0
späť
 

diskuze k tématu: Projekt Car2Go: Smart do zacpaných měst

kategórie zaradenia témy: německá vozidla, anglická vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.11.2008 09:32, Otázka na redakci
Jen drobný podnět k redakci serveru tipcars. Nemyslíte, že by bylo dobré zavést nějakou "ripp of" sekci? Něco, kam by se uživatelé serveru vzájemně upozorňovali na všelijaké podvodníky? Aktuální zkušenost, sháním ojeté auto. Narazil jsem na pěkné Volvo S60, od dealera (Volvo Czech), domluvil si prohlídku vozu, už jsem chtěl vyrazit, ale pro jistotu jsem ještě jednou zatelefonoval prodejkyni, jestli si je jistá, že si auto skutečně mohu odvézt - odpověď zněla: "určitě ne, auto je ještě v leasingu". Další vozidlo: Subaru legacy 3.0, najeto 11000 km. Bazarník neví, kde má auto servisní knížku. Ví, že bylo lehce bourané, ale servisní knížku ztratili. Prý je to obvyklé u aut z Itálie, Španělska, atd. Po prověření podle VIN kódu se zjistilo, že auto bylo vymazáno z evidence Subaru jakožto totální škoda, tudíž ačkoliv by záruku mít mělo, žádná se nekoná. Další auto: AUDI A6, 3 roky stará, najeto 15 tisíc km, evidentně stočených, servisní knížka prázdná. Prodejce tvrdil, že kupec do AUDI nejezdil, že to pro něj bylo příliš drahé A že podle km ani na servis neměl jít. Proč nešel na servisní prohlídku po 2 letech - bylo to příliš drahé.
Nestálo by za to se na podobné šmejdy upozorňovat, vzájemně mezi sebou?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.11.2008 10:14, RE: Otázka na redakci
Reno napísal:
Jen drobný podnět k redakci serveru tipcars. Nemyslíte, že by bylo dobré zavést nějakou "ripp of" sekci? Něco, kam by se uživatelé serveru vzájemně upozorňovali na všelijaké podvodníky? Aktuální zkušenost, sháním ojeté auto. Narazil jsem na pěkné Volvo S60, od dealera (Volvo Czech), domluvil si prohlídku vozu, už jsem chtěl vyrazit, ale pro jistotu jsem ještě jednou zatelefonoval prodejkyni, jestli si je jistá, že si auto skutečně mohu odvézt - odpověď zněla: "určitě ne, auto je ještě v leasingu...
Zdravím všechny. S kolegou přesně souhlasím. Už by bylo načase těm podbvodníkum to zatrhnout! Naštěsí jsem vždy měl ssebou kamoše mechanika, který mi poradil, takže jsem vždycky +- věděl co kupuji a souhlasilo to. Ale je spousta lidí, kteří tuto možnost nemají. Takže jsem 100% por tuto sekci zavést!!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.11.2008 15:17, RE: Otázka na redakci
Reno napísal:
Jen drobný podnět k redakci serveru tipcars. Nemyslíte, že by bylo dobré zavést nějakou "ripp of" sekci? Něco, kam by se uživatelé serveru vzájemně upozorňovali na všelijaké podvodníky? Aktuální zkušenost, sháním ojeté auto. Narazil jsem na pěkné Volvo S60, od dealera (Volvo Czech), domluvil si prohlídku vozu, už jsem chtěl vyrazit, ale pro jistotu jsem ještě jednou zatelefonoval prodejkyni, jestli si je jistá, že si auto skutečně mohu odvézt - odpověď zněla: "určitě ne, auto je ještě v leasingu...
Taky se musim pridat. Pokladam to za dobry napad. Uz to tady kdysi zaznelo a urcite by nam to vsem pomohlo zkvalitnit bazary. Nikdo by totiz nestal o spatnou referenci na Tipcars. Nadruhou stranu chapu ze je to dvousecna zbran - kdyby bylo vkladani hodnoceni tak anonymni jako tyto diskuze tak by si bazary zacali skodit navzajem, takze je jasne ze je nutno vymyslet i lepsi system autorizace pro tyto reference. Ale ze to neni lehke urcite nikdo z nas nepredpoklada. Jiste je jen to ze nam ctenarum a uzivatelum Tipcars by to hodne pomohlo. Ja uz jedno auto pres Tipcars nasel a koupil a jsem po skoro 2 letech spokojen takze proc se nepodelit i o dobre zkusenosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.11.2008 20:17, RE: Otázka na redakci
Mazel napísal:
Taky se musim pridat. Pokladam to za dobry napad. Uz to tady kdysi zaznelo a urcite by nam to vsem pomohlo zkvalitnit bazary. Nikdo by totiz nestal o spatnou referenci na Tipcars. Nadruhou stranu chapu ze je to dvousecna zbran - kdyby bylo vkladani hodnoceni tak anonymni jako tyto diskuze tak by si bazary zacali skodit navzajem, takze je jasne ze je nutno vymyslet i lepsi system autorizace pro tyto reference. Ale ze to neni lehke urcite nikdo z nas nepredpoklada. Jiste je jen to ze nam ctenarum ...
Autobazary by si mezi sebou škodit nemohly, ledaže by bazarníci chodili po konkurenci a prověřovali jednotlivé auta... mám na mysli recenze na konkrétní vozy. jakože varování: to a to auto je podvod. jediné z čeho mám obavy by bylo, že těch negativních reakcí by byla většina ale proč ne. Nemyslím jakože odřené dveře, ale hardcore fígle typu auto po totální škodě prodávané jako nebourané, auto, které jste si nechali prověřit a zjistili jste, že má najeto třikrát tolik než co je na tachometru...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 22.11.2008 15:18, RE: Otázka na redakci
Reno napísal:
Autobazary by si mezi sebou škodit nemohly, ledaže by bazarníci chodili po konkurenci a prověřovali jednotlivé auta... mám na mysli recenze na konkrétní vozy. jakože varování: to a to auto je podvod. jediné z čeho mám obavy by bylo, že těch negativních reakcí by byla většina ale proč ne. Nemyslím jakože odřené dveře, ale hardcore fígle typu auto po totální škodě prodávané jako nebourané, auto, které jste si nechali prověřit a zjistili jste, že má najeto třikrát tolik než co je na tachometru...
v tuzemských podmínách by bylo ale na černé listině 3/4 prodejců, toby to tipcars mohl zavřít rovnou
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.