0
späť
 

diskuze k tématu: Dotaz o radu při výběru vozu

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 04.01.2015 20:38, Dotaz o radu při výběru vozu
Dobrý den
CHtěl bych si koupit ojeté auto, nejraději MPV nebo SUV střední třídy 5 až 6 let staré v rozmezí 180 až 220 tisíc. Oba s manželkou máme zdravotní potíže a proto
bych chtěl auto s vyšším sezením a nastupováním. Mám rád větší a prostornější auta. Auto používám deně do práce, na výlety s vnoučaty, nákupy a dovolenou - ročně cca 10 - 15 tisíc kilometrů. Zajímal by mě i Váš názor na výběr motoru - benzín , nafta (vzhledem k často diskutovaným filtrům pevných částic) minimálně 80 kw.
Přemýšlím o : Peugeot 3008, Nissan Quashqai, Ford C Max, Škoda Yeti, Ranault Scénic. Upřeďňostnuji pohodlí a přijatelné provozní náklady přes vzhledem vozidla.
Za vaší vyčerpávající odpověď předem děkuji
S pozdravem Miroslav
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Pondelok 05.01.2015 11:36, RE: Dotaz o radu při výběru vozu
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý denCHtěl bych si koupit ojeté auto, nejraději MPV nebo SUV střední třídy 5 až 6 let staré v rozmezí 180 až 220 tisíc. Oba s manželkou máme zdravotní potíže a protobych chtěl auto s vyšším sezením a nastupováním. Mám rád větší a prostornější auta. Auto používám deně do práce, na výlety s vnoučaty, nákupy a dovolenou - ročně cca 10 - 15 tisíc kilometrů. Zajímal by mě i Váš názor na výběr motoru - benzín , nafta (vzhledem k často diskutovaným filtrům pevných částic) minimálně 80 kw.Přemýšlím o : Peugeot 3008, Nissan Quashqai, Ford C Max, Škoda Yeti, Ranault Scénic. Upřeďňostnuji pohodlí a přijatelné provozní náklady přes vzhledem vozidla. Za vaší vyčerpávající odpověď předem děkujiS pozdravem Miroslav


Ze jmenovaných bude mít nejlepší poměr vlastností - cena/stav/spolehlivost - C max s 1,6 benzínem. Při vašem nájezdu nad dieselem ani nepřemýšlejte. Těch 80 KW bych bral s rezervou. Pokud nepůjde o přeplňovaný motor, bude výkon dosažitelný jen v omezených vysokých otáčkách, na úkor točivého momentu v nízkých, který je pro běžnou jízdu stejně potřebnější (typicky to tak mají korejci). Ještě bych zmínil Škodu Roomster s 1,6 benzínem - jede velmi slušně a má (ještě spolehlivý) pohon rozvodů řetězem.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 06.01.2015 23:25, RE:
Dobrý den. Z vozů z výběru doporučuji Ford C-Max, je velmi spolehlivý a měla by to být dobrá koupě. Pokud ročně nenajedete více než 25-30 tis. km, doporučuji vybírat mezi vozy s benzínovým motorem, ideálně s dvoulitrem, šestnáctistovka je vhodné spíše pro klidnější řidiče. Spíše než na ujeté kilometry hleďte na aktuální technický stav, ten je u ojetiny nejdůležitější. Ford má také jedny z nejnižších cen náhradních dílů a servisních prací.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.