0
späť
 

diskuze k tématu: vibrace koutoučů u citroena

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.10.2013 09:03, vibrace koutoučů u citroena
Dobrý den,zajímal by mě Váš názor na to,proč se na mém voze Citroen C4 1.6,16V,neuvěřitelně rychle zničí přední brzdové kotouče. Po cca 2000 km se kotouče od jakékoliv značky rozvibrují. Jinak je auto velmi spolehlivé a thle je jediná nepříjemnost. Děkuji za případnou radu.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 04.11.2013 23:28, re:
Dobrý den. Brzdové kotouče se v řadě případů zničí (zvlní) jako důsledek jiné závady na automobilu. Nejčastěji to bývají různé vůle na nápravě automobilu, nebo začne házet náboj. Pokud nejdříve nevyřešíte tyto problémy, i ty nejkvalitnější brzdové kotouče se poměrně rychle zničí. Doporučuji Vám tedy nechat vůz důkladně prohlédnout ve specializovaném servisu.
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Utorok 05.11.2013 16:38, třemeny
Dobrý den,

zkusil bych se zaměřit na funkci brzdových třmenů, může se stát, že třmen "zatuhne" a stále přibržďuje. kotouč se přehřeje a zvlní.
Druhá možnost je velmi agresivní styl jízdy a přehřátí kotouče.

PS: zajímala by mě souvislost mezi brzdovými kotouči a čepy nápravy
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 05.11.2013 22:16, RE: třemeny
BMW528i napísal:
Dobrý den, zkusil bych se zaměřit na funkci brzdových třmenů, může se stát, že třmen "zatuhne" a stále přibržďuje. kotouč se přehřeje a zvlní.Druhá možnost je velmi agresivní styl jízdy a přehřátí kotouče.PS: zajímala by mě souvislost mezi brzdovými kotouči a čepy nápravy


Ta souvislost mi také trochu uniká.
Nicméně házení náboje vliv má (pokud tam je přítomno), ale spíše to tipuji na nějakou nečistotu (obvykle rez) mezi nábojem a kotoučem, kdy kotouč nedosedne na náboj rovně a pak hází. Stačí nechat změřit číselníkovým úchylkoměrem (hodinky) a sehnat dovolené tolerance (tipuji +/- 0,05 mm).
reagovať
gasp1
počet príspevkov5
dátum registrácie07.11.2013
Štvrtok 07.11.2013 16:42, RE: třemeny
David V napísal:
BMW528i napísal:
Dobrý den, zkusil bych se zaměřit na funkci brzdových třmenů, může se stát, že třmen "zatuhne" a stále přibržďuje. kotouč se přehřeje a zvlní.Druhá možnost je velmi agresivní styl jízdy a přehřátí kotouče.PS: zajímala by mě souvislost mezi brzdovými kotouči a čepy nápravy
Ta souvislost mi také trochu uniká. Nicméně házení náboje vliv má (pokud tam je přítomno), ale spíše to tipuji na nějakou nečistotu (obvykle rez) mezi nábojem a kotoučem, kdy kotouč nedosedne na náboj rovně a pak hází. Stačí nechat změřit číselníkovým úchylkoměrem (hodinky) a sehnat dovolené tolerance (tipuji +/- 0,05 mm).


Děkuji za názory. Ale podle mého ndyázoru by se při nějaké vůli,třeba při házení náboje objevili vibrace okamžitě při namonto vání nových kotoučů. Ale je to dobré tak 3-5000km,to je brždění zcela bez vibraci ale pak se objeví.
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Štvrtok 07.11.2013 21:07, RE: třemeny
gasp1 napísal:
David V napísal:
BMW528i napísal:
Dobrý den, zkusil bych se zaměřit na funkci brzdových třmenů, může se stát, že třmen "zatuhne" a stále přibržďuje. kotouč se přehřeje a zvlní.Druhá možnost je velmi agresivní styl jízdy a přehřátí kotouče.PS: zajímala by mě souvislost mezi brzdovými kotouči a čepy nápravy
Ta souvislost mi také trochu uniká. Nicméně házení náboje vliv má (pokud tam je přítomno), ale spíše to tipuji na nějakou nečistotu (obvykle rez) mezi nábojem a kotoučem, kdy kotouč nedosedne na náboj rovně a pak hází. Stačí nechat změřit číselníkovým úchylkoměrem (hodinky) a sehnat dovolené tolerance (tipuji +/- 0,05 mm).
Děkuji za názory. Ale podle mého ndyázoru by se při nějaké vůli,třeba při házení náboje objevili vibrace okamžitě při namonto vání nových kotoučů. Ale je to dobré tak 3-5000km,to je brždění zcela bez vibraci ale pak se objeví.


znovu říkám, myslím, že to dělají třmeny, chvíli trvá než se nové kotouče zničí přehříváním a tepelnou deformací způsobenou přibržďováním třmenů.

reagovať
gasp1
počet príspevkov5
dátum registrácie07.11.2013
Piatok 08.11.2013 11:04, RE: třemeny
BMW528i napísal:
gasp1 napísal:
David V napísal:
BMW528i napísal:
Dobrý den, zkusil bych se zaměřit na funkci brzdových třmenů, může se stát, že třmen "zatuhne" a stále přibržďuje. kotouč se přehřeje a zvlní.Druhá možnost je velmi agresivní styl jízdy a přehřátí kotouče.PS: zajímala by mě souvislost mezi brzdovými kotouči a čepy nápravy
Ta souvislost mi také trochu uniká. Nicméně házení náboje vliv má (pokud tam je přítomno), ale spíše to tipuji na nějakou nečistotu (obvykle rez) mezi nábojem a kotoučem, kdy kotouč nedosedne na náboj rovně a pak hází. Stačí nechat změřit číselníkovým úchylkoměrem (hodinky) a sehnat dovolené tolerance (tipuji +/- 0,05 mm).
Děkuji za názory. Ale podle mého ndyázoru by se při nějaké vůli,třeba při házení náboje objevili vibrace okamžitě při namonto vání nových kotoučů. Ale je to dobré tak 3-5000km,to je brždění zcela bez vibraci ale pak se objeví.
znovu říkám, myslím, že to dělají třmeny, chvíli trvá než se nové kotouče zničí přehříváním a tepelnou deformací způsobenou přibržďováním třmenů.


Ok,takže je možné že hází jen jedna strana?
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Pondelok 18.11.2013 09:54, RE: třemeny
gasp1 napísal:
BMW528i napísal:
gasp1 napísal:
David V napísal:
BMW528i napísal:
Dobrý den, zkusil bych se zaměřit na funkci brzdových třmenů, může se stát, že třmen "zatuhne" a stále přibržďuje. kotouč se přehřeje a zvlní.Druhá možnost je velmi agresivní styl jízdy a přehřátí kotouče.PS: zajímala by mě souvislost mezi brzdovými kotouči a čepy nápravy
Ta souvislost mi také trochu uniká. Nicméně házení náboje vliv má (pokud tam je přítomno), ale spíše to tipuji na nějakou nečistotu (obvykle rez) mezi nábojem a kotoučem, kdy kotouč nedosedne na náboj rovně a pak hází. Stačí nechat změřit číselníkovým úchylkoměrem (hodinky) a sehnat dovolené tolerance (tipuji +/- 0,05 mm).
Děkuji za názory. Ale podle mého ndyázoru by se při nějaké vůli,třeba při házení náboje objevili vibrace okamžitě při namonto vání nových kotoučů. Ale je to dobré tak 3-5000km,to je brždění zcela bez vibraci ale pak se objeví.
znovu říkám, myslím, že to dělají třmeny, chvíli trvá než se nové kotouče zničí přehříváním a tepelnou deformací způsobenou přibržďováním třmenů.
Ok,takže je možné že hází jen jedna strana?


Ano je to možné

reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.