0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinný vůz - 3-4 lety starý, do 200k Kč, variabilita, spotřeba, spolehlivost

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 21.08.2013 07:51, Rodinný vůz - 3-4 lety starý, do 200k Kč, variabilita, spotřeba, spolehlivost
Dobrý den,
jsme 4 členná rodina (2 děti do 7 let) a rádi bychom koupili 3-4 letý vůz do 200 tis. Kč, najeto do 160 tis. km, ideálně menší MPV nebo kombík. Do hledáčku se nám původně dostal Touran, Octavia, Zafira, C4 Grand Picasso, Grand Scénic, P308sw a Focus. Postupně jsme upozadili Octavii a Touran z důvodu ceny, Zafiru kvůli už trochu starší koncepci, Focus kvůli menšímu interiéru, s otazníkem ponechali Scénic ale rozhodujeme se asi mezi Picassem a P308. Ročně najezdíme do 20 tis. km - ve městě minimálně, většina jízd je meziměsto příp. dálnice. Rád bych se zeptal na doporučení mezi uvedenými vozidly a to hlavně co do poměru variability, spolehlivosti a servisní náročnosti v dalších letech. Co jsem se díval, ceny benzínové a naftové motorizace jsou v této kategorii podobné.
V příp. naftové motorizace mě konkrétně zaujal 1.6HDi – např. u P308 v případě 66kW je výhoda absence filtru pevných částic, na druhé straně trochu se obávám, jestli nebude výkon 66kW pro 4 lidi slabý (i když nejsme žádní závodníci), u variant s vyšším výkonem je zas plusem 6. rychlostní stupeň. U Picassa mám (možná zbytečnou) obavu z potenciálně vyšších nákladů (1.6HDi nebo 2.0HDi - manuál), vůz vypadá výborně, ale zdá se mi, že je místy až moc prošpikovaný elektronikou.
Za názor předem děkuji.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.