0
späť
 

diskuze k tématu: Ahoj prosím poradí někdo? domnívám se ,že skrytá vada

kategórie zaradenia témy: automobilky, italská vozidla, zábava, život za volantem
matej.matys.71FB
počet príspevkov28
dátum registrácie06.04.2015
Piatok 26.06.2015 11:11, Ahoj prosím poradí někdo? domnívám se ,že skrytá vada
Dobrý den ve spolek

Dovoluji si vás požádat o pár seriozních rad či tipů jak postupovat.

Koupil jsem starší ojetý vůz Punto Cabrio r.v 94 128 000 naje.
auto jsem vyzkoušel u pána projíždkou po městě zdálo se v pohodě pán tvrdil,že je naprosto v pořádku ,a denně v provozu. Domluvili jsme se sepsali KS a já jel domů. po 178 km se mi z kapoty a výfuku vyvalil šilený dým auto zdechlo (nešlo už startovat) a já zůstal u krajnice 30 km od domova. Pánovi jsem volal a ten mi tvrdil,že je zklamaný z auta a že se v žadnem pípadě nezříká zodpovědnosti a že se bude podílet na oppravě apodobně. Auto bylo odtaženo za nemalé peníze a v servise naučtovali 9000 kč kompletní oprava hlavy (byla SKROUCENÁ 0,4 dále zcela zaseklý termostat mikropraskliny ve schnilé trubce k vodní pumpě. punto nemá teploměr jen červenou diodu a ta i dle mechanika svítí až je pozdě... :( takže pán nejspíš musel dolévat vodu což mi zatajil. jel jsem max 120 km v hod žadne terno. Fakturu jsem mu tedy zaslal ofocenou spolu s doklady zpět na pehlášení na mou osobu a dnes mi pán do telefonu řikal že mi mnou požadovaných 6000 kč z 9130k nezaplatí,a že pokud půjdu za pravnikem jde na pčr a zažaluje mě prý za podvod :D protože auto jsem uvařil vlastní vinou ( jedoucí auto s funkčním chlazením uvařit nejde pokud je olej a pumpa běži (rozvody i pupa nová)
poradte prosím jak postupovat a zda mam realnou šanci požadovanou částku soudne získat. Děkuji

P.s. nejsem žádná vysírka kdybych s autem dojel domů jezdil s tim týden řeknu ok muj problem muj provoz vozidla stare auto ..ale pokud mě někdo ubezpečí že auto je v pořádku do telefonu mě ujistí at vůz k opravě dám,že oprava bude proplacená (nahráno) a ted se seká..+ vyhrůžky žalobou .to asi není správné děkuji za každý názor.
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Piatok 26.06.2015 11:54, RE: Ahoj prosím poradí někdo? domnívám se ,že skrytá vada
matej.matys.71FB napísal:
Dobrý den ve spolek Dovoluji si vás požádat o pár seriozních rad či tipů jak postupovat.Koupil jsem starší ojetý vůz Punto Cabrio r.v 94 128 000 naje.auto jsem vyzkoušel u pána projíždkou po městě zdálo se v pohodě pán tvrdil,že je naprosto v pořádku ,a denně v provozu. Domluvili jsme se sepsali KS a já jel domů. po 178 km se mi z kapoty a výfuku vyvalil šilený dým auto zdechlo (nešlo už startovat) a já zůstal u krajnice 30 km od domova. Pánovi jsem volal a ten mi tvrdil,že je zklamaný z auta a že se v žadnem pípadě nezříká zodpovědnosti a že se bude podílet na oppravě apodobně. Auto bylo odtaženo za nemalé peníze a v servise naučtovali 9000 kč kompletní oprava hlavy (byla SKROUCENÁ 0,4 dále zcela zaseklý termostat mikropraskliny ve schnilé trubce k vodní pumpě. punto nemá teploměr jen červenou diodu a ta i dle mechanika svítí až je pozdě... :( takže pán nejspíš musel dolévat vodu což mi zatajil. jel jsem max 120 km v hod žadne terno. Fakturu jsem mu tedy zaslal ofocenou spolu s doklady zpět na pehlášení na mou osobu a dnes mi pán do telefonu řikal že mi mnou požadovaných 6000 kč z 9130k nezaplatí,a že pokud půjdu za pravnikem jde na pčr a zažaluje mě prý za podvod :D protože auto jsem uvařil vlastní vinou ( jedoucí auto s funkčním chlazením uvařit nejde pokud je olej a pumpa běži (rozvody i pupa nová)poradte prosím jak postupovat a zda mam realnou šanci požadovanou částku soudne získat. DěkujiP.s. nejsem žádná vysírka kdybych s autem dojel domů jezdil s tim týden řeknu ok muj problem muj provoz vozidla stare auto ..ale pokud mě někdo ubezpečí že auto je v pořádku do telefonu mě ujistí at vůz k opravě dám,že oprava bude proplacená (nahráno) a ted se seká..+ vyhrůžky žalobou .to asi není správné děkuji za každý názor.


obávám se že jste bez šance, auto ujelo skoro 200km a tedy vzniklá vada mohla být způsobená opotřebením či použitím. vy neprokážete že jste nejel jako prase a neuvařil to sám. skrytá vada kterou míníte např. zaseklý termostat už mohla být způsobená vaším provozem a u 21 let starého auta nelze předpokládat plně funkční stav všech komponent. pravděpodobně došlo k zavzdušnění systému, s tím nic neuděláte. důkazní břemeno pro případný soud je navíc zcela na vás, pochybuji že se vám chce vrazit peníze do znaleckého posudku, podávat žalobu a s autem do finálního rozsudku nejezdit. navíc pokud máte v kupní smlouvě ono obligátní ´´jak leží-běží-stojí´´ tak je to marné. fakt je že on vás žalovat za nic nemůže a pokud máte nahranou jeho nabídku na participaci na opravě (když pominu že bez jeho svolení k nahrávání je nahrávka právně neplatná) tak je z jeho strany minimálně nesolidní že slíbenou částku neuhradí. tedy-za uvedenou cenu byste měl z Polska kompletní motor i s přehozením
reagovať
matej.matys.71FB
počet príspevkov28
dátum registrácie06.04.2015
Piatok 26.06.2015 12:18, no
zDRAVÍM NE to nemám to bych si smlouvy napsat nenechal :))
pán mě ubezpečil,že vůz je plně pojízdný a funkční a v servise mi tvrdili že punto je prostě takové nemá teploměr a kontrola svítí zaroven už s přehřátým motorem :/ tvrdili že byla prorezlá trubka z chladiče do pumpy dále zaseklý zcela rozpadlý termostat a tímto se způsobila oná závada... oprava stála hodně protože se celá hlava musela udělat nově :((( takže šanci nemám?
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Piatok 26.06.2015 15:06, RE: no
matej.matys.71FB napísal:
zDRAVÍM NE to nemám to bych si smlouvy napsat nenechal :))pán mě ubezpečil,že vůz je plně pojízdný a funkční a v servise mi tvrdili že punto je prostě takové nemá teploměr a kontrola svítí zaroven už s přehřátým motorem :/ tvrdili že byla prorezlá trubka z chladiče do pumpy dále zaseklý zcela rozpadlý termostat a tímto se způsobila oná závada... oprava stála hodně protože se celá hlava musela udělat nově :((( takže šanci nemám?


myslím že nemáte. prorezlá trubka není skrytá vada, mohl jste si jí všimnout, a následná destrukce hlavy je pouze její následek. ano, koupil jste auto jako funkční, ale to platí pouze pro danou chvíli. obávám se že jste měl auto před koupí důkladně prohlédnout s mechanikem.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 26.06.2015 16:38, RE: no
matej.matys.71FB napísal:
zDRAVÍM NE to nemám to bych si smlouvy napsat nenechal :))pán mě ubezpečil,že vůz je plně pojízdný a funkční a v servise mi tvrdili že punto je prostě takové nemá teploměr a kontrola svítí zaroven už s přehřátým motorem :/ tvrdili že byla prorezlá trubka z chladiče do pumpy dále zaseklý zcela rozpadlý termostat a tímto se způsobila oná závada... oprava stála hodně protože se celá hlava musela udělat nově :((( takže šanci nemám?


Jak píše Krtek, shnilou trubku a ostatně i nefunkční termostat máte možnost odhalit před sepsáním KS. Pánovi nic s největší pravděpodobností nedokážete, navíc handrkovat se o 6 tisíc u auta pro radost by mi za to nestálo. Berte to tak, že máte ohledně topení/chlazení vystaráno - jen blázen by si myslel, že u takového veterána bude jen lít olej, benzín, a jezdit. Zkusil jste to na něj, holt to nevyšlo. Přišli lidi o fabriky, takže...
reagovať
PetrT
počet príspevkov1076
dátum registrácie24.05.2009
Piatok 26.06.2015 19:23, veterán
Tvl další umělec co koupil 21 let starý verk a potom se diví že se to rozbije.
Vážně síla. Proto už auta prodávám jen protiučtem nebo dodávky do áček, tam se tohle nikdy stát nemůže.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Piatok 26.06.2015 21:41, RE: veterán
PetrT napísal:
Tvl další umělec co koupil 21 let starý verk a potom se diví že se to rozbije. Vážně síla. Proto už auta prodávám jen protiučtem nebo dodávky do áček, tam se tohle nikdy stát nemůže.


Na druhou stranu když mělo najeto jenom 128 000, tak by jeden nečekal že se bude hnedka sypat...
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Sobota 27.06.2015 12:10, RE: veterán
Petr S napísal:
PetrT napísal:
Tvl další umělec co koupil 21 let starý verk a potom se diví že se to rozbije. Vážně síla. Proto už auta prodávám jen protiučtem nebo dodávky do áček, tam se tohle nikdy stát nemůže.
Na druhou stranu když mělo najeto jenom 128 000, tak by jeden nečekal že se bude hnedka sypat...


před pár lety si kamarád dovezl Golfa 3 osobně od prvního majitele z Německa, najeto 20.000 km, auto staré přes 15 let. interiér jako nový ale zkorodované snad vše co šlo-chladič, trubky, brzdové trubičky, díry skrz sloupky... na kilometrech moc nezáleží když je to ve vlhké garáži nebo venku...
reagovať
pampa
počet príspevkov3
dátum registrácie30.01.2015
Sobota 27.06.2015 14:07, Participace na opravu
Zkuste byvaleho majitele, zda je ochoten se aspon nejak na situaci podilet. Vic nezmuzete.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Sobota 27.06.2015 15:28, RE: Participace na opravu
pampa napísal:
Zkuste byvaleho majitele, zda je ochoten se aspon nejak na situaci podilet. Vic nezmuzete.


Pán píše: "Fakturu jsem mu tedy zaslal ofocenou spolu s doklady zpět na pehlášení na mou osobu a dnes mi pán do telefonu řikal že mi mnou požadovaných 6000 kč z 9130k nezaplatí,a že pokud půjdu za pravnikem jde na pčr a zažaluje mě prý za podvod :D" Které části z toho nerozumíte?
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Sobota 27.06.2015 18:34, 94 ?
koupil jste věc,která 20 let byla v provozu (stroj).
Bohužel i když si vezmete sebelepšího právnika,tak máte minimální šanci na úspěch.

Vozidlo,které má na trhu cca cenu méně než 10% původní pořizovací hodnoty,tak již si nekupujete vozidlo,ale pouze náhradní díly.To je oficiální stanovisko jakéhokoliv soudního znalce.

doporučuji shlédnout a opravu si zaplaťte a neztrácejte čas.Prodejce je v právu a nemá jakoukoliv povinnost Vám cokoliv uhradit.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/214452801080519/obsah/327401-auto-do-bazaru
reagovať
Roman AX
počet príspevkov134
dátum registrácie09.12.2011
Nedela 28.06.2015 06:45, .
Pro "dobrý pocit" můžete původnímu majiteli rozbít okna nebo objet auto klíčem. Jinak příště dojděte za právníkem v místě bydliště, za pár stovek vám vysvětlí, že máte smůlu a náklady na opravu jsou váš problém. Paradoxně tak na tomhle prodeji vydělal původní majitel a servis. Tomu říkám dobrý kup!
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Nedela 28.06.2015 11:59, RE: .
Roman AX napísal:
Pro "dobrý pocit" můžete původnímu majiteli rozbít okna nebo objet auto klíčem. Jinak příště dojděte za právníkem v místě bydliště, za pár stovek vám vysvětlí, že máte smůlu a náklady na opravu jsou váš problém. Paradoxně tak na tomhle prodeji vydělal původní majitel a servis. Tomu říkám dobrý kup!


což samozřejmě nevím jestli je řešení inteligentního člověka 21.století....aby se vystavoval trestnímu řízení za poškozování cizího majetku...

Pokud už se někomu chcete mstít udělejte to sofistikovaněji.
Vemte pořádně smradlavé výjaky,zabalte to do krabice,a pošlete to poštou majiteli :) úspěch zaručen
reagovať
bitner
počet príspevkov216
dátum registrácie19.06.2012
Nedela 28.06.2015 22:39, RE: 94 ?
stréc od piva napísal:
koupil jste věc,která 20 let byla v provozu (stroj).Bohužel i když si vezmete sebelepšího právnika,tak máte minimální šanci na úspěch.Vozidlo,které má na trhu cca cenu méně než 10% původní pořizovací hodnoty,tak již si nekupujete vozidlo,ale pouze náhradní díly.To je oficiální stanovisko jakéhokoliv soudního znalce.doporučuji shlédnout a opravu si zaplaťte a neztrácejte čas.Prodejce je v právu a nemá jakoukoliv povinnost Vám cokoliv uhradit.http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/214452801080519/obsah/327401-auto-do-bazaru


Ten Dolak, to bude zrejme dobrej oddil
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.