0
späť
 

diskuze k tématu: Fiat Linea - italský sedan

kategórie zaradenia témy: italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.07.2008 15:55, TOMBY
Trochu češtiny by neuškodilo a přečíst si po sobě článek také ne. Katastrofa.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.07.2008 16:09, Italští krasavci
anonym napísal:
Trochu češtiny by neuškodilo a přečíst si po sobě článek také ne. Katastrofa.
Tady je to o autech a ne o češtině...Jo jo,Fiaty jsou už ůplně někde jinde než dřív,začali důsledně dbát na kvalitu,motorově jsou bezkonkurenční,designově i cenově taky,vivat FIAT.Nyní mám 8 let starou Mareu,což je vlastně taky sedan z Bravy a jsem max.spokojenej,bezproblémový auto,jejím nástupcem určitě bude Linea ve verzi T-Jet,ta zkratka mě rajcuje.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.07.2008 16:38, fotogalerie
prosím vás, nedalo by se s tou fotogalerií udělat to, aby se dalo přecházet plynule mezi obrázky?? tohle je jak za krále klacka! fujtajbl
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.07.2008 18:56, RE: TOMBY
anonym napísal:
Trochu češtiny by neuškodilo a přečíst si po sobě článek také ne. Katastrofa.
Ten,kdo dneska píše o automobilech - každý blbeček - do školy chodit nemusel.To platilo dříve.Nějaké y nebo i - to se neřeší.Hlavně že je honorář.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 26.07.2008 10:28, RE: TOMBY
anonym napísal:
Ten,kdo dneska píše o automobilech - každý blbeček - do školy chodit nemusel.To platilo dříve.Nějaké y nebo i - to se neřeší.Hlavně že je honorář.
Článek prošel korekturou a po opakovaném přečtení žádnou chybu (y/i, s/z atd.) nevidím. Pokud, jste na nějakou chybu narazil, prosím napište ji.

reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 26.07.2008 10:31, RE: TOMBY
anonym napísal:
Ten,kdo dneska píše o automobilech - každý blbeček - do školy chodit nemusel.To platilo dříve.Nějaké y nebo i - to se neřeší.Hlavně že je honorář.
A ještě něco, kdyby mi šlo "jen" o honorář, tak budu psát do úplně jiných médií a časopisů...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 27.07.2008 11:38, asf
"Tvrdé plasty" jako mínus vozu? A kolikrát během jízdy na tu palubku saháte?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 28.07.2008 10:06, RE: TOMBY
Petr - TipCars.com napísal:
A ještě něco, kdyby mi šlo "jen" o honorář, tak budu psát do úplně jiných médií a časopisů...
Samozřejmě, že v článku nejde o češtinu, ale o testované auto. Chyby v měkkém/tvrdém i/y tam také již nemáte. Ale správná gramatika Vám asi moc neříká. Víte vůbec, proč něco jako gramatika existuje? A proč bychom ji měli dodržovat? Nesprávná gramatika totiž působí velmi rušivě a značně snižuje čitelnost textu. To byste jako redaktor měl vědět. Jenže dnes zřejmě opravdu píše každý - a co automaticky neopraví Word, to už autor sám nezachrání. Škoda, články to pak degraduje.

K autu samotnému - jak je v článku uvedeno, stěží lze uvěřit, že vychází z platformy Grande Punta. Neznám konkrétní rozměry, ale Linea mi subjektivně přijde o poznání větší. Design má opravdu pěkný, zpracování nových Fiatů je také na dobré úrovni. Jen škoda těch motorů - stavba maloobjemových turbomotorů vyjadřuje snahu výrobců vyhovět novým emisním limitům. Reálně však palivo neuspoří. Svezení může být zajímavé, cena zhruba adekvátní.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 28.07.2008 10:22, Jazyk český
anonym napísal:
Samozřejmě, že v článku nejde o češtinu, ale o testované auto. Chyby v měkkém/tvrdém i/y tam také již nemáte. Ale správná gramatika Vám asi moc neříká. Víte vůbec, proč něco jako gramatika existuje? A proč bychom ji měli dodržovat? Nesprávná gramatika totiž působí velmi rušivě a značně snižuje čitelnost textu. To byste jako redaktor měl vědět. Jenže dnes zřejmě opravdu píše každý - a co automaticky neopraví Word, to už autor sám nezachrání. Škoda, články to pak degraduje.

K autu samotnému - jak...
Souhlasím, že od redaktora musí být dobrá čeština a schopnost přesně a čtivě se vyjádřit naprostou samozřejmostí /na rozdíl od diskutujících/. Jazyk je pro něj pracovním nástrojem a kdo ho neovládá, nebudí důvěru a čtenář nemusí přijmout ani obsahové sdělení článku. Ne každý, kdo autům rozumí, o nich může i fundovaně psát jako autor. Jak jsem už naznačil, od diskutujících se dokonalý sloh a bezchybná čeština neočekává, i když psát správně dříve patřilo k věci. Ostatně, kdo neabsolvoval aspoň obecnou školu, kde se pravopis a sloh učily?
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.