0
späť
 

diskuze k tématu: Auto vhodné na LPG do cca 130 tis. na 60 000 km/rok

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
brit
počet príspevkov2
dátum registrácie29.07.2014
Utorok 19.02.2019 07:25, Auto vhodné na LPG do cca 130 tis. na 60 000 km/rok
Dobrý den,
po velmi dlouhém hledání, jsem se rozhodl požádat Vás o radu. Můj roční nájezd činí 60 tisíc km. Doposud jsem provozoval dieselové automobily a vcelku jsem s nimi spokojený, ale nyní jsem si spočítal, že kdybych na stejný nájezd provozoval auto na LPG, úspora by činila cca 0,40 Kč/km. Dalším bonusovým faktorem této věci je, že z celkových 5000 km/měsíc činí cca 2000 km pracovních, které mi proplácí zaměstnavatel. Pakli, že bych měl tedy vůz na LPG, šetřil bych ještě více, neboť bych dostával proplacené náklady na benzin. Abych to zkrátil, můj výpočet měsíční úspory činí cca 4000 kč, tudíž je zde rychlá návratnost.

Hledám osobní automobil v karoserii kombi. Chtěl bych však objem nejlépe okolo 1.8 l, neboť cca 1/3 km cestuji po dálnici nebo rychlejší silnici a chtěl bych, aby při rychlosti 120 km/h motor netočil 3500 ot., což se mi zdá dost. Zatím se poohlížím po koncernových motorech 1,6 MPI, ale v nabídce jich moc není, když už ano, tak z autobazaru a zaráží mě cena těchto vozů, kdy jsou někdy i dražší, než vozy s naftovými motory. Dále jsem koukal po Fordu Focus MKII po FL 1.6 16V (kolem r. 2009), ale to je právě výše uvedený případ, kdy se mi zdá, že motor ve vyšších rychlostech příliš "točí". Rozpočet mám cca 130 tis. Kč na auto + 30 tis. na přestavbu LPG.
Nyní jezdím v Octavii 1.9 tdi 77 Kw z roku 2007. Co se týče spolehlivosti a komfortu, nerad bych šel "dolů".
Díky mnohokrát za Vaše názory a čas.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 19.02.2019 09:16, RE: Auto vhodné na LPG do cca 130 tis. na 60 000 km/rok
citácia:
reakce na: brit, 19.02.2019 07:25 (Dobrý den, po velmi dlouhém hl ...)

Ahoj z mého okolí skutečně koncernový 1.6 MPI je zatím asi nejlepší volba pro LPG. Komfortem mi sedí asi nejvíce VW Jetta, možná kombík, cca 2006+. Samozřejmě bych nejraději navrhl došetřit na Golf VI, kde už nejsou chronické problémy s krokovými motorky autom. klimatizace.. A v čem je 1.6 MPI Jetta pro mě vyjímečná? Zejména v odlučnění a komfrotním podvozku, tam moc konkurence z té doby neexistovala. Bohužel stejný motor v Octávii II je odhlučněný špatně, takže na dálnici se moc nehodí. Kde soudruzi z NDR udělali chybu nevím, patrně se jen šetřilo

Co se týká Fordů, tak Focus II facelift jsem měl a je opravdu hlučnější na dálnici než Golf V, natož Golf VI. Ale s tovární LPG nemá motor potíže, v práci mám více kolegů, kteří se blíží 200tis.km bez poruch. Jenže komfort jízdy při 130 km/h stojí za prd

Jinak s tou Jettou 1.6 MPI jezdím pravidelně do Rakouska, měnila se jednou řídící jednotka pro LPG, pak nějaký ventil, teď se bude měnit nádrž, plus pravidelné revize. Prostě není to tak bezúdržbové jak to vypadá Přitom takový Megane III 1.5 Dci 81kw jezdí i dálnice pod 6l s přehledem, tak těžko říct, jestli je to tak růžové s LPG obecně Navíc počítej, že vyjma některých japonských motorů, limitní nájezdy benzíňaků jsou tak něco kolem 350tis.km, kdežto dobře udržovaný diesel zvládne více a ještě se dá prodat.

Co si vzpomínám, tak ještě můj kolega a kamarád je spokojený s LPG na motoru Renault 2.0i. Tento motor je dostupný nejen ve Scenicu, ale myslím i v Laguně 3, která právě není poruchová a nabízí komfort stejný jako Mondeo nebo Superb II, či Passat. Obecně mi Laguna 3 připadá jako dobrá alternativa k zavedeným Passatům a Monedům, navíc většinou nabízí bohatou výbavu a perfetkní antikorzoní ochranu.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1002
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 19.02.2019 11:49, RE: RE: Auto vhodné na LPG do cca 130 tis. na 60 000 km/rok
citácia:
reakce na: BobanHTP, 19.02.2019 09:16 (Ahoj z mého okolí skutečně kon ...)


S tou spotřebou u 1,5 dCi bych byl opatrnej. Pokud někdo jezdí 60tkm za rok, na dálnci se asi úplně loudat nebude a při tachometrových 150 leze spotřeba nad 6 litrů. Navíc papírové hodnoty výrobce jsou úplně někde jinde. Pokud bude zaměstanavatel účtovat podle těchhle papírovejch hodnot, tak bude majitel tratit. Moje dlouhodobá spotřeba za 80tkm je 5,5 litru.
Jinak si nedovedu představit 60tkm ročně v trojkovým méganu, a nedovedu si ten nájezd představit ani s benzínovou 1,6...
Ale nevím, co v budgetu vybrat. Napadá mě trojková laguna, C5 druhé generace nebo podobného aspoň s dvoulitrem... To, který motor je vhodný pro lpg a jak moc bych konzultoval primárně s plynaři...
reagovať
brit
počet príspevkov2
dátum registrácie29.07.2014
Streda 20.02.2019 10:21, RE: Auto vhodné na LPG do cca 130 tis. na 60 000 km/rok
Mnohokrát díky za Vaše názory. Pravděpodobně se poohlédnu po VW Jetta 1.6 MPI. V pátek se jedu na jedno vozidlo podívat :)
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 21.02.2019 09:31, RE: RE: Auto vhodné na LPG do cca 130 tis. na 60 000 km/rok
citácia:
reakce na: brit, 20.02.2019 10:21 (Mnohokrát díky za Vaše názory. ...)

Ahoj držím palec a pořádně zkontroluj automatickou klimatizaci, pokud jsou vadné krokové motorky, dělá to na volnoběh takové klapání. Někdy dokonce nefouká třeba na nohy vůbec vzduch. Oprava je nad 10000kč, v nejhorším chtěj pořádnou slevu
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.