0
späť
 

diskuze k tématu: Fiat Stilo a negativní hodnocení majitele po pěti letech provozu

kategórie zaradenia témy: italská vozidla
0007
počet príspevkov29
dátum registrácie31.07.2012
Streda 15.05.2013 12:46, asi tak
Na první pohled 2 chyby (řekl bych spíše nebetyčné hovadiny)
1. kupovat ojeté auto na splátky....
2. důvěřovat autobazaru...

Přišel jste o určitou část peněz. Člověk přijde v životě o víc. Berte to jako životní lekci, která vás stála pouze ty peníze
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Streda 15.05.2013 12:53, opravdu
Dám autorovi radu - podivej se do zrcadla, řekni "jsem idiot" a možná se ti uleví. Koupit auto "na zdař bůh" zcela zjevně bez znalosti problematiky v bazaru je hloupé, koupit si takto ojetinu na splátky hraničí s debilitou a navštěvovat opakovaně stejný neschopný servis hraniční dokonce s imbecilitou.

PS: Opravdu by mě zajímalo, jak souvisí se spolehlivostí auta to, že baterka klekla hned po záruce.
reagovať
Rover623
počet príspevkov96
dátum registrácie14.04.2009
Streda 15.05.2013 13:32, Tip
Dovolím si jen tipnout, ale tohle vypadá buď na částečně vytopené auto. Auto po velké bouračce na předek a nekvalitní opravě nebo se nějaký neumětel hrabal v elektrice a totálně to doj....
reagovať
david1983
počet príspevkov42
dátum registrácie19.04.2013
Streda 15.05.2013 15:42, Fakt výhodná koupě.
Tohle musel být panečku kup. Kdyby aspoň ojetinu nekupoval na splátky. Takhle ty pěníze roztočí víc než původně chtěl. Nicméně, může si za to majitel sám.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Streda 15.05.2013 16:01, RE: opravdu
Pavlik napísal:
Dám autorovi radu - podivej se do zrcadla, řekni "jsem idiot" a možná se ti uleví. Koupit auto "na zdař bůh" zcela zjevně bez znalosti problematiky v bazaru je hloupé, koupit si takto ojetinu na splátky hraničí s debilitou a navštěvovat opakovaně stejný neschopný servis hraniční dokonce s imbecilitou. PS: Opravdu by mě zajímalo, jak souvisí se spolehlivostí auta to, že baterka klekla hned po záruce.


Tady je krásně vidět, jak jsou všichni zlí, Fiat na odpis, jen panáček má vše v pořádku. Nevím, co by se už muselo stát, abych si koupil ojetinu v českým bazaru. Neříkám, že venku je všecho v ažůru, ale ten výběr i za cenu ceny vyšší se mi vždycky vyplatil. A může to bejt klidně i od Turka. Radši než od 150 kilovýho kolotočáře s 5 zlatejma řetězama na krku u nás...
reagovať
Roman AX
počet príspevkov134
dátum registrácie09.12.2011
Streda 15.05.2013 16:45, Fiat
Pan Jaroslav blbě koupil a teď si stěžuje. Všechno je špatné, motor, brzdy, spotřeba. Někde bude chyba, ale myslím si , že bude v majiteli. I když bůhví co auto zažilo a z kolika částí je sestavené.
reagovať
*autofans*
počet príspevkov159
dátum registrácie21.11.2008
Streda 15.05.2013 17:11, Kup jak noha
Jaroslave, Jaroslave. Příště doporučuji investovat pětikilo do nezávislé prohlídky v servisu co ta auta dělají, je to výrazně levnější než RPSN na úvěrové smlouvě z toho nejmenovaného bazaru. Možná by stačilo umět používat alespoň google, pak byste si rozmyslel i koupi této motorizace ve Stilu. Zázraky na západě nehledám, čtyři poslední auta co jsem kupoval pro kamarády nebo do rodiny jsem pořídil jako ojetá v ČR, pravda zaplatil jsem u dealera nebo samotného 1.majitele cca o 10-15% více než v bazaru, ale s žádným nebyl kromě běžného servisu problém. Dokonce i Punto jezdí do dneška bez problémů. Bohužel v ČR je obvyklé, že pokud se auto prodává v nějakém rozmezí např. od 100tKč (pokladnička) až 140tKč (voňafka po prvním majiteli) tak "Jaroslavové" kupují zásadně do max. 101tKč a zbytek tam raději sypou postupně v opravách a jezdí vlakem. Jednu chvíli jsem s kamarádem přemýšlel o podnikatelském záměru ve smyslu poradenství při nákupu ojetiny, ale pak jsme to vyhodnotili, že bychom asi v ČR zkrachovali. Chtít po někom peníze za radu je u nás neobvyklé , lidi raději platí a platí jinde. Zajímalo by mě jak se vede panu Aleši Zichovi AZ consulting, PR článků spousta ale asi to nebude žádné terno.
reagovať
david1983
počet príspevkov42
dátum registrácie19.04.2013
Streda 15.05.2013 20:10, RE: Fakt výhodná koupě.
david1983 napísal:
Tohle musel být panečku kup. Kdyby aspoň ojetinu nekupoval na splátky. Takhle ty peníze roztočí víc než původně chtěl. Nicméně, může si za to majitel sám.


reagovať
Abík
počet príspevkov93
dátum registrácie20.01.2009
Streda 15.05.2013 21:35, To je ale přece normální.
Proto jsou tato auta právě v těch bazarech, které poskytují tyto služby. Sám vím o několika lidech, kteří dá se říci zánovní auto dají do bazaru ještě před skončením záruky, protože je to prostě poruchový šmejd. Zejména neustále se opakující jedna závada, kterou není schopen (a nebo nechce s ohledem na náklady záruční opravy), opravit ani autorizovaný servis.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1242
dátum registrácie28.11.2008
Štvrtok 16.05.2013 01:06, RE: opravdu
Pavlik napísal:
Dám autorovi radu - podivej se do zrcadla, řekni "jsem idiot" a možná se ti uleví. Koupit auto "na zdař bůh" zcela zjevně bez znalosti problematiky v bazaru je hloupé, koupit si takto ojetinu na splátky hraničí s debilitou a navštěvovat opakovaně stejný neschopný servis hraniční dokonce s imbecilitou. PS: Opravdu by mě zajímalo, jak souvisí se spolehlivostí auta to, že baterka klekla hned po záruce.


Souhlasím, že koupit zboží typu auto na splátky je zhovadilost. Být v takové situaci, mnohem spíš bych koupil Favorita nebo Feldu za hotové než jakékoli jiné auto na splátky. Zvlášť s ohledem na RPSN jaké se při financování auta nabízí.
reagovať
AutoAZ
počet príspevkov4
dátum registrácie21.05.2009
Štvrtok 16.05.2013 10:09, RE: Kup jak noha
Děkuji za optání, náš koncept prověřování technického stavu ojetých vozidel před koupí funguje dlouhodobě velmi dobře a se zájmem o naší službu nemáme potíže. Po 10 letech fungování jsem si jistý, že tato služba má na trhu ojetin v ČR své místo a je i dostatek klientů, kteří o koupi předem přemýšlejí a nechají si pomoci někým, kdo celé problematice rozumí. Zdraví Vás Aleš Zich, Auto AZ Consulting
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 16.05.2013 11:21, způsob myšlení
Nejde čekat, že si koupím diskontní ojetinu na splátky (ještě na X let) a ona celou dobu bude jen jezdit. Už to je zcestná myšlenka.

Co se týká samotných závad: zhasínání motoru a kolísání otáček trápí občas téměř všechny benzíny. Není to nic výjimečného. Pak už to záleží na servisu, jak se s tím popere. Někdy může jít i o dražší závadu, např. řídící jednotku, kat..., ale to se prostě stává. A jedno jestli to je Fiat nebo Škoda. To, že se s tím majitel trápí a je pak na auto naštvaný, je jeho problém.

Kontrolka ABS, opět nic extra.

Hučení: tipoval bych to na diferák. To je smůla, možno i špatným užíváním předchozího majitele či zanedbáním servisu.

Baterka - a to klekla tak, že už ani nešla nabít? Nebo se to opět neřešilo. Chyba může být i na straně alternátoru - nedobíjí, přebíjí (opět nic extra). Nebo šlo o baterku Tesco value?

Chce se to víc rozepsat.

Jinak souhlas s předchozími příspěvky. Kupovat tak starou ojetinu na splátky je blbost. Stejně jako předpokládané neprověření auta. Chybami se člověk učí, ale chce se to víc zajímat a myslet. Kvůli toho bych ale Stilo a celou značku neodsuzoval
reagovať
patriot.007
počet príspevkov4
dátum registrácie17.05.2013
Piatok 17.05.2013 10:02, Nechápu
Nechápu hlavně 2 věci:
1. Každá závada je řešitelná. Jsem si jistý, že kdyby zavezl auto do pořádného servisu, tak mu ty závady vyřeší a teď by tu nenadával na auto. Trpět stejnou vadu 5 let, to už chce mít pořádné koule ...
2. Pokud měl kupující dojem, že jej oklamal autobazar, pak nechápu, že píše "jistý autobazar". Já osobně bych si teda ulevil a bazar přímo jmenoval ...
reagovať
petaoldova
počet príspevkov20
dátum registrácie24.02.2012
Piatok 17.05.2013 23:44, ......
Nechápu, proč se tu pan Jaroslav vůbec prezentuje, navíc takovým způsobem, je akorát za hlupáka- 1.koupit auto v bazaru bez řádného prověření a prohlédnutí odborníkem je vždy riskantní a bazarníci mají čuch na volavky, které koupí kdejaký šrot a ten jim vnutí...bůh ví jakou historii to auto má (utopené, bourané, stočené, po praseti co zanedbávalo údržbu, přetěžované ba dokonce se najde i kus po mírném požáru)
2. pokud servis není schopen vyřešit závadu, tak je každej normálně myslící člověk pošle k šípku a jde jinam- tam třeba závadu vyřeší...
Majitel nasekal fůru chyb, ale hlavně že plive na všechny kolem, měl by se zamyslet sám nad sebou....FIAT nemůže za to, že koupil auto v tragickým stavu s bůh ví jakou minulostí.....
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.