0
späť
 

diskuze k tématu: Dotaz na zkušené automobilisty - rodinné kombi příští rok.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
Donald123
počet príspevkov1
dátum registrácie20.05.2014
Utorok 20.05.2014 14:33, Dotaz na zkušené automobilisty - rodinné kombi příští rok.
Ahoj všem,
v současné době vlastním Fiestu, r.v.2002, není tam snad jediná původní součástka, ale teď už jezdí v pohodě. Máme malé dítě a zatím se vejdeme (když vše důkladně naskládám. Nu, plánejeme další dítě v příštím roce a jelikož v druhé půlce roku a v dalším roce nebudu mít moc čas auto řešit, začínám o tom přemýšlet už teď.

Chtěl bych kombi/mpv, benzín (nájezd cca 12000km/rok), autem do práce nejezdím, tudíž hlavně cesty k rodičům (cca 100 km jedna cesta), nějaká dovolená, nákupy apod. klasika, nic speciálního. vyžaduji co nejméně starostí (s fiestou jsem si užil až dost a nejsem kutil, tudíž vše řeším přes servis). Samozřejmě bezpečí pro rodinu. Z technických vychytávek bych chtěl alespoň tempomat, centrál, abs, prostě nějaký standart. Co se týká financí, není to ideální po koupi bytu, odhaduju, že bude k dispozici cca 200 tisíc, možná 250, ale to už musí být komplet se vším všudy.

zatím jsem ve fázi uvažování zda ojeté či nové (Logan?), nic víc jsem zatím neřešil. Tudíž budu rád za tipy kam vůbec směřovat svůj zájem.

Ještě jedna informace, jezdím občas do Německa, kde by bylo možné sehnat nějaké auto od kolegů nebo z místních bazarů za pomoci kolegů (je to výhodné?)

Jo a poslední věc, minulý týden jsem řídil Audi A6, 2,7 diesel z roku 2007 a bylo to fakt pěkné svezení

Kdyby bylo něco, co je třeba ujasnit, budu rád za připomínky. Díky moc všem!
reagovať
xtrox
počet príspevkov233
dátum registrácie01.11.2012
Streda 21.05.2014 13:58, RE: Dotaz na zkušené automobilisty - rodinné kombi příští rok.
Donald123 napísal:
Ahoj všem,v současné době vlastním Fiestu, r.v.2002, není tam snad jediná původní součástka, ale teď už jezdí v pohodě. Máme malé dítě a zatím se vejdeme (když vše důkladně naskládám. Nu, plánejeme další dítě v příštím roce a jelikož v druhé půlce roku a v dalším roce nebudu mít moc čas auto řešit, začínám o tom přemýšlet už teď. Chtěl bych kombi/mpv, benzín (nájezd cca 12000km/rok), autem do práce nejezdím, tudíž hlavně cesty k rodičům (cca 100 km jedna cesta), nějaká dovolená, nákupy apod. klasika, nic speciálního. vyžaduji co nejméně starostí (s fiestou jsem si užil až dost a nejsem kutil, tudíž vše řeším přes servis). Samozřejmě bezpečí pro rodinu. Z technických vychytávek bych chtěl alespoň tempomat, centrál, abs, prostě nějaký standart. Co se týká financí, není to ideální po koupi bytu, odhaduju, že bude k dispozici cca 200 tisíc, možná 250, ale to už musí být komplet se vším všudy. zatím jsem ve fázi uvažování zda ojeté či nové (Logan?), nic víc jsem zatím neřešil. Tudíž budu rád za tipy kam vůbec směřovat svůj zájem. Ještě jedna informace, jezdím občas do Německa, kde by bylo možné sehnat nějaké auto od kolegů nebo z místních bazarů za pomoci kolegů (je to výhodné?)Jo a poslední věc, minulý týden jsem řídil Audi A6, 2,7 diesel z roku 2007 a bylo to fakt pěkné svezení Kdyby bylo něco, co je třeba ujasnit, budu rád za připomínky. Díky moc všem!


nižší střední třída v atmosférickém benzínu s větším kufrem (třeba u octavie není nutné kombi) a klimatizací
což je třeba focus, octavia, vw golf, i30, ... případně něco zvednutého - golf plus, c-max, roomster. do 200 tkč najdete velký výběr 3-5 letých aut

modelově koupíte auto s 80 tkm, za 5 let bude mít 140 tkm a pořád se bude jednat o slušný kus bez nutnosti velkých investic

v novém loganu se do 250 taky vejdete...ale čtyřleté se prodávají za 60% ceny. taková ztráta vám u tříleté a starší ojetiny nehrozí (i když bude finančně náročnější servis)

na audi se vykašlete. je to příjemné svezení, ale po všech stránkách dražší
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.