0
späť
 

diskuze k tématu: Doporucte mi herku, ktera se da poridit do 25k

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
vuhvuh
počet príspevkov6
dátum registrácie29.05.2020
Sobota 30.05.2020 13:01, Doporucte mi herku, ktera se da poridit do 25k
Prosim poradte jake auto bych si mela koupit? Mela jsem po dedovi fiat seicento, ale nabourala jsem a pry to nema cenu opravovat, ale bylo to spolehlive vozitko, predtim na nem nikdy zadne opravy nebyly i kdyz je jeho cena cca 12tisic.
Bracha mi rek ze bud renault megane nebo treba ford mondeo jsou dobry, ze treba takova fabia nee, ze to neni bezpecny auto.
Nechci nic velky takze mondeo urcite ne.
Dokonce jsem uvazovala znovu o seicentu pry je to mechanicky nesmrtelne auto.
Dekuji moc za navrhy
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Pondelok 01.06.2020 09:37, RE: Doporucte mi herku, ktera se da poridit do 25k
citácia:
reakce na: vuhvuh, 30.05.2020 13:01 (Prosim poradte jake auto bych ...)


Taketo auto sa nehlada podla znacky. S tymto rozpoctom to funguje nasledovne. (Na slovensku): zapnem si stranku bazos, dam tam auta (vsetky), cena do 25t, a pozeram, ktore by mohlo byt este chvilu pri zivote. Naposledy som tak kupil opel combo za 1200 eur. Ano, mam ho na stavbu, ale za tu cenu je to paradne auticko. Bezpecnost bude v tejto cene relativna. Nemozete pozerat hodnotenie bezpecnosti novych aut a porovnavat to s 'autom' za 25t. Ale prave seicento myslim nebolo vrcholom bezpecnosti. Moje rady: kupujte nejaky bezzavadovy benzin, ktory sa da bud lahko opravit, alebo lacno vymenit z polska (= to znamena, ze ich je mraky). Motorizacie by som bral koncern 1.4 a 1.6mpi, francuzi 1.4 a 1.6 (nesmie tam byt thp ani nic podobne, len 'i'), fiaty myslim akykolvek benzin (ale olej len selenia), no a japonci. Zakladom je, aby auto drzalo pokope (nesmie byt hrdzave). Neocakaval by som uplne vsetko funkcne (mne na combe nejde klima). Taktiez treba nechat nejake peniaze na prvotne investicie, ktore v pripade zlej kupy mozu cenu auta zdvojnasobit. A pri takto lacnom aute sa uz vacsinou majitel chce auta zbavit. Ked poukazete na nejake tie vacsie nedostatky, da sa aj pekne pozjednavat..
reagovať
vuhvuh
počet príspevkov6
dátum registrácie29.05.2020
Pondelok 01.06.2020 10:45, RE: RE: Doporucte mi herku, ktera se da poridit do 25k
citácia:
reakce na: Citroenak, 01.06.2020 09:37 (Taketo auto sa nehlada podla z ...)


Jasne nekoukam na bezpecnost to jde stranou vim ze je to o stave vozidla predevsim, a jak pisete aby nebylo rezate. Ja koukala predevsim na toyota yaris, renault megane nebo jeste ford fiesta ale je to tezke no. Muze se stat s autem cokoliv
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 01.06.2020 11:33, RE: Doporucte mi herku, ktera se da poridit do 25k
citácia:
reakce na: vuhvuh, 30.05.2020 13:01 (Prosim poradte jake auto bych ...)

Ahoj, hledej auta v dobrém udržovaném stavu, i v takové cenové relaci něco najíd lze

1. VW Polo a Lupo s motory 1.4i, ještě odolnější je základní 1.0i(cca od 2000)
2. Ford Fiesta 1.3(cca od 2002)
3. Renault Clio nebo Thalia 1.2/1.4 cca od 2001
4. Fiat Panda 1.1 cca od 2003
5. Můžeš také narazit na starší Hondu Jazz a Civic 1.2/1.4/1.5 VTEC apod. Pak rozhoduje stav koroze, motor může mít i 300tis.km a bude vpořádku, pokud se majitel staral. Jednu takový Civic 1.5 VTEC má kamarád s 450 000km a jezdí dál...


U všech vozů vem kamaráda a nechte jej zvednout pro kontrolu koroze podvozku, výfuku atd.
Nechte vůz na pět minut stát a sledujte jestli moc nekolísají otáčky a nepřehřívá se chladící kapalina nebo naopak se vůbec nezahřeje. Vůz projeďte pořádně, neměl by škubat a pak znova zkotrolujte podvozek, jestli nekape olej. Je dobré vzít vůz na diagnostiku, případně i domluvit emise. Je toho hodně, ale oplatí se to. Dá se taková prohlídka domluvit někde poblíž v menším servisu apod..

Držím palec!
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Pondelok 01.06.2020 13:40, RE: RE: RE: Doporucte mi herku, ktera se da poridit do 25k
citácia:
reakce na: vuhvuh, 01.06.2020 10:45 (Jasne nekoukam na bezpecnost t ...)


Ako vravim, nie je dobre hladat konkretne auto.. Za mna treba hladat cokolvek z (mensie auta):
- fiat stilo, punto, grande punto, panda
- skoda fabia, octavia, roomster
- vw golf, polo, jetta (alebo bora), mozno pripadne lupo
- citroeny c3, c4 (tie starsie, do novsich uz sa nedavali dobre motory), C2 (VTS :))
- peugeot 308 po facelifte s 308 by bola bomba, ale aj 206+,207, 107
tu prestanem. Ano aj renaulty, aj opely maju paradne atmosfery. Samozrejme japonci, tam je ale uz trochu problem koroziu, takze mazdu by som si urcite nevybral :)
Naozaj je zaklad, aby sa to auto nerozsypalo na hrdzu. Zvysok sa da opravit aspon z vrakaca, ale kasna sa opravuje tazko.
Skusil som pozriet na tipcars. Vysledky ktore za to asi stoja:

https://www.tipcars.com/peugeot-206/kombi/benzin/peugeot-206-1-4-kombi-28416554.html

https://www.tipcars.com/renault-twingo/hatchback/benzin/renault-twingo-1-2-i-cz-1-majitel-stk-01-2021-26641353.html

https://www.tipcars.com/opel-corsa/kupe/benzin/opel-corsa-1-2-16v-twinsport-4867029.html

https://www.tipcars.com/fiat-panda/hatchback/benzin/fiat-panda-1-1-4623814.html

Ano, pri takto nizkej cene sa vacsinou bavime o francuzoch a talianoch. To ale ich kvalitam neubera..
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.