0
späť
 

diskuze k tématu: Hledám spolehlivé auto - do 170 tis. Kč

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, ostatní
Honza T.
počet príspevkov2
dátum registrácie25.06.2018
Pondelok 25.06.2018 09:29, Hledám spolehlivé auto - do 170 tis. Kč
Zdravím.
Potřebuji prosím radu ohledně koupi ojetého auta. V současné době mám Peugeot 307 1.4HDi a nejsem s ním nijak spokojen. Rozpočet mám tak na 170 tisíc Kč max. Chtěl bych poradit ohledně několika věcí:
1. benzín nebo nafta? spíš bych asi preferoval benzín, ale je to asi od typu vozu
2. MPV nebo hatchback? Jsme již s manželkou sami, ale v dohledné době budeme vozit vnouče.
3. Konkrétně se nám momentálně líbí Citroen C4 druhé generace, Renault scenic III, Hyundai i30 (kia, mazda podobné), Hyundai ix20 a Opel Meriva. Takže z tohoto co asi nejlepší?
Je mi jasné, že co člověk to názor, proto bych uvítal jen seriozní návrhy (postřehy) ohledně zkušeností s motory atd. Můj roční nájezd km je cca do 10 tisíc.
Díky a snad se už konečně k něčemu dopracuji.
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Pondelok 25.06.2018 10:41, RE: Hledám spolehlivé auto
citácia:
reakce na: Honza T., 25.06.2018 09:29 (Zdravím.Potřebuji prosím radu ...)


Mozna by stalo za to zminit, co presne Vam na 307 vadi, pak by se dalo i neco poradit
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 25.06.2018 10:45, Re...
S tímto nájezdem určitě benzín

Osobně bych volil v případě MPV Toyotu verso, s jakýmkoliv benzínem zde chybu neuděláte, to samé platí o Mazdě 5. Opel lze doporučit motor 1.8. Renault 1.6 s výhradou (predsuvnik). C4 je na tom s benziny bídně, raději bych vzal Berlingo/partner 1.6 80kw vyráběné 2008-2010
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 25.06.2018 11:39, RE: Hledám spolehlivé auto
citácia:
reakce na: Honza T., 25.06.2018 09:29 (Zdravím.Potřebuji prosím radu ...)


Dobrý den Honzo,

máte pěkný rozpočet a tak za mě bych volil něco robustního a spolehlivého s vyšším posezem. Za mě je to Ford C-MAX druhé generace(2011+) s ovědčeným atmosférickým motorem 1.6 Ti-VCT. Vůz není zase tak dlouhý, takže ikdyž budete jezdit ve městě, je stále "parkovatelný" C-MAX se povedl po všech stránkách, nejen spolehlivostí s ben. motory, ale také nastavením podvozku a celkovou ovladatelností a přitom stále je to vůz dlouhý jako klasický hatchback-kompakt.

Citoren C4 nenabízí tolik místa, ani spolehlivost. Je to krásný kompakt, jenže ty ben. motory nejsou zrovna vzorem spolehlivosti. Vzadu se Vám bude vnouče hůře "nanadávat i vyndávat" Posed je nízký, kufr menší, takže ta praktičnost C-MAXe tam prostě není.

Něco podobného jako C-MAX, ale v menším provedení je Opel Meriva. V autě jsem jen seděl, je to příjemné malé MPV, jen si říkám, pokud máte ten rozpočet tak pěkný, že bych vzadl něco většího jako C-MAX nebo třeba Golf+ ať na cestách máte trochu respektu, když vezete vnouče V benzínu by měly být všechny nabízené motorizace ok. Kufr si radějí vyzkoušejte.

Pak mě napadá Golf+ rok 2009 s klasickým atmosférickým motorem 1.4 16v (pozor nebrat s turbem 1.4 TSI). Tento vůz je velmi příjemný na řízení, vše jde lehce, nerezne a vzadu se vlezou s přehledem i dvě vnoučata Kufr je sice více na výšku, ale kočárek takhle na kolmo tam dáte. Rovněž spolehlivost Golf+ je mímo mísu běžných aut, je to menší MPV takže máte i vyšší posez a lepší přehled kolem vozu. Délkou je stejný jako Golf hatchback.

R.Scenic - u vás připadá III generece s atmosférickým motorem 1.6 81kw, což je jenom dobře. Vůz si musíte vyzkoušet, je to už klasické MPV, takže místa je opravdu hodně. Může být výhoda, že v s přehledem převezete sebe s manželkou a ještě vzadu dceru s dítětem i zetěm Kufr hodně přes 400l pojme i velký kočárek+něco navíc. Vůz si raději ale pořádně projeďte i na dálnici, občas bývají Scenicy hlučnější pří dálničním temptu. Jinak nečekejte výdrž dílů jako u Fordu nebo Golfu, prostě výfuk, spojka a podobné věci mají menší životnost. To platí i pro tlumiče či brzdy Motor 1.6 81kw vyžaduje pravidelnou péčí a určitě zkušeného automechanika, pak může sloužit dlouho.

Pokud si chcete užít vnoučata v náležitém stylu, dal bych Vám tajný tip a to je Renault Laguna III gen. s ben. motorem 2.0 v kombíku. Je to koráb s velkým kufrem, velkou výbavou, pohodlným podovzkem, nerezne a hlavně je spolehlivý a nikdo to moc neví

Obecně doporučuji nejdříve projít nabíkdy ojetin u dealrů daných značek, mě se už tak dvakrát poštěstilo sehnat vůz ve slušném stavu
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 25.06.2018 21:12, RE: RE: Hledám spolehlivé auto
citácia:
reakce na: BobanHTP, 25.06.2018 11:39 (Dobrý den Honzo,máte pěkný roz ...)

Na C-MAX jsem nejak zapomel, také dobrá volba
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 26.06.2018 11:10, RE: RE: RE: Hledám spolehlivé auto
citácia:
reakce na: Humusus, 25.06.2018 21:12 (Na C-MAX jsem nejak zapomel, t ...)


Ahoj, určitě i Toyota Verso s benz. motorem je supr, jen jsem ji prostě niky neměl možnost ani řídit a dokonce v širokém okolí mých přátel ji nikdo nemá
reagovať
Honza T.
počet príspevkov2
dátum registrácie25.06.2018
Streda 27.06.2018 10:13, RE: RE: Hledám spolehlivé auto
citácia:
reakce na: BobanHTP, 25.06.2018 11:39 (Dobrý den Honzo,máte pěkný roz ...)


Díky za množství informací. Snad se nám podaří něco sehnat a budeme spokojeni.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.