od cca 10km/h se auto začne houpat ze strany na stranu a to jakože fat dost. Ale jen někdy. To platí až do rychlosti kolem 50km/h a pak se to začne zklidňovat a spíš vibruje než že by se houpalo. Při rychlosti 90 auto a volant vibruje ale není to tak hrozné. Pak kolem 100km/h vibrace zase zesílí, kolem 120 už nevíš jestli se klepeš strachy nebo se klepeš současně s autem a kolem 140 se to zase zklidní.

No nic řekl jsem si že vyměním kola. Protože mi vepředu taky něco mlátilo, koukl jsem na stabilizačky. Spodní kloub na levé stabilizačce je KO, horní OK. Na pravé straně oba klouby OK. Stabilizačky jsem měnil před 7000 km. Může to mít nějakou souvislost??

Tak to jdu projet s jinýma kolama a voila paráda už to nedělá, zaradoval jsem se. No ale radost netrvala dlouho. Vyjedu ze Slovenska, celkem ok, najedu na dálnici a je to tu zase. Musel jsem jet furt 140 protože ve 120 už celkem strach. No nic dojel jsem domů a říkám kámošovi co trochu dělá do aut, ať to jdeme projet. Ale ať jezdíme jak jezdíme žádné klepání a vibrace. Prostě nic.

Teď jsem byl v lese - cestou tam nic a cestou zpět a už to ta svině dělá zase. Zkrátka někdy to dělá někdy ne.

Napadlo mě jestli to nejsou poloosy ale to by přece dělalo furt a ne jen někdy. Nebo?

Věděl by někdo čím to může být??


Díky
reagovať
Joffrey
počet príspevkov5
dátum registrácie14.09.2014
Piatok 12.11.2021 09:48, RE: Ford Focus - auto se náhodně klepe, houpe
Nikdo nic?

Volal jsem na STK jestli by to roztočili na válcích a mrkli na to, ale válce to prý točí jen 5km/h a že stejně asi nic neuvidí. Tyhle závady se prý dost blbě hledají...

Tak nevím. Čím začít?
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.