0
späť
 

diskuze k tématu: Benzínové luxusní povozy.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy
Toper
počet príspevkov12
dátum registrácie12.03.2020
Nedela 15.03.2020 14:22, Benzínové luxusní povozy.
Dobrý den přeji.

Jsem tu tento měsíc už podruhé s podobnou otázkou, ale tentokrát trochu konkrétnější. Nedávno jsem Vás žádal o výběr ojetého luxusního auta, a po několika zamyšlení jsem si vypsal seznam vozů a benzínových motorů které nejsou uplně tak hrozné, jak jsem se dočetl. Mě osobně vzhledově se libí Jaguar S type, velikostí Honda Legend.

Pro mě zajímavé vozy:

Jaguar S type 2.5l 147kw a 4.2l 221kw
Honda Legend 3.5l 151kw ( starší 1996-2005 ) ta novější se mi vůbec nelíbí
Hyundai Grandeur 3.3l 173kw
Hyundai Sonata 2.4l 119kw a 3.3 171kw
Lancia Thesis 3.0l 158kw

Přemýšlel jsem ještě o dvou vozek ikdyž jedno z nich je Škoda. Ale co... Čech se Škodovce asi nevyhne :D Jde o Škodu Superb první generace a konkrétně o motor 2.8l 142kw
Druhé vozidlo je Rover 75 2.5 130kw

Co se týče spolehlivosti, spotřebě, pohodlnosti a prostornosti. Které z těchto vozů vyjde nejlépe?
Předem opět děkuji za odpovědi. Snad se najde někdo kdo s tím zkušenosti má.
reagovať
prukajda
počet príspevkov1
dátum registrácie18.03.2020
Streda 18.03.2020 13:00, RE: Benzínové luxusní povozy.
Dobrý den, líbí se mi Váš výběr vozů. Reaguji, protože sám mám Rover 75, 2,5 r.v. 2000. Jsem uživatel bez větších technických znalostí, moje názory budou jistě subjektivní, zkušení místní borce prosím proto o shovívavost. Auto jsem kupoval jako šestileté, mělo cca 120 000 km, nyní mám kolem 320 000 km. Za celou dobu jsem kromě běžného materiálu (jako kotouče, destičky, výfuk, čepy, ložiska... ) měnil kompresor klimy (rozsypané ložisko) a muselo se měnit těsnění pod hlavami (vidlicový šestiválec). Chlazení je trochu problematické. Mně odešla sahara a v létě v koloně jsem najednou vařil, poté odešlo těsnění. Problematický je tapecírung, po letech přestává držet a padá. Antikorozní ochrana je dobrá až na prahy dveří vzadu, kde začínají hnít. Viděl jsem sedmdesátpětky s dírami v prazích. Netuším, proč tady nechal výrobce takové slabé místo. Problém může být s ucpanými odtokovými kanálky před předním sklem, když se nečistí, mohou se ucpat a zvlhne řídící jednotka. Spotřeba dlouhodobě kolem 8-9 l/100 km. Motor pořádně táhne kolem 3 až 4 tis. otáček, v nižších je línější. Převody jsou docela dlouhé, v manuálu tak stačí 5 rychlostí. Náhradní díly, především ty specifické, jsou někdy problém, naštěstí funguje http://roverclub.cz/. Zde se dá najít spousta dalších informací a jsou zde lidé, kteří ND vozí z Anglie a Rovery servisují. Bez nich by to šlo dost těžko. Vlastnictví tohohle vozu je - podle mého názoru - tak trochu malé šílenství . Ale nedám ho pryč, dokud to jen půjde, je to návykové. Tak pozor .
reagovať
RadekMM
počet príspevkov10
dátum registrácie22.02.2020
Streda 18.03.2020 20:35, Legend
Pozor na nahradni dily u Hondy Legend. Predek auta je z hliniku a ma altivni kapotu na ochranu chodcu. Ve vysledku i mensi nehoda se muze vyslphat na zavratna cisla.
reagovať
danet - redakce TipCars
počet príspevkov538
dátum registrácie16.11.2012
Štvrtok 19.03.2020 10:52, RE: RE: Benzínové luxusní povozy.
citácia:
reakce na: prukajda, 18.03.2020 13:00 (Dobrý den, líbí se mi Váš výbě ...)


Dobrý den, budeme rádi, když o svém Roveru napíšete recenzi: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/
Hezký den!
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.