0
späť
 

diskuze k tématu: Vybíráte auto podle značky, barvy nebo reklamy?

kategórie zaradenia témy: italská vozidla, italská vozidla, německá vozidla, německá vozidla
kralici79
počet príspevkov43
dátum registrácie16.01.2013
Streda 27.11.2013 13:05, Poučné.
Vlastníme vozy dvou značek. O mém Fordu jsem se tedy něco pěkného dozvěděl, ale přítelkyně vlastní Renaulta a o tom žádná zmíňka není. Přitom si myslím, že zrovna jeho logo je poněkud kontroverzní.
reagovať
kralici79
počet príspevkov43
dátum registrácie16.01.2013
Streda 27.11.2013 13:21, Výběr vozu?
Ohledně kritérií pro výběr vozu. Dost jsem se rozmýšlel o koupi vozu od značky Škoda, protože si myslím že vyrábí slušná auta. Odradili mě ale vyloženě maličkosti:

1) Dát zapalovač vedle páky ruční brzdy, abych tahal nabíječku na telefon (při používání navigace) přes půl vozu a ještě se mi motala do řazení nebyl dobrý počin.

2) Mé věčné dilema se schodkem v zavazadelníku při sklopených sedačkách (prostě mi to vadí)

3) Tvrdé polstrování dveří ( při delším cestování si často odkládám ruku na místo k tomu určené a ve firemní Fabii už sem zažil i nepříjemný otlak)

4) A výbava ( u Fabie kombi je rarita narazit na digiklimu, nebo palubní počítač. a to jsem koukal po 1,4 16V, což je vrcholná benzínová motorizace)
reagovať
rojack
počet príspevkov145
dátum registrácie06.01.2009
Streda 27.11.2013 14:42, RE: Výběr vozu?
kralici79 napísal:
Ohledně kritérií pro výběr vozu. Dost jsem se rozmýšlel o koupi vozu od značky Škoda, protože si myslím že vyrábí slušná auta. Odradili mě ale vyloženě maličkosti: 1) Dát zapalovač vedle páky ruční brzdy, abych tahal nabíječku na telefon (při používání navigace) přes půl vozu a ještě se mi motala do řazení nebyl dobrý počin. 2) Mé věčné dilema se schodkem v zavazadelníku při sklopených sedačkách (prostě mi to vadí) 3) Tvrdé polstrování dveří ( při delším cestování si často odkládám ruku na místo k tomu určené a ve firemní Fabii už sem zažil i nepříjemný otlak) 4) A výbava ( u Fabie kombi je rarita narazit na digiklimu, nebo palubní počítač. a to jsem koukal po 1,4 16V, což je vrcholná benzínová motorizace)


Fabii jsem neměl, budu psát o Octavii, ale vaše hodnocení stejně zní jakoby pro všechny Škody...... :
Zapalovač mám vedle ruční brzdy - a kde byste ho chtěl mít? Mimochodem, druhou zásuvku mám v kufru. Zapojit telefon a navigaci současně jsem nikdy nepotřeboval, ale ani nevím o autě, které by mělo v dosahu řidiče dvě zásuvky. Polstrování na dveřním madlu, kam si také s oblibou dávám loket, je celkem měkké. Otlaky tedy nemám. Mimochodem, na pravou ruku mám také opěrku s měkkým polstrováním. Digiklimu mám a to dvouzónovou (u Fabie kombi asi není, ale to fakt není auto). Schodek v kufru při sklopených sedačkách sice je, ale skříně nepřevážím každý den, takže občas to skousnu. Tolik ke Škodě.
reagovať
Ma007
počet príspevkov193
dátum registrácie26.11.2013
Streda 27.11.2013 15:01, RE: Výběr vozu?
rojack napísal:
kralici79 napísal:
Ohledně kritérií pro výběr vozu. Dost jsem se rozmýšlel o koupi vozu od značky Škoda, protože si myslím že vyrábí slušná auta. Odradili mě ale vyloženě maličkosti: 1) Dát zapalovač vedle páky ruční brzdy, abych tahal nabíječku na telefon (při používání navigace) přes půl vozu a ještě se mi motala do řazení nebyl dobrý počin. 2) Mé věčné dilema se schodkem v zavazadelníku při sklopených sedačkách (prostě mi to vadí) 3) Tvrdé polstrování dveří ( při delším cestování si často odkládám ruku na místo k tomu určené a ve firemní Fabii už sem zažil i nepříjemný otlak) 4) A výbava ( u Fabie kombi je rarita narazit na digiklimu, nebo palubní počítač. a to jsem koukal po 1,4 16V, což je vrcholná benzínová motorizace)
Fabii jsem neměl, budu psát o Octavii, ale vaše hodnocení stejně zní jakoby pro všechny Škody...... :Zapalovač mám vedle ruční brzdy - a kde byste ho chtěl mít? Mimochodem, druhou zásuvku mám v kufru. Zapojit telefon a navigaci současně jsem nikdy nepotřeboval, ale ani nevím o autě, které by mělo v dosahu řidiče dvě zásuvky. Polstrování na dveřním madlu, kam si také s oblibou dávám loket, je celkem měkké. Otlaky tedy nemám. Mimochodem, na pravou ruku mám také opěrku s měkkým polstrováním. Digiklimu mám a to dvouzónovou (u Fabie kombi asi není, ale to fakt není auto). Schodek v kufru při sklopených sedačkách sice je, ale skříně nepřevážím každý den, takže občas to skousnu. Tolik ke Škodě.


k tej zásuvke ma napadá P407. Jedna je vpredu pri radičke a druhá medzi prednými sedadlami pri nohách zadných cestujúcich. Ako strčiť niečo dozadu počas jazdy šofér nezvládne, ale keď už tam nabíjačka je tak kábel v pohode dosiahne do lakťovky na telefón. Rovnako dobre je vo 207SW zvládnuté sklápanie zadných sedačiek (bez vyklápania sedáku) čím sa vytvorí naozaj ROVNÁ podlaha a stačí len zasunúť opierky hlavy (nie je to šikmina ako vo FII, ibize, pole,... kde treba navyše ešte ai tie hlavové opierky demontovať a potom rozmýšľať kam s nimi)

Čo mi obecne pri škodovkách vadí je tá plastová bublina pod volantom pri spínacej skrivke. Vo FII i OII som si tam neustále pri nastupovaní / vystupovaní búchal pravé koleno. Ďalej vo FII ten posed ako na barovej stoličke som tiež nemohol prekusnúť.

No a čo sa týka mojich preferencii tak postupne:
- spoľahlivosť (niekedy na to treba vešteckú guľu pri fungl novom aute)
- technické riešenia, ktoré majú vplyv na jazdu (lichobečník, multilink,...) obecne ako sa správa auto na ceste, pocit z jazdy,...
- pocit z interiéru (nemám na mysli nutnosť makčených plastov na palubovke), praktickosť, jednoduchosť pri používaní (spomínané sklápanie sedačiek)
- dizajn (može to byť super kára, len sa mi musí aspoň trochu páčiť, taký PT Cruiser, alebo pontiak Aztek by som v garáži nezniesol)
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Streda 27.11.2013 15:14, RE: Výběr vozu?
kralici79 napísal:
Ohledně kritérií pro výběr vozu. Dost jsem se rozmýšlel o koupi vozu od značky Škoda, protože si myslím že vyrábí slušná auta. Odradili mě ale vyloženě maličkosti: 1) Dát zapalovač vedle páky ruční brzdy, abych tahal nabíječku na telefon (při používání navigace) přes půl vozu a ještě se mi motala do řazení nebyl dobrý počin. 2) Mé věčné dilema se schodkem v zavazadelníku při sklopených sedačkách (prostě mi to vadí) 3) Tvrdé polstrování dveří ( při delším cestování si často odkládám ruku na místo k tomu určené a ve firemní Fabii už sem zažil i nepříjemný otlak) 4) A výbava ( u Fabie kombi je rarita narazit na digiklimu, nebo palubní počítač. a to jsem koukal po 1,4 16V, což je vrcholná benzínová motorizace)


vrcholný benzín do Fábky byl dvoulitr viděl jsem kdysi jednu za 850.000,-
reagovať
rojack
počet príspevkov145
dátum registrácie06.01.2009
Streda 27.11.2013 18:53, RE: Výběr vozu?
tomaskrtek napísal:
kralici79 napísal:
Ohledně kritérií pro výběr vozu. Dost jsem se rozmýšlel o koupi vozu od značky Škoda, protože si myslím že vyrábí slušná auta. Odradili mě ale vyloženě maličkosti: 1) Dát zapalovač vedle páky ruční brzdy, abych tahal nabíječku na telefon (při používání navigace) přes půl vozu a ještě se mi motala do řazení nebyl dobrý počin. 2) Mé věčné dilema se schodkem v zavazadelníku při sklopených sedačkách (prostě mi to vadí) 3) Tvrdé polstrování dveří ( při delším cestování si často odkládám ruku na místo k tomu určené a ve firemní Fabii už sem zažil i nepříjemný otlak) 4) A výbava ( u Fabie kombi je rarita narazit na digiklimu, nebo palubní počítač. a to jsem koukal po 1,4 16V, což je vrcholná benzínová motorizace)
vrcholný benzín do Fábky byl dvoulitr viděl jsem kdysi jednu za 850.000,-


Kurňa tu bych chtěl, vystavil bych ju na parkovišti i s tou cenovkou za oknem.
reagovať
kralici79
počet príspevkov43
dátum registrácie16.01.2013
Streda 27.11.2013 18:59, Upřesnění
Vycházím z toho co mi vadilo, když jsem se rozhodoval koupit ojetinu.
Zapalovač má většina aut na středovém tunelu před řadící pákou. Používám navigaci v chytrém telefonu, ten musí být připojen do zásuvky jinak vycucne baterii poměrně rychle. Nejsem závodník ani prostorově náročný, tak mi nevadí menší auto jako je Fabie, jenom občas potřebuju něco odvézt. To vyřadilo krátkou Fabii. Octávie mi nikdy nesedla jízdním projevem a ojeta O1 je v našich podmínkách děsivá loterie. Pravda je že vrcholný benzín byl u Fabia1 2.0litru, ale ani u ní automatickou klimu nenajdete. A to mně také trochu mrzelo.

Konkrétně mluvím o 100koňové Fabii 1.4 16V kombi,která byla v mém hledáčku společně s Mazdou 323 a Fordem Focus. Dojíždím do práce denně 5km a většinou jezdím sám, nebo ve dvou.

Předtím jsem vlastnil AUDI A6 2.5TDI C4. Byla už stará (1997) a jak jsem psal už zdaleka nenajezdím ani třetinu toho co dřív. Takže jsem se rozhodl pro menší benzínový vůz. Ta zásuvka mě trápila i v Audi,takže jsem věděl jak to umí být otravné.



Co mám říkat. Vyhrál Focus. S obyčejnou šestnáctistovkou velmi pěkná výbava, hezké měkké materiály v interiéru, komunikativní řízení a vedení v zatáčkách jaké prostě v oktavii nezažijete a slušný výběr solidních ojetin s ověřitelnou historií po prvním majiteli.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 28.11.2013 12:41, Klima ve Fabii a výběr auta
Do fabie se full automat klima nedodávala, ale běžně se vyskytuje Climatik - poloautomat. Osobně ji považuji za nejlepší řešení. Klimu totiž používám jen když je to nutné, nemám rád když jede pořád, takže mi stačí i obyč. manuál. U poloautomatu se mi ale líbí, že si nastavím přesnou teplotu a když chci, tak ji zapnu. U automatické mi občas vadí, že zapíná kompresor, i když to není třeba.

Jinak podle čeho vybírám auta:

1. vyberu si kategorii kterou potřebuji
2. udělám si přehled kdo takové auto vyrábí (pokud možno značky které preferuji)
3. seženu si informace, hlavně o technice a spolehlivosti, projedu se v něm
4. které auto mně víc osloví, to koupím
5. vyžaduji přidanou hodnotu (ne zbytečnosti ve výbavě) - t.j. dobrý pocit z auta, těžko vyjádřitelný (nesmí to být jen spotřební stroj) na který si po prodeji už ani nevzpomenu
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.