0
späť
 

diskuze k tématu: Dodávka Ducato/Boxer/Jumper - jakou motorizaci a model

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 04.11.2013 08:28, Dodávka Ducato/Boxer/Jumper - jakou motorizaci a model
Mám poměrně konkrétní dotaz. Potřebuji větší a silnější dodávku, než mám v současnosti - Peugeot Boxer 1,9TD, krátký a středně vysoký.

O jiném typu než Ducato/Boxer/Jumper 99-04 (generace 94-02 po \"faceliftu\" a model následující 02-06) neuvažuji. Mám pro to mnoho důvodů - především levné ND, dostatek dílů na vrakovištích, použití některých dílů z mého současného Boxera.

Požadavky: maxi, bílá barva, tažné zařízení, zesílená péra výhodou

Předpokládaný nájezd: 3x-4x týdně cca 60km (okresky, menší města)
Motorizace: 2,5TDi, 2,8iDtDm / 2,8HDI, 2,8JTD
Cena: cca 70000,- +-30000,-

Nyní k dotazu: jaký model byste doporučili? Starší po faceliftu, nebo novější s moderními motory HDI/JTD? Oba modely mojí své výhody - v prvním případě levné a snadno sehnatelné ND, dle mého odhadu dobré a silné motory TDi a iDtD, technickou nenáročnost, minimum elektroniky. V případě druhém zase lepší výbavu (výhřev zrcátek, ABS, el. okna...), mnohem modernější a příjemnější interiér - včetně sedáků. Stejně tak nevýhody v podobě commonrailem osazených motorů. Svezl jsem se oběma a výkon všech motorizací mi přijde dostatečný. Nemohu se rozhodnou, zajímaly by mě osobní zkušenosti dodávkářů.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 18:02, re:
Dobrý den. Osobně se přikláním ke koupi novějšího modelu po faceliftu. Musel byste mít totiž opravdu velké štěstí, kdyby se Vám podařilo najít starý model v dobrém technickém stavu. Tato auta jsou brána jako dělnici, a podle toho s nimi také většina majitelů zachází. Navíc modernější motory HDi/JTD jsou velmi povedené a vydrží opravdu hodně.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 06.06.2014 15:56, RE: re:
Karel - TipCars.com napísal:
Dobrý den. Osobně se přikláním ke koupi novějšího modelu po faceliftu. Musel byste mít totiž opravdu velké štěstí, kdyby se Vám podařilo najít starý model v dobrém technickém stavu. Tato auta jsou brána jako dělnici, a podle toho s nimi také většina majitelů zachází. Navíc modernější motory HDi/JTD jsou velmi povedené a vydrží opravdu hodně.


Tady bych polemizoval... Fiaťácká (Iveco) 2,8 Didt byla (nejen) podle mě spolehlivější, než modernější JTD/HDI. Ale požadované auto se zvýšenou nosností bude s velkou pravděpodobností dobitý důkladně. Protože kdo chtěl vyšší nosnost (přídavná pera) tak moc dobře věděl, že vzduch vozit nebude. Já mám z 1550kg zvýšenou o 300 a popravdě občas jdu na doraz (ale ne na dorazy).
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.