0
späť
 

diskuze k tématu: nový Dacia Duster LPG nebo nafta?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 27.04.2014 11:43, nový Dacia Duster LPG nebo nafta?
Dobrý den,
rozhodla jsem se koupit nové auto Dacia Duster, ale nevím s jakým jít motorem. Chlap si stojí za dieslem (1,5 dCi 80 kW/109 k 4x2), ale mě láká LPG (1,6 16V 75 kW/102 k 4x2). Ročně najezdím cca 30 000km. Pořizovací náklady jsou u diesla vyšší a i to samozřejmě hraje roli. Nemáte někdo zkušenosti, cenné rady pro co se rozhodnout?
Děkuji,
Iva
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 28.04.2014 09:31, RE: nový Dacia Duster LPG nebo nafta?
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den,rozhodla jsem se koupit nové auto Dacia Duster, ale nevím s jakým jít motorem. Chlap si stojí za dieslem (1,5 dCi 80 kW/109 k 4x2), ale mě láká LPG (1,6 16V 75 kW/102 k 4x2). Ročně najezdím cca 30 000km. Pořizovací náklady jsou u diesla vyšší a i to samozřejmě hraje roli. Nemáte někdo zkušenosti, cenné rady pro co se rozhodnout?Děkuji,Iva


Co si revidovat složení tras a k tomu udělat si kalkulaci návratnosti.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Utorok 29.04.2014 13:55, Diesel
Jezdil jsem s dieselem, akorát ve čtyřkolce a svezení to nebylo špatné. Je dost hlučný, zvláště při akceleraci, ale co taky čekat od auta za tuto cenu. Benzín bude podstatně tišší, jeho spotřeba s LPG bude atakovat 10 l, ale je poměrně spolehlivý, nemá se tam co rozbít. Doporučuji vyzkoušet v autosalonu obě verze a vzít tu, která vám bude více vyhovovat. Uvědomte si, že ty motorizace mají úplně jiné převodovky.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 05.06.2014 12:58, re:
Dobrý den. Váš roční nájezd je sice na pomezí mezi volbou dieselu a benzínu, vzhledem k tomu, že naftový motor se při tomto počtu kilometrů může vyplatit (ale nemusí), dávám za pravdu Vám při volbě benzínového motoru, obzvlášť při provozu na LPG. Dynamikou sice tato jednotka příliš nepřekypuje, záruka spolehlivého provozu při správné údržbě a zacházení zde ale je.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.