0
späť
 

diskuze k tématu: berlingo 1,9D a dotaz

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 14.02.2015 09:28, berlingo 1,9D a dotaz
Zdravím,mám dotaz na citroen berlingo 1,9D.Mám stejný vůz s motorem 1,4i/1998r.v.Ten má spotřebu v městském provozu deset a více litrů na sto km.Rád bych koupil berlingo/partner s motorem 1,9D.Chci se zeptat,zda je vhodný tento motor na městský provoz na cesty do práce cca 5km a podobné hrkačky sem tam.Vybral jsem tuto motorizaci,protože by tento způsob cestování nemuselo rozdejcha turbo u HDi.Motor 1,9D určitě nebude o moc slabší,než nynější má jednačtyřky v benzínu a spotřeba bude určitě někde jinde u nafty.Ptám se na spolehlivost tohoto dízlu a jeho spotřebu.Děkuji,Ladislav.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 16.02.2015 19:22, RE:
Dobrý den. Atmosférický diesel je obzvlášť ve starší ve své starší verzi s odolným vstřikovacím čerpadlem Bosch sázkou na jistotu, pozdější verze s elektronicky řízeným čerpadlem Lucas už na tom je se spolehlivostí hůře. Pro jízdy na krátké vzdálenosti se s ohledem na rychlejší zahřívání hodí více benzínový motor, spotřeba naftové devatenáctistovky však bude o poznání nižší, v kombinovaném provozu lze jezdit okolo 5-6 litrů nafty na 100 km v závislosti na jízdním stylu a zatížení.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.