0
späť
 

diskuze k tématu: Menší první auto do cca 70 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 16.04.2014 09:43, Menší první auto do cca 70 tisíc
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Váš tip na to jaké vybrat první auto. Pro představu jsem se zatím poohlížel po Fiatu Punto (cca 2005), Citroenu C3 a ač je o trochu větší, Fordu Focus. Jezdilo by se s ním hlavně 2x týdně do Prahy a zpět - cca 120 km. Jde mi o nízké náklady - servis, pojištění a ideálně spolehlivost, ale nechtěl bych nic od koncernu, svezením mi vyhovuje spíše francouzké ladění podvozku.

Děkuji za Váš tip.

S pozdravem,
TB
reagovať
eTeflon
počet príspevkov173
dátum registrácie04.11.2008
Streda 16.04.2014 21:10, Koncern??
Dobrý den, vím, že nechcete nic od koncernu, ale pokud chcete auto, s nízkými provozními náklady, tak bych Vám doporučil Fabii 1,9SDi. Téměř nesmrtelný motor, malá spotřeba, levné ND. Já osobně jsem odpůrce koncernu, ale mám několik klientů a známých, kteří mají Fabku, a jenom mění olej. Oproti Citroenu C3 je rozhodně lépe udělaná. Citroena C3 jsem dovezl jednoho a je to opravdu hrozné auto, ta Fabka je aspoň trochu jak "auto", Citroen je prostě jak kdyby jste seděl v petce od pití. Je to jen můj názor. Přeji Vám šťastnou ruku při výběru vozu
reagovať
Hurikan
počet príspevkov50
dátum registrácie25.06.2013
Streda 16.04.2014 22:55, fiat
jen se nebojte fiatu,ale radsi dvojkove punto.Pak uz to nebylo moc spolehlive.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Štvrtok 17.04.2014 07:49, RE: fiat
Hurikan napísal:
jen se nebojte fiatu,ale radsi dvojkove punto.Pak uz to nebylo moc spolehlive.


Co je to za blábol? Čím je grande punto nespolehlivější než punto II? Prosím info konkrétně a ze zkušenosti.
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Štvrtok 17.04.2014 09:03, auto do 70 tisíc
Stále dokola ty samé hlouposti.Pokud možno spolehlivé auto do 70,80,60.50 tisíc.Tady přeci nemá cenu se dohadovat o konkrétním modelu,ale vybrat takové auto o které se předchozí majitel dobře staral a né něco,čeho už se potřeboval zbavit z důvodu předpokládaných vysokých investic.
reagovať
Albi1
počet príspevkov91
dátum registrácie26.01.2009
Štvrtok 17.04.2014 10:50, RE: auto do 70 tisíc
Fanda napísal:
Stále dokola ty samé hlouposti.Pokud možno spolehlivé auto do 70,80,60.50 tisíc.Tady přeci nemá cenu se dohadovat o konkrétním modelu,ale vybrat takové auto o které se předchozí majitel dobře staral a né něco,čeho už se potřeboval zbavit z důvodu předpokládaných vysokých investic.


jasný souhlas, auto do 70tis. bude aspoň 10 let staré a vybírat podle modelu a zajít pro něj do bazaru nebude zrovna ideální. Sledovat soukromé inzeráty a nejlépe si "počíhat" na auto od souseda, který s ním jezdil v sobotu na chatu a zpět. Věřte, že taková auta na prodej určitě jsou a v tomto případě platí heslo - kdo si počká, ten se dočká - dvojnásob.
reagovať
Falewick
počet príspevkov25
dátum registrácie07.09.2011
Štvrtok 17.04.2014 11:09, hm...
Souhlas, kupovat od známého, jasná historie je deviza. Držel bych se jednoduchého - benzín, atmosféra, jednoduchá náprava (víceprvková v této věkové hladině už bude potřebovat prachy).

Pokud nebude známý tak si nejlíp počíhat na člověka co o auto pečoval, potom ho vzal do áček a zas rychle odešel, když mu řekl že chtějí slyšet akorát typ, rok výroby a nájezd a pak mu řeknou cenu (a to že o to pečoval a předevčírem měnil brzdy je nezajímá).

V bazaru se vyhnout "žádaným" modelům, škodovky jsou probraný na ty nejhorší kusy. Dobrý je vybrat z méně zastoupených značek, tam je šance chytit prověřené auto. Kamarád takhle pořídil Xsaru 1,4i po prvním majiteli z r.2004 za 45 tisíc, krása. Auto nemá větší slabiny a motor je narozdíl od 1,6-2,0 nerozbitný.
reagovať
wimmer_day
počet príspevkov43
dátum registrácie29.01.2009
Štvrtok 17.04.2014 16:11, .
K tomu Grande Puntu - 1.4 70kW má šestikvalt a 1.4 turbo 88kW jen pět kvaltů a dvouhmotu k tomu, je to tak? Díky.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 13:13, re:
Dobrý den. Proti volbě Fiatu Punto nic nenamítám. S benzínovým motorem Fire bude velmi spolehlivý a má nízké provozní a servisní náklady. Zrovna tak Vám mohu doporučit Ford Focus s benzínovou šestnáctistovkou. Oproti puntu nabídne více vnitřního prostoru, je rovněž velmi spolehlivý, náhradní díly a servisní práce jsou jedny z nejlevnějších.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.