0
späť
 

diskuze k tématu: Punto 2 zadní světla jako vánoční stromeček

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, typ vozidla, osobní
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 19.03.2018 08:51, Punto 2 zadní světla jako vánoční stromeček
Zdravím, mám problém s Puntem, občas při brzdění se mi rozsvítí kontrolka nesvítící žárovky, při zapnutí pravých blinkrů se mi v zadu vpravo rozblikaji světla jako vánoční stromek.

Četl jsem, že by to mohla být kostra... jak se taková kostra čistí a jak vlastně celý to světlo vytáhnu?

Díky za pomoc

VIDEO: https://youtu.be/Yv33_-2GEyA
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Pondelok 19.03.2018 10:49, RE: Punto 2 zadní světla jako vánoční stromeček
Kdysi jsem to na svém Puntu řešil, ale už si nevzpomínám na detaily.
V podstatě jde o to sundat zadní světlo a najít drát, který vede na kostru (kastli). Případně prohlédnout celé světlo a konektory a hledat známky oxidace. Prostříknout Kontaktolem.

Radovan

citácia:
reakce na: Davidnexusnick, 19.03.2018 08:51 (Zdravím, mám problém s Puntem, ...)
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Pondelok 19.03.2018 16:34, RE: Punto 2 zadní světla jako vánoční stromeček
citácia:
reakce na: Davidnexusnick, 19.03.2018 08:51 (Zdravím, mám problém s Puntem, ...)


Pokud máš diagnostiku, bude chyba jednoznačně určena v paměti - jaká konkrétní žárovka je zdrojem problému. V zásadě je to ale jedno. Světlo je potřeba odpojit a s největší pravděpodobností bude jeden "pin" konektoru očouzený. Je potřeba ho očistit pořádně, stejně jako protější kus, a to v podstatě čímkoliv, čím to půjde (místa je málo) - pomůže i plochý šroubovák nebo malý drátěný kartáček. Celé to pak prostříkni sprejem na kontakty.

Pokud je konektor spečený (roztavený), bude nutné ho vyměnit. Je vhodné prostříknout i patice žárovek.

Postup na demontáž světla je v manuálu. Světlo drží na dvou šroubech, jeden je pod plastovou krytkou na zadním sloupku (krytku opatrně vypáčíš placatým šroubovákem - pozor, nesmíš ulomit 3 zuby, na kterých drží), druhý šroub je v kufru pod čalouněním (v čalounění je výřez). Pak to celé stačí vytáhnout a odpojit konektor. Ideální je ještě povolit křížové šroubky a zkontrolovat, případně očistit patice žárovek.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.