0
späť
 

diskuze k tématu: financovani vozu (leasing, operak apod)

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní
tomnacestach
počet príspevkov2
dátum registrácie27.04.2019
Sobota 27.04.2019 17:39, financovani vozu (leasing, operak apod)
Ahoj,

mel jsem nehodu (=totalni skoda) a prisel jsem o auto. Vzhledem ke stari vozidla, mi bude vyplaceno necelych 50tis kc. Kvuli dojezdum do zamestnani, rodine, psovi atd uvazujeme o necem vetsim (nejake SUV do 1 milionu).

Ma otazka smeruje k financovani vozidla. Jsme schopni zaplatit cca 300tis (bez toho, anizbychom si vycerpali veskere financni zasoby) jako akontaci a castku 700tis bychom si radi pujcili a auto financovali formou leasingu (druha varianta je jeste operativni leasing, kteremu jsme take otevreni).

Problem je ten, ze vzhledem ke sve minulosti jsem veden jako dluznik v registrech a byla na me v nedaleke dobe uvalena exekuce (sice slo o castku v radech tisicu ale byla). Vse mam jiz splaceno, stabilni prijem mam pres 10 let, posledni rok cca 130tis/mesicne (podotykam, ze jsem OSVC, ne zamestnanec). Pritelkyne na leasing jiz zrejme nedostahne vzhledem k hypotece, kterou ma na byt. Z meho mesicniho prijmu by nebyl problem splacet castku do 18tis/mesicne (stale pote budeme mit dostatecnou rezervu na pripadne pokryti pracovniho vypadku apod).

Existuje i pro takoveto lidi, kteri jsou vedeni v registrech jako dluznici, moznost financovani vozidla? Nebo jsme na "black listu" a tudiz bych mel uvazovat jen o koupi ojetiny do te cenovky 300tis?

Dekuji za tipy a nazory.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Sobota 27.04.2019 18:08, RE: financovani vozu (leasing, operak apod)
citácia:
reakce na: tomnacestach, 27.04.2019 17:39 (Ahoj,mel jsem nehodu (=totalni ...)


Tohle bude nejjednodušší zjistit přímo na leasingovce. Myslím, že bude stačit jeden dva telefonáty a hotovo.
Pokud auto používáš k práci a máš nějaký větší nájezd, může dávat smysl operativní leasing - pokud se nepletu, tak se v posledním roce měnily podmínky a jsou méně příznivé.
Pokud jezdíš míň (cca do 15-20tkm ročně), doporučil bych asi spíš osobní vlastnictví. Pokud nepotřebuješ vyloženě velké auto, zvaž možnost nového auta do cca půl milionu kč. Výběr je velký, otázka financování bude snažší a můžeš v klidu šetřit na větší auto. Během té doby může dojít k výmazu a budeš mít výběr a financování snažší.
Pokud budeš auto poctivě servisovat a slušně se k němu chovat, tak po následném odpordeji po 3-5 letech to vyjde přinejhorším stejně jako operák...
reagovať
tomnacestach
počet príspevkov2
dátum registrácie27.04.2019
Sobota 27.04.2019 19:05, RE: RE: financovani vozu (leasing, operak apod)
citácia:
reakce na: KoobaS, 27.04.2019 18:08 (Tohle bude nejjednodušší zjist ...)


diky za odpoved, do leasingovek budu samozrejme volat, ale je vikend, snazim se ziskat nejake informace predem... rocni najezd se pohybuje okolo 20tis/rok. Samozrejme se nabizi varianta koupit neco okolo 70tis na dobu jednoho roku, nez se me financni score v registrech "procisti", ale je to stale takove to "docasne" reseni a kocarek a psa do takove fabie nacpeme velmi tezce.. uvidim.. pripadne pockat 3 mesice, nasetrit do castky 500tis a uvidime jestli s leasingovkama bude rec kdyz se slozi jistina 50% hodnoty vozu, preci jen, to by pro ne mohl byt faktor toho, ze finance mame... kazdopadne dekuji za reakci!
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 29.04.2019 14:07, RE: RE: RE: financovani vozu (leasing, operak apod)
citácia:
reakce na: tomnacestach, 27.04.2019 19:05 (diky za odpoved, do leasingove ...)


Do nějakých 70-100 tisíc se dá najít například Mégane 2. generace v kombíku, nebo Peugeot 407. To jsou o dost větší auta než kombíková fabie a rok se v nich přečkat dá bez problémů.

Jinak potom dopiš jak jsi dopadl, dost mě zajímá jak na tohle hledí leasingovky...
reagovať
petrk
počet príspevkov66
dátum registrácie21.04.2018
Pondelok 29.04.2019 19:02, RE: RE: RE: financovani vozu (leasing, operak apod)
Pokud jde o bankovní registr úvěrů, tak v tomto lze vymazat problémový závazek až po 4 letech od kompletního doplacení tohoto závazku. Jak a podle čeho lustrují své klienty leasingovky ... to bohužel nevím. Jen si nejsem jistý tím, že by to jeden rok spravil ... to lepší score.
reagovať
Jerry1122
počet príspevkov124
dátum registrácie16.02.2018
Streda 01.05.2019 11:43, RE: financovani vozu (leasing, operak apod)
citácia:
reakce na: tomnacestach, 27.04.2019 17:39 (Ahoj,mel jsem nehodu (=totalni ...)


A jsi jako osvč vedený jako fyzická osoba nebo máš firmu a jsi osoba právnická? V druhém případě si myslim že by neměl bylt problém to vzít na firmu a ještě ušetříš dph.
Já takhle kupoval auto za 750 tisíc, ale vzal jsem si normálně v bance uvěr a koupil auto jakoby za hotové a jsem hned majitelem auta já spíš než auto na leasing( ušetřim tak ročně 15 tisíc na pojištění který jsem si sehnal sám než co by mi tam nacpala leasingovka a přitom krytí stejné).
V tvém nájezdu by se asi vyplatil i ten operák. Tam je ale zkušennost známého kdy po dvou letech auto vracel, chtěli po něm doplatit cca 80 tisíc ještě, protože jedno kolo bylo lehce škráblé a oni tedy musí koupit celou novou sadu a samozřejmě mu naúčtovali i běžné opotřebení laku.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.