0
späť
 

diskuze k tématu: Vyplatí se koupit ojetý Chevrolet Cruze? Jiná alternativa?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, automobilky, americká vozidla, typ vozidla, osobní
elisewah
počet príspevkov1
dátum registrácie06.07.2017
Štvrtok 06.07.2017 15:57, Vyplatí se koupit ojetý Chevrolet Cruze? Jiná alternativa?
Dobrý den,

jako žena, která nemá v autech žádný přehled, se na Vás obrácím s prosbou o radu. Možná se budu ptát hloupě, ale vyhlédnula jsem si ojetý Chevrolet Cruze 2.0 LT (diesel) za 140.000 (najeto 133000 km, rok výroby 2010) a chtěla bych se zeptat, zda se vyplatí pořídit tento vůz? Respektive velmi se mi zamlouvá, ale pár rad z mého laického okolí bylo převážně proti, ale raději si to ještě ověřím i tady.

Zajímá mne to předvším z hlediska servisu a náhradních dílů, nepředkpokládám, že by byly dostupné jako běžně u koncernovaných značek, ale jsou např. servisy méně specializované a náhrad. díly nedostupné či výrazně dražší?

Jako další věc mne zajímá cena u výše uvedeného typu. Bylo mi řečeno kamarádem - obchoďákem v autobazaru, že tato cena je výrazně nižší než za kterou se obvykle tento druh, rok výroby, stav tachometru, prodává a že bude zřejmě někde nějaký zádrhel. Je to tak?

Dále jsem jsem někde četla, že spotřeba je dost vysoká.

Jaké důležité informace eventuelně ohledně konkrétního vozidla zjišťovat - na co si dát pozor?

Auto využívám denně a do koupi ojetého vozu plánuji investovat + - 100-150 tisíc.

Jakou jinou alternativu byste mi případně poradili? Všichni mi - jako ženě- doporučují Volkswagen Golf/Polo, Fabii apod, které se mi příliš nelíbí.

Předem díky za rady.

reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Štvrtok 06.07.2017 16:29, RE: Vyplatí se koupit ojetý Chevrolet Cruze? Jiná alternativa?
elisewah napísal:
Dobrý den,jako žena, která nemá v autech žádný přehled, se na Vás obrácím s prosbou o radu. Možná se budu ptát hloupě, ale vyhlédnula jsem si ojetý Chevrolet Cruze 2.0 LT (diesel) za 140.000 (najeto 133000 km, rok výroby 2010) a chtěla bych se zeptat, zda se vyplatí pořídit tento vůz? Respektive velmi se mi zamlouvá, ale pár rad z mého laického okolí bylo převážně proti, ale raději si to ještě ověřím i tady. Zajímá mne to předvším z hlediska servisu a náhradních dílů, nepředkpokládám, že by byly dostupné jako běžně u koncernovaných značek, ale jsou např. servisy méně specializované a náhrad. díly nedostupné či výrazně dražší?Jako další věc mne zajímá cena u výše uvedeného typu. Bylo mi řečeno kamarádem - obchoďákem v autobazaru, že tato cena je výrazně nižší než za kterou se obvykle tento druh, rok výroby, stav tachometru, prodává a že bude zřejmě někde nějaký zádrhel. Je to tak?Dále jsem jsem někde četla, že spotřeba je dost vysoká. Jaké důležité informace eventuelně ohledně konkrétního vozidla zjišťovat - na co si dát pozor?Auto využívám denně a do koupi ojetého vozu plánuji investovat + - 100-150 tisíc.Jakou jinou alternativu byste mi případně poradili? Všichni mi - jako ženě- doporučují Volkswagen Golf/Polo, Fabii apod, které se mi příliš nelíbí. Předem díky za rady.


Pro ženu, která není vyloženě automobilovým fanouškem americké značky, to není dobrá volba. A ono to navíc ani americké auto nikdy nebylo. Použitá technika je takový mix toho, co měl koncern GM k dispozici (od USA před Koreu až po německý Opel). Samotná značka Chevrolet se před několika lety stáhla z Evropy, aby neubírala klienty Opelu. Opel ale právě teď kupují Francouzi PSA (Peugeot-Citroën). Servis a dostupnost dílů tedy už dneska není nejlepší a bude se to jen zhoršovat. Navíc pro cruze by byl rozhodně lepší volbou benzinový motor.

Jinak si za stejné peníze můžete pořídit třeba "sesterský" Opel Astra stejného stáří a podobného nájezdu. Zvážil bych taky Volvo C30, což je v podstatě lepší a méně okoukaná verze Fordu Focus. Vzhledově atraktivní a navzdory pověsti značky i spolehlivý je také Fiat Bravo (u něj lze v klidu doporučit i naftový motor).
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.