0
späť
 

diskuze k tématu: Stilo pro mladý pár?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, italská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 31.07.2013 15:21, Stilo pro mladý pár?
Dobrý den, hledáme auto pro mladý pár. Líbí se nám Fiat Stilo a uvažujeme nad benzínovými motory 1.4 nebo 1.6. Já jsem zvyklý jezdit s naftou, ale vzhledem k nájezdu a obavám z udržby je lépe se ji vyhnout že? Co se týká nájezdu, ten nebude velký. Spíše to bude na ježdění do města a víkendově mimo město. Nedokáži to odhadnout, ale nějaké velké nájezdy neplánujeme. Nemyslím si že najedeme víc jak 15tis ročně.
Máme připraveno 100tis, ale cheme utratit 70 a za zbytek provést nezbytné opravy nebo si peníze nechat jako rezervu. Nezáleží nám jestli to bude kombi nebo hatchback. Doporučíte nám Stilo? Případně nějaké jiné auto?

Děkuji
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Streda 31.07.2013 21:13, RE: Stilo pro mladý pár?
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, hledáme auto pro mladý pár. Líbí se nám Fiat Stilo a uvažujeme nad benzínovými motory 1.4 nebo 1.6. Já jsem zvyklý jezdit s naftou, ale vzhledem k nájezdu a obavám z udržby je lépe se ji vyhnout že? Co se týká nájezdu, ten nebude velký. Spíše to bude na ježdění do města a víkendově mimo město. Nedokáži to odhadnout, ale nějaké velké nájezdy neplánujeme. Nemyslím si že najedeme víc jak 15tis ročně. Máme připraveno 100tis, ale cheme utratit 70 a za zbytek provést nezbytné opravy nebo si peníze nechat jako rezervu. Nezáleží nám jestli to bude kombi nebo hatchback. Doporučíte nám Stilo? Případně nějaké jiné auto? Děkuji


1.4 16 V 70 kw je pro Stilo nejlepší motor .Výkonově na auto překvapivě dobře stačí.Při klidné jízdě spotřeba pod 7 l.Kromě výměny rozvodového řemene žádné problémy. 1.6 16 V 76 kw se nechá doporučit do roku 2005 , verze 77 kw má sice papírově 1 kw navíc ,ale v praxi je ospalejší a žíznivější a hrozí jí např. zanesený ventil ERG.Rozhodně se vyhněte 1.8 16 V 98 kw.
reagovať
Zvirak
počet príspevkov459
dátum registrácie09.09.2012
Streda 31.07.2013 23:34, RE: Stilo pro mladý pár?
Fanda napísal:
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, hledáme auto pro mladý pár. Líbí se nám Fiat Stilo a uvažujeme nad benzínovými motory 1.4 nebo 1.6. Já jsem zvyklý jezdit s naftou, ale vzhledem k nájezdu a obavám z udržby je lépe se ji vyhnout že? Co se týká nájezdu, ten nebude velký. Spíše to bude na ježdění do města a víkendově mimo město. Nedokáži to odhadnout, ale nějaké velké nájezdy neplánujeme. Nemyslím si že najedeme víc jak 15tis ročně. Máme připraveno 100tis, ale cheme utratit 70 a za zbytek provést nezbytné opravy nebo si peníze nechat jako rezervu. Nezáleží nám jestli to bude kombi nebo hatchback. Doporučíte nám Stilo? Případně nějaké jiné auto? Děkuji
1.4 16 V 70 kw je pro Stilo nejlepší motor .Výkonově na auto překvapivě dobře stačí.Při klidné jízdě spotřeba pod 7 l.Kromě výměny rozvodového řemene žádné problémy. 1.6 16 V 76 kw se nechá doporučit do roku 2005 , verze 77 kw má sice papírově 1 kw navíc ,ale v praxi je ospalejší a žíznivější a hrozí jí např. zanesený ventil ERG.Rozhodně se vyhněte 1.8 16 V 98 kw.


Rozhodně se vyhnout se 1.8 ??? Máte pro to tvrzení nějaký důvod/zkušenost? nebo je to jen jedna paní povídala?
Vysoká spotřeba? kombi spotřeba 7,0 - 7,5 (30% dálnice + 70% mesto) mi nepřijde vysoká..
Mimo město se s klidnou nohou dá spotřeba stlacit až k 6 L.

Právě díky vyšší váze (vzhledem k ostatním modelům fiat) bych doporučil benzin 1.8 nebo JTD.


reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Štvrtok 01.08.2013 10:31, RE: Stilo pro mladý pár?
Zvirak napísal:
Fanda napísal:
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, hledáme auto pro mladý pár. Líbí se nám Fiat Stilo a uvažujeme nad benzínovými motory 1.4 nebo 1.6. Já jsem zvyklý jezdit s naftou, ale vzhledem k nájezdu a obavám z udržby je lépe se ji vyhnout že? Co se týká nájezdu, ten nebude velký. Spíše to bude na ježdění do města a víkendově mimo město. Nedokáži to odhadnout, ale nějaké velké nájezdy neplánujeme. Nemyslím si že najedeme víc jak 15tis ročně. Máme připraveno 100tis, ale cheme utratit 70 a za zbytek provést nezbytné opravy nebo si peníze nechat jako rezervu. Nezáleží nám jestli to bude kombi nebo hatchback. Doporučíte nám Stilo? Případně nějaké jiné auto? Děkuji
1.4 16 V 70 kw je pro Stilo nejlepší motor .Výkonově na auto překvapivě dobře stačí.Při klidné jízdě spotřeba pod 7 l.Kromě výměny rozvodového řemene žádné problémy. 1.6 16 V 76 kw se nechá doporučit do roku 2005 , verze 77 kw má sice papírově 1 kw navíc ,ale v praxi je ospalejší a žíznivější a hrozí jí např. zanesený ventil ERG.Rozhodně se vyhněte 1.8 16 V 98 kw.
Rozhodně se vyhnout se 1.8 ??? Máte pro to tvrzení nějaký důvod/zkušenost? nebo je to jen jedna paní povídala?Vysoká spotřeba? kombi spotřeba 7,0 - 7,5 (30% dálnice + 70% mesto) mi nepřijde vysoká..Mimo město se s klidnou nohou dá spotřeba stlacit až k 6 L.Právě díky vyšší váze (vzhledem k ostatním modelům fiat) bych doporučil benzin 1.8 nebo JTD.


V časopise AutoTip vždy rozeberou nějakou ojetinu včetně všech motorů.Motor 1,.8 16 V 98 kw 5mt je zde hodnocen jako nejhorší možný motor pro dané auto.Cituji referenci daného motoru.Zdánlivé optimum,ve skutečnosti hazard.Jediný opravdu rizikový motor,hrozí nejdřív hlučným,posléze nefunkčním variabilním časováním ventilů,případně i sníženou kompresí a hrozbou zadření.Brát jen s perfektně doloženým pečlivým servisem.Mé zkušenosti s tímto autem jsou pouze teoretické,není nad praktické.osobně se mi moc líbí Fiat Bravo 1.4 T jet 110 kw,Pěkný auto,suprově to jede a spotřeba je menší než se dočtete v různých testech.Navíc je to jedno z mála aut,kde palubní počítač ukazuje větší spotřebu než je v reálu.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 19.09.2013 19:52, re:
Dobrý den. Proti Vaší volbě nic nenamítám, Fiat Stilo je poměrně povedené auto s dobrými benzínovými motory. Jak sám píšete, naftovým motorům se raději vyhněte. Pro krátké jízdy se nehodí a také je zde větší riziko potenciálních závad. Náhradní díly jsou dobře dostupné a za peníze, které máte vyhrazené na nákup auta, byste neměl mít problém najít zachovalý kus.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.